Špičkový dům na kraji Čakovic - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Špičkový dům na kraji Čakovic

Chlubit se novým bydlením? Doslova. 

Pokud vás nebaví unifikovaná řešení a podoba většiny domů, pak jste tu správně. Tenhle dům je totiž úplně jiný. A nejen to, je skvěle řešený, z kvalitních materiálů a pořád ještě nový. Zkolaudovaný byl totiž v roce 2018.

Mimořádně bytelná zděná stavba s železobetonovými monolitickými stropy. Hliníková trojskla. Slinutá dlažba. Kamerový systém v telefonu. Krátký výčet technologií jasně vypovídá o tom, že tohle je zkrátka něco jiného.

Dům nabízí v současné konfiguraci dispozici 4+kk a 138 m2 plochy. Garáž, další parkování na pozemku, obrovská venkovní terasa s jezírkem a další terasa na střeše. A do toho řada neobvyklých řešení, jako například mimořádně vysoký strop obývacího pokoje, který tvoří dominantu domu a zapůsobí od prvního kroku na kohokoliv, koho ve svém novém domě uvítáte.

Majitel tento dům stavěl s vidinou, že v něm stráví velkou část svého života. A tak to není žádná rychlokvaška, ale vyladěný, individualistický dům. Jenže změna je život. A možná bude čekat po přečtení tohoto webu i vás.

Užitková plocha 138 m2, garáž 19m2
Krytá terasa 38 m2 + jezírko
Plocha pozemku 643 m2

Kolaudace: 2018
Třída energetické náročnosti: B
3.5 m3 retenční nádrž s čerpadlem

Elektřina, vodovod, kanalizace, plyn
Teplovodní podlahové topení
Plynový kotel Buderus

Plná verze video prohlídky

Virtuální prohlídka domu

Insert Custom HTML

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model domu. Ten si můžete projít na displayi i s nasazenými VR brýlemi.

Skvělá architektura domu vynikne nejen ve dne, ale i večer, kdy je dům nasvícený. Pravé úhly, velké plochy a žádné zbytečné kudrlinky - prostě moderní vzhled, který tak trochu odporuje tradičním podobám českých domů.

Insert Image
Insert Image

Pravděpodobně nejpůsobivější exteriérová část s jezírkem zakomponovaným do obrovské terasy. Nejen hezké na pohled, má hned několik funkcí.

Jezírko ocení nejen vaše děti (je na koupání), ale je skvělým prvkem, který celý prostor odhlečuje a spojuje s přírodou. V parným měsících mimo jiné i osvěžuje vzduch. Možná jste si už všimli světelných průzorů ve střeše - na terasu umožňují přístup přirozenému světlu. Tento a řada dalších detailů o domě jasně vypovídá, že se při jeho řešení nešetřilo.

Světlo, prostor, příroda. To jsou hlavní elementy, které v sobě exteriér domu pojí. Relaxační zóna, na kterou žádný ze sousedů nemá přímý výhled. Menší bytový dům má totiž místnosti orientované na jinou stranu.

Kdyby na vás terasa byla zbytečně velká, pak je možné ji využít například jako zimní zahradu či zvětšení obývacího pokoje.

Ať už bude den nebo noc, místo má svou neopakovatelnou atmosféru. Tu večer dokresluje bodové osvětlení domu i zahrady.

Nejen osvětlení, na zahradě je taktéž nádrž na dešťovou vodu o kapacitě 3500 litrů, která je vybavena čerpadlem.

Propojením dřeva, betonu a zeleně se u tohoto domu podařilo dosáhnout vzácné symbiózy mezi technologií a přírodou. Přitom ve městě a 12 minut od metra.

Stromy a zeleň budou tvořit nedílnou součást vašeho života v tomto domě. Stačí vykouknout z oken. Ta jsou vybavena elektricky ovládanými žaluziemi.

Tak tenhle prostor jen tak v nějakém domě neuvidíte. Tento působivý obývací pokoj s obrovskou výškou stropu je skutečně něco.

Tato paráda zapůsobí na kohokoliv, kdo přes rozevírací dveře vstoupí z chodby do domu. Přes velká okna je průhled do zeleně na zahradu a v horní části pak naleznete několik dalších.

Tento prostor je nejen o vzdušnosti a působivém dojmu, své tady udělá i hra světel.

Správný dům samozřejmě nemůže fungovat bez krbu. Rychlost, s jakou tento prostor vytopí, se měří v minutách.

Při jakékoliv denní době, za jakéhokoliv světla, vždycky narazíte na něco. Paprsky světla vnikají do domu pod různými úhly.

Teď se přesuneme do kuchyně a spojíme snění s praktickou stránkou domu. Kuchyně navazuje na prostor obývacího pokoje, přesto je od něj funkčně oddělená.

V kuchyni je dostatek světla díky dvojici oken a hromada pracovního prostoru. Všechny spotřebiče jsou vestavěné s výjimkou místa určeného pro velkou americkou lednici. K šedivým dveřím na druhé fotce se ještě dostaneme.

Ani kuchyně není obyčejná, linka značky Oresi je naladěná k barvám domu a koresponduje s interiérem. Barva dvířek skvěle sedí např. ke slinuté dlažbě na chodbě.

Šedivé dveře i tmavší vedle potěší oko praktika, ukrývají v sobě totiž pračku se sušičkou (ne ta malá, skutečná se vedle ještě vejde) a úložnou místnost, případně spižírnu.

