Působivý byt 3+1 na rozhraní Vinohrad a Strašnic. - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Působivý byt 3+1 na rozhraní Vinohrad a Strašnic.

Byt, který vás okouzlí svou milou atmosférou a zároveň majestátem.

Tohle je nemovitost, ke které se jen tak nedostanete. Byt držela rodina současné majitelky 70 let a za celou jeho historii, tedy od roku 1923, se tu rodiny vystřídaly jenom dvě.

Málokdy se poštěstí, že je známa kompletní historie bytu. Vzhledem k tomu, že v něm současná majitelka strávila doslova celý život, je tento případ právě tím šťastným. Od roku 1923 do roku 1952 obýval byt jistý pan podplukovník Ing. Kozelka, kterého v roce 1952 vystřídala rodina současné majitelky.

Dech beroucí atmosféra, ve které jako by se zastavil čas, je v dnešním hektickém světě pohlazením po duši. Ať už jste milovníky starších nemovitostí a nebo hledáte původní stav, který oživíte rekonstrukcí, tento byt vás jednoduše chytne za srdce.

Leda byste byli z kamene. V některých nemovitostech se prostě nedá ubránit úsměvům. Na první pohled totiž vidíte, že jsou speciální. Během následujících minut proplujeme staletou historií bytu, který byl jako rodinný klenot střežen po generace. Nyní je řada na vás.

A uvidíte, že to není jenom omáčka kolem. Propojení takto milého dojmu ve spojení s majestátností prostor, to je skutečně unikátní. Mimo všeho výše uvedeného je byt skvěle řešen a nabízí opravdu velkorysé prostory.

Insert Image

Dispozice 3+1
Plocha 112 m2
Zvýšené přízemí domu z roku 1923
Od roku 1952 ve vlastnictví jedné rodiny

Perfektně zakonzervovaný původní stav
Plastová okna s bezpečnostní folií (2012)
Opravený a udržovaný cihlový dům
Klidný vnitroblok za domem

K užívání prostorný sklep 14 m2
Parapet okna 1.6 - 1.7 m od úrovně terénu
Výška stropu 3 m
Poplatky 1.863 Kč vč. fondu oprav (bez energií)

Vítejte v bytě, který vás svou podmanivou a milou atmosférou naprosto odzbrojí. Toto je skutečný klenot pro milovníka neobyčejných nemovitostí s kouzlem a příběhem.

3D interaktivní prohlídka bytu

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model bytu. Ten si můžete projít na displayi i s nasazenými VR brýlemi.

O kolika bytech lze tvrdit, že mají místo chodby halu? A to v tom pravém slova smyslu. Na papíře téměř 10 m2, ve skutečnosti prostor, který působí mnohem větší. Neobyčejně světlý, skvěle přehledný a především - budící opravdu neobyčejný dojem. Už při vstupu je totiž jasné, že tento byt byl před 100 lety opravdu pro zámožné.

Hlavní místnost bytu je momentálně umístěna přímo v jeho středu. Obývací pokoj o velikosti 24 m2 s velkým oknem, vysokým stropem je přístupný přes halu přímo proti vstupním dveřím do bytu.

Na tomto místě budete pravděpodobně trávit nejvíc času, tedy pokud dispozici bytu zcela nepředěláte. Dle pamětí současné majitelky byl právě tento pokoj středem společenského dění, kdysi tu stával klavír, na který se denně hrávalo za doprovodu zpěvu. Za knihovnou jsou schované dveře do vedlejšího pokoje, které se nepoužívají.

Jako by se tu tóny hudby uchovaly, slyšíte to taky? Tato místnost je nejen galerií obrazů staré Prahy, ale...

...ale také místem, kde se nachází dobová, plně funkční akumulační kamna, která byla do bytu instalována v roce 1952. Od té doby neúnavně plní svou funkci. A nutné říct, že dnes už nejen praktickou, je to skutečně zajímavý kus techniky.

Prohlídku obývacího pokoje ukončíme pohledem směrem na dveře na chodbu a přesuneme se do sousední ložnice.

