Polovina dvojdomu se 2 byty. - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Polovina dvojdomu se 2 byty.

Insert Image

Víceúčelově využitelný dům v původním stavu a kousek od metra

Dva byty o ploše zhruba 50 m2, kompletní podsklepení a dosud nevyužitá půda. Díky svému umístění u křižovatek frekventovaných ulic je možné dům využít i s komerčním záměrem, ostatně by to nebylo v ulici nic výjimečného. Horní jednotka již prošla částečnou rekonstrukcí, spodní je v původním stavu. Samotná stavba je v převážně původním stavu s výměnou oken.

Insert Video

Na horní byt už nicméně prakticky nemusíte sáhnout a může jít okamžitě do nájmu. Ten spodní je sice v původním stavu, ale velmi udržovaném a pouhá výměna kuchyňské linky by ho výrazně posunula. Pokud pořizujete investiční nemovitost a chcete konsolidovat více bytů na jednom místě, hlavním tahákem pro vaše nájemce bude bezesporu zahrádka i spousta úložných prostor ve sklepě. Ostatně bytů 2+1 v původní části Strašnic, tedy ve skvělém dosahu metra, s těmito benefity příliš nebude.

Obě poloviny dvojdomu jsou zcela samostatné. Mají tedy vlastní vstupy, vlastní čísla popisná, vlastní vytápění. Zahrádka není směrem k sousedovi oplocená, protože tady sousedské vztahy pořád ještě fungují tak, jak by měly. Přístup do domů je ze severní strany, dole je pak vstup do sklepů.

Dobrá viditelnost domu hraje do karet těm, kteří by s ním měli plány komerčního využití. Pro bydlení, resp. pronájmy bytů, je zase optimální poloha díky své výborné dopravní dostupnost. Metro Skalka i Strašnická jsou v dosahu jednotek minut jízdy busem, na Skalku dojdete za pár minut i pěšky. Parkování není takový problém, jak by se na první pohled mohlo zdát - v boční ulici Ondřejovská je dostatek plochy, neboť většina domů parkuje auta na vlastních pozemcích.

2 x byt 2+1 - 51 m2
Půdorysy každého podlaží 60 m2
Kompletně podsklepeno 54 m2 + půda 60 m2

Pozemek 278 m2
SAMOSTATNÉ ČÍSLO POPISNÉ I VCHOD
Původní stav domu - plastová okna
Horní jednotka po částečné rekonstrukci

Umístění na viditelném místě
700 m na metro Skalka
Vytápění plynovým kotlem + el. infra panely

13.950.000 Kč

Virtuální prohlídka domu

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model domu. Ten si můžete projít na displayi i s nasazenými VR brýlemi.

Ačkoliv se jedná o polovinu dvojdomu, každá je samostatná, se svým číslem popisným i s vlastním vstupem do bytů.

Pozemek o ploše 278 m2 nabízí možnost vytvoření francouzských oken z první bytu a je příjemným oživením u malých jednotek, které si o zahrádce jinak mohou zdát. Nebo snad znáte ve Strašnicích jinou 2+1, která by měla zahrádku? Hlavní tahák případného pronájmu je tedy jednoznačný.

S prohlídkou začneme v prvním bytě, který je v původním stavu. Okna hlavního pokoje (21 m2) jsou orientována na slunný jih.

Insert Image

Pakliže by vám neseděla dispozice s oddělenou kuchyní, příčka u jídelního stolu není nosná a lze ji odstranit. Vytvořit by tedy šlo i dispozici s větším obývákem a kuchyňským koutem.

Ještě nedávno končily v kamnech, dnes jsou vyhledávaným dobovým prvkem. Parkety v obývacím pokoji prvního bytu jsou zachovalé.

Vyřešit by se musel pouze komín, který vede v části s vypínači nad obklady. Kuchyňka s oknem do zahrádky by poté byla spojena s hlavním pokojem. Při předělání klasických oken na francouzská by pak vznikl příjemný a prosvětlený prostor s výstupem na zahradu.

Insert Image

Vedle kuchyně se nachází koupelna s vanou. Všechny místnosti jsou samostatně přístupné z centrální chodby, která navíc po pravé straně nabízí dvojici úložných prostor (komora s vysokým stropem, komora pod schodištěm). Co se nevejde do bytu, to uskladníte v obřím sklepě.

Ložnice o velikosti 11 m2 je tak akorát, aby se do ní vešla velká postel a vestavěná skříň. I zde by šel vytvořit vchod na zahrádku.

Teď proběhneme nahoru do druhého bytu, který již prošel částečnou rekonstrukcí. Vtipnou vychytávkou jsou dveře, které mají více dílů a usnadňují stěhování. Pro ty, kteří neholdují těm papundeklovým, máme dobrou zprávu - jsou původní a z masivního dřeva.

Kuchyně se nachází na stejném místě, jako ve spodním bytě. Zde je již linka vyměněná, na byt se prakticky nemusí sáhnout a může se okamžitě pronajmout.

Obývák s okny na jih, velikost je 16 m2. Vytápění je řešeno nástěnnými infrapanely. Více o této technologii naleznete např. ZDE.

Stejně jako dole, i tady platí varianta možného propojení obýváku s kuchyní. Na druhé fotce je ložnice.

Ta je do tvaru L, v zadní části lze umístit např. pracovní kout nebo šatnu. Velikost místnosti je 15 m2.

I koupelna prošla rekonstrukcí, její provedení v tlumených barvách bez výstřelků zaručuje, že za pár let nebude vypadat zastarale. Vybavena je příjemně velkým sprchovým koutem a vejde se do ní pračka i sušička.

Výška do hřebenu střechy je 4.5 m. Při odečtení výšky pod 1.2 metru je půdorys půdy 4x9.4 metrů, tedy zhruba 38 m2. Právě půda může být zajímavým prostorem pro vznik další místnosti druhého bytu. I po zateplení by totiž zbýval prostor na další pokoj. Benefitem je bezesporu i velký sklep, který v několika místnostech nabídne dohromady zhruba 54 m2. Výška stropů je lehce přes 2 metry.

O dopravním uzlu se stanicí metra a více než 10 autobusy je co by kamenem dohodil, dojdete k němu ani ne za 10 minut a nebo se svezete jednu zastávku autobusem. Podobnou možnost máte s metrem Strašnická, které je jen o kousek dál.

Insert Image

Adresa domu:
Úvalská 1718/18, Strašnice, 10000 Praha 10

Vzdálenosti od domu:

metro Skalka - 400 m  
(přes 10 linek autobusů)

OC Tesco Skalka - 700 m
Supermarket Albert - 550 m

ZŠ V Rybníčkách - 450 m
Školka - 150 m
Gymnázium - 350 m

Insert Image

Půdorysy bytů

Půdorys sklepa a půdy
(pravá část domu)

Výpis z katastru - předmět prodeje

Mapa katastru

Insert Image

rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.