Prodej domu – Slivenec - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Prodej domu – Slivenec

REZERVOVÁNO​

Umístění vašeho útočiště je alfa a omega celého bydlení. Tento nadčasově pojatý dům vyrostl na vrcholku Slivence v roce 2006. Majitelům plnil vysoké požadavky na soukromí i komfort. Nyní hledá nového majitele. Volný výhled na východní stranu je ve stávající zástavbě doslova neopakovatelný.

Celkem 274 m2 tvoří dispozici 5+kk. Dům nabízí dvě obytná podlaží. Chybět vám nebude prakticky nic. Garáž, sklep, příjezd po soukromé cestě, bazén, střešní terasa s úžasným výhledem, zimní zahrada, krb, dostatečně velký pozemek. To je jen rychlý výčet vlastností tohoto domu.

Příjezdová cesta k domu je slepá a soukromá, v přímém okolí domu tak neexistuje žádný provoz.
Vaše děti či vnoučata mohou bez obav skotačit i před domem. Slivenec je vůbec skvělé místo pro děti. Hromada kroužků, čtyři školky, ZŠ a blízkost Chuchelského háje nebo aquaparku Barrandov - chybělo by vám tu jako dětem něco?

Plocha domu: 274 m2
Plocha pozemku: 1078 m2

Dokončeno: 2006
Třída energetické náročnosti: C (cca 8.000 Kč měsíčně)

Sítě: elektřina, vodovod, kanalizace (plyn k napojení)

Virtuální prohlídka domu

Insert Custom HTML

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model domu. Ten si můžete projít na displayi i s nasazenými VR brýlemi.

Začneme čelním pohledem na tento výjimečný dům, ze kterého je zároveň nejlépe patrné jeho členění. Průčelí je orientováno na jih. Dvě obytná podlaží, menší venkovní bazén, dolní venkovní terasa a dále pak i střešní terasa (zábradlí nahoře). Okna obývacího pokoje jsou patrná na první fotce vpravo, kde vede i komín z krbu. Na druhé fotografii je patrný zahradní vstup do domu, který je realizován přes zimní zahradu.

Přední část domu v detailu prozrazuje koncepci prostoru. Dostatečná plocha venkovní terasy nabízí spoustu prostoru pro posezení. Komín má připravený vývod na venkovní krb. Bazén je menší, ovšem svůj účel plní dokonale - osvěží, děti se v něm vyřádí a jeho údržba není nijak náročná. Technologie bazénu je umístěna za domem.

Jednou z domén tohoto domu je i krásná zahrada s hromadou vzrostlých stromů, které propůjčují pozemku nejen skvělou atmosféru, ale i velkou míru soukromí. Rybičky se už odstěhovaly jinam, ubytování pro ně však stále máme. V západní části zahrady.

Záběr z dronu, na kterém je dobře patrné umístění domu a jeho příjezdová cesta. Ta slouží všeho všudy celkem třem domům. První je v přední části uličky, druhý potom v úrovni nabízeného domu. Na konci této cesty lze zaparkovat jedno auto, druhé stání je pak k dispozici i na pozemku a třetí ještě v zálivu na příjezdové cestě. Celkem vč. garáže tedy s jistotou zaparkujete 4 vozy. Šikovnější do garáže zaparkují i dvě auta.

Srdcem domu je vzdušný prostor obývacího pokoje s jídelnou (45 m2), která navazuje na kuchyňský kout a zimní zahradu. Díky velkým oknům i nadstandardní výšce stropu je tu dostatek světla. Podlaha je dřevěná, v místě s dlažbou je podlahové vytápění.

Dům bez krbu? V žádném případě. V rohu obývacího pokoje nesmí chybět. Napojen je do komínu, který nabízí již zmíněný další vývod pro instalaci venkovního krbu. V části s kuchyňskou linkou se nachází masivní vestavěná skříň.

Kuchyně s přehledem zvládala nápor rodinných sešlostí. Má k dispozici okno, všechny potřebné vestavěné spotřebiče i praktickou spižírnu.

V místě jídelního prostoru je umístěné velké okno se super výhledem, protože ho necloní žádné okolní stavby. Zimní zahrada je rovněž vytápěna podlahou, je zde však samostatná regulace pro snížení teploty. Tuto místnost počítám do celkové dispozice jako plnohodnotnou, může totiž sloužit i naprosto jinému účelu. Plocha činí 11.5 m2 a přes velké posuvné okno vstoupíte před dům na terasu k bazénu.

Vstupní prostor je oddělen od obytného masivní posuvnou stěnou. Dveře vlevo u vstupních jsou průchod k technické místnosti a garáži. Prosklená stěna je průhled do zimní zahrady. V místech s dlažbou je instalované podlahové topení.

