3+1 v původním stavu - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

3+1 v původním stavu

Obvyklá 3+1 v paneláku na neobvyklém místě u lesoparku.

Že jsou paneláky všechny stejné? Trochu pravdy na tom bude. Typizovaná výstavba bytů vlastně žádné odlišnosti ani neumožňovala. Velké rozdíly jsou ale v tom, kam se takový panelový dům usadil. Takže jak by se vám líbil dům, který je poslední v řadě, není kolem něj žádný provoz a je přímo na hraně sídliště hnedka u lesoparku, do kterého budete koukat z ložnic každé ráno? Tohle už zní trochu jinak, než paneláková klasika.

A taky, že ano! Místo koukání do okem sousedům budou vašimi sousedy koruny stromů. Tohle o panelovém domě vážně často neřeknete. A hlavně okolí nezměníte, to je buď dobré a nebo špatné. S bytem už si zvládnete zatočit sami a ruku na srdce, tady to bude potřeba. Byt je v původním stavu, tedy se starými rozvody nebo umakartovým jádrem. Má to ale i svoje výhody - všechno si totiž můžete předělat podle sebe. Tady za rekonstrukci, kterou před lety někdo provedl, a vám zas tak až úplně neladí, platit nebudete. U tohoto domu navíc čeká jedna specialitka, která už je odsouhlasená a naplánovaná. Klasická sedmimetrová lodžie se totiž bude zvětšovat zhruba na dvojnásobek plochy. Dvojnásobek plochy vás čeká i ve sklepě, který má na místo klasických 2 metrů hned 4 metry úložného prostoru.

Dům má navíc perfektní orientaci, takže obývák s kuchyní na slunný a teplý jih, zatímco ložnice na klidnější sever s výhledem do stromů. Čistá plocha bytu je 71 m2, sklep i lodžie jsou nad rámec této velikosti. Kdyby ve vás umístění na kraji a u parku evokovalo, že budete někde bokem a všude je daleko, pletli byste se. Na tramvaj je to zhruba 500 metrů a díky již zaběhnuté lokalitě je po ruce úplně všechno, co budete potřebovat. Spojení všech výhod sídliště, ale aniž by vás jakkoliv obtěžovalo.

Dispozice 3+1
Plocha 71 m2 bez lodžie
3. podlaží (2. patro) panelového domu
Původní stav k rekonstrukci

Orientace JIH - SEVER
Lodžie 7 m2 s plánovaným zvětšením
Sklep 4 m2
Poplatky 6.162 Kč (FO 1.987 Kč)

Na kraji sídliště přímo u parku
Stanice TRAM Hlušičkova 500 m
Metro Anděl 14 minut, Motol 5minut
K nastěhování ihned

5.990.000 Kč

Virtuální prohlídka bytu

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model bytu. Ten si můžete projít na displayi i s nasazenými VR brýlemi.


Není panelák jako panelák. Respektive ano, ty jsou skoro všechny stejné. Místa, na kterých stojí, se už ale odlišují dost. Tento dům je poslední v řadě a výhled z obou ložnic je tak přímo do lesoparku Řepy. Žádný provoz, jenom stromy a klid.

Jižně orientovaný obývák o velikosti 20 m2 bývá často spojen se sousední kuchyní. Příčka, která místnosti odděluje, totiž není nosná.

A tak můžete z prostoru vytvořit jeden velký, otevřený. Pro inspiraci přikládám tyto dvě fotky z jiných prodaných bytů, které právě tuto úpravu podstoupili.

Teď ale zpátky do Řep. U bytu nechybí prostorná lodžie o velikosti 7 m2, na které je po celý den teplo a slunce. Je totiž orientovaná na čistý jih.

Specialitou tohoto domu pak bude rozšíření lodžie, které již probíhá na sousedním vchodu (lešení na druhé fotce). Plocha lodžie bude následně zhruba dvojnásobná, vytáhne se totiž směrem ven z domu. Znamená to také, že se kompletně celá opraví.

Insert Image

Kuchyně s jídelnou jsou od obýváku oddělené zmíněnou příčkou, která není nosná.

Příjemně světlá jídelna není náhodou - takto to vypadá v jižně orientovaných bytech. Velikost celé místnosti je 11 m2. Spojením s obývákem by se tak dosáhlo plochy přes 30 m2.

Chodba je prostorná a umožňuje vestavbu šatny. Obě ložnice jsou umístěné na druhé straně bytu, tedy na severu.

Na konci chodby u ložnic je další místo, které lze využít pro vestavěnou skříň, šatnu a nebo rozšíření koupelny.

Pro obě ložnice platí společná orientace na sever. Tedy chladnější, klidnější část bytu, která je ideální pro spaní. Orientace je často podceňovaná, přitom naprosto elementární věc ovlivňující kvalitu bydlení.

Velikost ložnic je 12 a 13 m2. Tento pokoj je menší. Co dokáže v bytě v původním stavu udělat pouhé dobře zvolené vybavení můžete vidět na srovnání obou pokojů.

Výhled z obou ložnic je směřovaný do lesoparku, není stíněný žádnými stavbami a ani rušen jakýmkoliv provozem.

Jádro bytu je původní, tedy umakartové. Toaleta a koupelna jsou od sebe oddělené.

Ani na jih, tedy na opačnou stranu od lesoparku, se okolí domu nemá za co stydět. Žádná silnice, stromy a dětská hřiště. Těžko budete na sídlišti hledat větší klid, než právě tady.

A až budete chtít z klidu dorazit do ruchu velkoměsta, pak na stanici tramvaje narazíte po zhruba 500 metrech. Na Anděl je to včetně cesty na tramvaj 22 minut - samotná jízda tramvají je ani ne čtvrt hodiny. Na metro Motol pak vč. cesty na BUS krásných 13 minut.

Insert ImageMrkvičkova 1373/14, 163 00 Praha 17 - Řepy

Stanice BUS a tram Hlušičkova - 500 m
(bus 180, 304, 380, tram 9, 10, 16 a noční 99)

Lesopark Řepy - hned u domu
Metro Motol: 5 minut autobusem
Metro Anděl: 14 minut tramvají

ZŠ + MŠ Laudova - 450 m
MŠ Fialka - 360 m
OC Řepy - 950 m
(Albert, pošta, restaurace, drogerie)

Půdorys bytu

Poplatky

Prohlášení vlastníka

Výpis z katastru - předmět prodeje

Insert Image

rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.