Prodej pozemku – Mníšek u Liberce - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Prodej pozemku – Mníšek u Liberce

Pozemek 4 484 m2 přímo u golfu a v. n. Fojtka.

Velký pozemek přímo naproti golfu Ypsilon, kousek od staré vodní nádrže. A přitom jen 10 minut od Liberce. Možná ideální místo, na kterém brzy může stát váš vysněný dům.

Pokud jste milovníky golfu, pak vás jistě nadchne blízkost golfové hřiště, které je vzdálené pouhých pár minut od pozemku. To vše při velké míře soukromí, Slovákov je totiž malá část o několika málo domech. Nabízený pozemek sousedí jen s jedním domem, ze všech ostatních stran je obklopen pouze loukou.

Na pozemku se nyní nachází stavba starého domu, která je určena k demolici. Po jejím provedení je možné využít zpevněného podloží pod aktuální stavbou, díky čemuž nebude nový dům po výstavbě trpět na obvyklé problémy se sedáním. Případně lze využít až 10% pozemku k zastavění, a to dokonce dvěma domy. Aktuální stavba je vedena jako objekt k rodinné rekreaci, územní plán však dovoluje výstavbu objektu k trvalému bydlení.

Celková plocha: 4 484 m2

pozemek č. 245 - 560 m2
zastavěná plocha a nádvoří - stavba pro rodinnou rekreaci

pozemek č. 1260/4 - 3 600 m2
zahrada

pozemek č. 1260/6 -  324 m2
ostatní plocha - ostatní komunikace

Na pozemcích se momentálně nachází řada vzrostlých stromů. Dle regulativ územního plánu je na ploše nutné zachovat minimální poměr 80% zeleně (i jen travní porost)

Plocha, která je v KN uváděna jako zastavěná, činí 560 m2 - jedná se o celý pozemek č. 245. Zastavěný je částečně. Po pravé straně domu je patrné elektrické vedení se sloupem, ze kterého lze stavbu napojit na elektřinu. Na pozemku se dále nachází studna.

Plocha zastavěná aktuální stavbou je cca 165 m2. Jak je z fotografií patrné, stavba je narušená. Nejen střecha, ale stropní konstrukce, obvodové zdivo i deska domu. Dům je zanedbaný a určen k demolici.

Studna, která se nachází pár metrů od stavby, prošla v lednu 2020 kompletním vyčištěním a opravou. Její vydatnost činí velkorysých 50 litrů za minutu. Tato vydatnost bohatě stačí pro zásobení domu vodou. Hloubka studny činí 3.2 m, vodní sloupec je to výše 1.7 metru. Zhotovena je z betonových skruží, podloží je písčité.

Přesto má v sobě stavba nesporný kus poezie a může sloužit jako dobré vodítko ke stavbě domu nového, který může odkazovat na tradiční styl této staré smíšené stavby.

Část pozemků je nyní pokryta několika stromy, které ho odstiňují především z jihozápadní strany - tedy z té, u které stojí sousední stavba (vzdálenost vzdušnou čarou cca 50 m).

Doslova za kopcem se rozprostírá vodní nádrž Fotjka (1904) o ploše 7 hektarů, u které se mimo jiné nachází koupaliště.

Dle územního plánu spadá plocha pod plochy smíšené obytné. Hlavní využití těchto ploch jsou rodinné domy a bytové domy. Výňatek z textové částí ÚP je přiložen.

Zastavitelnost: 10%
Zpevněná plocha: 10%
Podíl zeleně: 80%

1 nadzemní podlaží se sedlovou střechou a obytným podkrovím, výška max. 9 m
Demolice stávající objektu je možná beze zbytku
Lze rozšířit aktuální stavební plochu


Na vyžádání vám rád zašlu oficiální příručku ,,Jak stavět v CHKO Jizerské hory", ve které naleznete srozumitelně podané informace k možným podobám stavby.

Pozemky se nachází v periferní části Mníšku, zvané Slovákov. Jedná se o soubor několika málo domů směrem ke golfovému areálu Ypsilon.

Vzdálenosti od pozemku:

Liberec: 10 km
Golf Ypsilon: 8 minut autem, 4 km
Žitava (D): 25 km
Bogatynia (PL): 18 km
Sjezdovky Bedřichov: 16 km

Vlaková stanice: 2 km
Mníšek - Liberec: 14 min vlakem

PRODÁNO


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.