Posledních pár pohledů do této části domu. Teď se přesuneme do vstupní chodby.

V některých domech nutné zlo, tady se jí věnovala náležitá pozornost. Je to totiž první místo, na které v domě narazíte. A tak tu na podlaze naleznete kvalitní slinutou dlažbu. Tato dlažba nejen skvěle vypadá, ale je navíc prakticky nerozbitná. Nejedná se o klasickou keramiku, ale směs lisovanou za vysokého tlaku.

Přechod mezi slinutou dlažbou a vinylovou podlahou ve zbytku domu. Oba dva typy povrchů mají dobré vlastnosti pro podlahové topení, kterým je celý dům vytápěn.

Zastřešený přístup do domu je umístěn v závětří.

Garáž pro jedno auto (jak vidíte, vejde se menší i větší) je z boku doplněna o krytý přístřešek pro parkování dalšího. Vjezd na pozemek je stejně jako vrata dálkově ovládaný.

Přístřešek dále plní funkci přístupu na střechu, která je využitelná jako terasa.

A to ve dvou úrovních, vyšší část domu je totiž horní prosklená část obýváku. Při dobré viditelnosti poskytuje terasa fantastické výhledy, třeba až na Bezděz. Tady bude ranní káva jistě dobře chutnat. Teď se podíváme na to, jak se vám bude vstávat.

V této ložnici se brzy můžete probouzet každý den.

A ať už jste muž nebo žena, jistě oceníte obrovskou šatnu, kterou budete mít hned při ruce. Má přes 7 m2 a vejde se sem skutečně hodně. Ať už to bude vaše sbírka lodiček nebo výbava na tenis, v tomto domě se na věčný boj s místem pro oblečení myslelo. V zadní části vlevo je pak i stolek se zrcadlem pro líčení.

Ložnice je vybavena dvojicí oken, které jsou od podlahy až po strop.

Díky dveřím můžete z postele rovnou vyskočit do jezírka, které je umístěné právě u této ložnice.

Zpátky do domu, ke vstupu do ložnice. Zde je za šoupacími dveřmi schované technické zázemí domu - tedy kvalitní plynový kotel Buderus a zásobník na teplou vodu. Jak už bylo zmíněno, topení je podlahové teplovodní.

Dětský pokoj (13 m2) se nachází hned vedle ložnice, i tady naleznete vysoká okna. Tato jsou umístěna na východní stranu.

Podoba podlah, dveří, vypínačů i zásuvek je v celém domě sjednocena.

Pracovna, případně druhý dětský pokoj o ploše 13 m2. Stejně jako hlavní ložnice se šatnou, tento pokoj má okna na západní stranu a výstup na velkou venkovní terasu.

Taktéž koupelně byla věnována náležitá pozornost. Šedá velkoformátová dlažba je doplněna o chromované prvky.

Moderní sprchový kout bez vaničky a podomítkové baterie ocení spíš dospělí. Děti naopak uvítají, že ve vašem novém domě nebude chybět ani rohová vana.

Z hlavní chodby domu je přehledný přístup do všech ložnic. Všimněte si například členitého podhledu se zakomponovanými bodovými světly.

Světlům byla vůbec věnována velká pozornost. A to jak v interiéru...

...tak v exteriéru. V noci se tento dům doslova rozzáří.

A to i s celou zahradou, která je osvětlená ve všech svých částech.

Tady si večerní posezení zkrátka zamilujete. Připravte se na to, že si dům budete chtít ze všech úhlů neustále fotit. My jsme na něm strávili přes 5 hodin a stejně nám to bylo málo. Tohle je přesně ten dům, kterým můžete plnit titulky magazínů o bydlení a který vzbudí pozornost každého, kdo se zeptá, co to máte za novou tapetu na telefonu.

Na vašem telefonu bude dům nevyhnutelně. Zabezpečovací systém s online kamerovým přenosem do mobilní aplikace bude váš dům chránit ve dne v noci.

Výběr offline zabezpečovacího systému zůstává už na vás.

Duha není dodělávaná, tu jsme při focení skutečně zastihli.

Vzdálenosti od domu:

Stanice BUS - 520 m (linka č. 140)
Vlak Čakovice - 1500 m (22 min na Masarykovo n.)
Metro Letňany - 5.5 km (12 min busem 140)

2x Soukromá MŠ - 500 m / 1300 m
3x Státní MŠ - 1000 m / 1800 m / 1900 m
ZŠ - 850 m
Gymnázium - 1100 m


Potraviny Tesco - 550 m
Globus Čakovice - 2.5 km
OC Letňany - 3.5 km


Půdorys domu

Insert Image

Zastřešená terasa (označena 1.15) o ploše 38 m2 je plocha, kterou můžete využít např. pro zmiňovanou zimní zahradu či další místnost. Plocha s jezírkem je nad rámec uvedené velikosti.

Mapa pozemku

Červeně vyznačený cíp pozemku se právě kupuje. Plocha pozemku s domem nekopíruje jeho terasu - takto je to v pořádku. Není to totiž plocha zastavěná stavbou domu.

Předmět prodeje

PENB

Máte pocit, že nějaké informace chybí? Rádi byste něco doplnili? Zavolejte nebo napište, jsem vám k dispozici.

18.990.000 Kč

Fotografie z výstavby domu

Celá stavba je od A do Z kompletně zdokumentovaná a nemáme problém poskytnout veškeré fotky. Nemáme co schovávat.


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.