I ta je v duchu celého bytu velkorysá a vzdušná. Místnost má cca 27 m2, tedy jako běžný byt 1+kk. Zachována byla původní dřevěná podlaha.

Dvojice rozměrných oken s orientací na sever a východ zajišťuje bytu dostatek světla a příjemné podmínky i v letních pařácích. Okna jsou mimochodem z roku 2012 - plastová s bezpečnostními foliemi.

Právě pro tuto místnost jsem se rozhodl nechat vytvořit vizualizaci možné podoby rekonstrukce a to pro případ, kdy by zde byla kuchyně.

Zpátky do úžasné haly bytu, přes kterou nakoukneme do menší místnosti, která se využívala jako kuchyně.

V této místnosti vůbec nemusí být kuchyně, může to být například vaše nová pracovna. Skvěle přístupná hned u vstupu do bytu, aby vaši případní klienti nemuseli běhat ve vašem soukromí. Působivé hale se ale stejně nevyhnou 🙂

Přes halu dále na druhou stranu, do posledního pokoje.

I ten je skutečně obrovský, má 24 m2. Na druhé fotce si můžete všimnout skříní, které byly vytvořeny na místech bývalých dveří. Malá skříň byl vstup d koupelny ta větší pak do obýváku. Zde dveře zůstali, jsou schované za knihovnou.

U této poslední ložnice se nachází koupelna, která je ke kompletní rekonstrukci. Ohřev vody zajišťuje elektrický bojler.

Jediné, co v bytě nedávno prošlo rekonstrukcí, je toaleta. Vedle se pak nachází další místnost, která fungovala jako komora pro služebnou. Prostor  je vybaven oknem a díky umístění na chodbě u koupelny bude perfektní například pro šatnu.

Když už je řeč o místnostech pro skladování věcí, je tu ještě jedna další - tentokrát komora, která je hned vedle vstupních dveří. Kuřárnu nebo malou zimní zahradu si pak můžete vytvořit na tomto "balkonu". K užívání je navíc k dispozici i prostorný sklep, jeho fotku najdete na konci webu.

V bytě naleznete zajímavosti na každém kroku. Původní dveře a nebo obrázky starých Strašnic, na kterých najdete i samotný dům.

Na dalších obrazech pak naleznete různé části Prahy. A na tomto psacím stroji si ve svém novém bytě začnete psát novou budoucnost 🙂

Dům je po opravě, velmi dobře udržovaný a plně funkční. Byt se nachází ve zvýšeném přízemí, přístup je přes jedno rameno schodiště.

Za domem se nachází vnitroblok plný záhonků a zeleně, na který má být orientovaný "balkon".

Na první fotce se jedná o 3 okna v prvním podlaží. Oko potěší, že všechny domy v tomto bloku jsou původní, stejného charakteru a po kompletní opravě. 

Vzdálenosti od domu:

Stanice tram Průběžná: 200 m (linka 5, 6, 7, 13, 22, 3x noční)
Stanice BUS Průběžná: 200 m (linka 175)
Metro Strašnická: 400 m


OC Eden: 1.5 km
(absolutně všechno, co se dá koupit)
Několik parků v okolí
ZŠ Gutova - 800 m

Vše ostatní nejlépe uvidíte na přiložené Google mapě.

Ulice Mrštíkova dělí lokalitu na dvě městské části. Červená linka ohraničuje Vinohrady.

Půdorys bytu

Byt je opravdu obrovský. A co teprve na tehdejší poměry. Svého času v něm bydlely 3 generace rodiny, v přechodné době dokonce 4.

Výpis z katastru - předmět prodeje

PENB - průkaz energetické náročnosti budovy

10.400.000 Kč

Bonusový materiál

Jelikož je doba jaká je, častým tématem současného bydlení je home office. Proto jsem se rozhodl názorně ilustrovat, že s ním v tomto bytě nebudete mít problém.

Dokonce i sklep je pro home office jako stvořený!
P.S. Smlouvy tady uzavírat nebudeme


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.