Vstup do domu. Vstupní část je od obytné oddělena už zmíněnou posuvnou stěnou. Na chodbě je dostatek místa pro vestavěný nábytek. Z prostoru se skříní vlevo naleznete vstup na oddělenou toaletu.

V první podlaží naleznete ještě jednu samostatnou ložnici s vlastní koupelnou, vstup do ní je u schodiště. V minulosti fungovala jako pokoj pro hosty a nebo jako pracovna. Okno pokoje je orientováno směrem k bazénu.

Koupelna je vybaveno toaletou a sprchovým koutem. Ještě jste se v domě neztratili? Přes masivní dřevěné schodiště pokračujeme do druhého podlaží.

V druhém podlaží se přes chodbu dostanete do všech místností. Do koupelny, obou ložnic, menší místnosti i na střešní terasu. Každá z ložnic má vyhrazený prostor pro šatnu.

Tato ložnice je orientována směrem na východ, i z těchto oken je tedy volný výhled. Místnost nabízí 20 m2 plochy.

Druhá ložnice, popřípadě pracovna, má taktéž prostor pro šatnu (případně sklad nebo archiv). Skříně na rozdíl od první ložnice nejsou vestavěné a její orientace je na opačnou stranu (západ). Velikost činí 17 m2.

Horní koupelna o velkorysé ploše 13 m2 nabízí naprosto vše - toaletu, bidet, masážní vanu, sprchový kout a velké umyvadlo. I zde je podlahové topení, navíc doplněné o elektrický žebřík.

Poslední a nejmenší místnost druhého podlaží. Ve skříní je ukryt elektrický bojler pro koupelnu, která s místností z druhé strany sousedí. Na ploše 5 m2 může být k dispozici další šatna. V posledních letech byla využívána jako zázemí pro miminko (přebalování, sklad pomůcek a materiálu). Z centrální chodby se přesuneme na střešní terasu.

Z terasy je opravdu nezaměnitelný výhled na východní stranu Prahy. Jelikož jsme na nejvyšším bodě této části Slivence, výhled nebude ohrožen žádnou další novou zástavbou. Ta je na louce pod domy momentálně nepřípustná. Zahrada pod nabízeným domem patří ke stavbě, která je až u ulice (cca 30 metrů od domu).

V přední (jižní) části střechy je k dispozici větší plocha, která se nachází u spodní terasy a bazénu.

Technická místnost je v přízemí u vstupu. Nachází se zde elektrický kotel, zázemí pro úklid a prádelnu. Velká garáž (přes 30 m2) stačí i pro dvě auta (vrata o šířce 4.5 m). Z garáže vede schodiště do sklepa.

Sklep u takto nových domů zpravidla nenajdete. Důvod je většinou vždy stejný - jeho stavba je příliš drahá. U tohoto domu jsou k dispozici dvě místnosti, každá zhruba 5 m2. Nepořádek snad odpustíte, přece jenom je to sklep 🙂

Na první fotografii vlevo jsou schůdky, které vedou k samostatnému zahradnímu domku. Nářadí či sezonní výbava zahrady má své plnohodnotné místo.

Místo je jako stvořené pro procházky s vašim čtyřnohým mazlíčkem. Na louce přímo pod domem se vyřádí až až. Když budete chvilku v procházce pokračovat, dojdete do Chuchelského háje a přírodní rezervace Homolka (cca 2.5 km).

Slivenec si získal sympatie majitelů už v době před 15 lety, kdy tady prakticky nic nebylo. Dnes nabízí Slivenec opravdu mnoho a to především pro děti. Jsou tu 4 školky, základní škola, velká škála kroužků a mimoškolních aktivit. Obec se rychle rozvíjí a především její centrum je krásně čisté, nově zbudované a udržované. Nedaleký Chuchelský háj, aquapark Barrandov, skvělé napojení na pražský okruh a nebo 12 minut autobusem na metro. Tak lze alespoň v rychlosti popsat tuto část Prahy 5.

Dům se nachází na konci slepé ulice na východním cípu Slivence směrem k Chuchli.

Vzdálenosti od domu:

Stanice BUS č. 120: 350 m
(25 min přímý spoj na metro Anděl)
Stanice BUS č. 130: 800 m (12 min přímý spoj na metro Stodůlky)
 OC Nový Smíchov:  10 km / 13 minut
Lidl Barrandov: 5 km / 7 minut
Nádraží Velká Chuchle: 4 km / 8 minut
Pražský okruh: 1.5 km / 3 minuty
Barrandovský most: 6.5 km / 9 minut

MŠ 4x ve Slivenci (1 státní), ZŠ ve Slivenci (300 žáků)


Půdorysy domu

První podlaží

Druhé podlaží​

Máte pocit, že nějaké informace chybí? Rádi byste něco doplnili? Zavolejte nebo napište, jsem vám k dispozici.

REZERVOVÁNO


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.