Prodej domu, Skoranov - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Prodej domu, Skoranov

Úchvatný dům s naprosto výjimečnou atmosférou starých dob.

Rád bych popsal pár slovy pocity, které se mě zhostily, když jsem poprvé přišel do tohoto domu na návštěvu za majiteli. Atmosféra, kterou na mě dům dýchl už mezi dveřmi, byla naprosto strhující a pro milovníka starých domů byla pohlazením po duši.

Pokud jste fanoušky dávných staveb a hledáte nemovitost s kouzlem, pak jste na správné adrese. Možnost koupit historický dům, ve kterém nebudete muset od základu vše předělávat, je naprosto unikátní. Díky ohleduplnému přístupu majitelů dostával tento dům posledních 30 let výjimečnou a citlivou péči.

Tato nádherná stavba se nachází na dosah od Sečské přehrady v Železných horách. Vznik původní části domu je datován zhruba 250 let zpět, k jeho rozšíření došlo za první republiky. Tehdy se jednalo o stavbu významnou nejenom v lokálním měřítku, ze širokého okolí se sem totiž sjížděli fanoušci divadla i tance.

Dům prošel v posledních letech rozsáhlými úpravami a rekonstrukcemi, o kterých se ještě zmíním dopodrobna. Již z prvních fotek však nemůžete přehlédnout například úplně novou střechu (2016). Dům je dobře využitelný i pro komerční účely, například stylový penzion. Půda o ploše cca 260 m2 je aktuálně nevyužitá a nabízí prostory pro řadu dalších místností.

Celková plocha: 211 m2
(včetně sálu)
Plocha aktuálně obytná: 91.4 m2

Sál: 120 m2
Nevyužitá půda: cca 260 m2
Plocha sklepa: cca 20 m2

Pozemek: 1 071 m2

vodovod, septik 6 m3, plyn, elektřina

Průčelí domu tvoří sál o velikosti 120 m2, který byl k původnímu domu přistavěn za první republiky. V té době byl v domě provozován hostinec, konaly se zde kulturní události a dokonce se tu hrálo i divadlo. O těchto událostech svědčí na půdě umístěné staré kulisy. Provoz hostince byl ukončen v 60. letech. Přední strana domu má na délku cca 14.5 metru, samostatný vstup a čtveřici rozměrných oken. Oken je v sálu celkově 9. Z boční strany stavby je aktuálně umístěný vstup do obytné části.

Po otevřený starých dřevěných dveří se ocitnete na chodbě, která je centrálním bodem celého domu. Vlevo je vstup do obytné části, která je oddělena dobovými křídlovými dveřmi s částečně prosklenou stěnou. Vpravo je vstup do sálu v přední části domu, dveře vzadu pak vedou do koupelny a na zahradu.

Už v této krásné části domu, která má však zcela praktický účel, je patrná hřejivá duše celé stavby, která se navzdory více něž 2 staletím a válečným konfliktům zachovala až do dnes.

Hlavní obytná místnost nabízí téměř 22 metrů plochy. Mimo radiátorů je vytápěna norskými kamny, která jsou napojena na nový komín. Výška strop je 3.3 metru, prostor prosvětluje dvojice velkých oken ze dvou stran (východ a západ). Je obrovská škoda, že fotky nedokáží adekvátně přenést atmosféru této a následujících místností. Sluší se upozornit, že součástí prodeje není vybavení a nábytek s výjimkou kuchyňské linky.

Z hlavní obytné místnosti je vstup do jídelny s kuchyní, tato místnost nabízí 12.4 m2 a další velké okno směrem k potoku. Všechna tato okna jsou po renovaci a jejich velikost je cca 1.15 x 1.6 m. Veškeré podlahy v domě jsou nově vyměněné, v místnostech se jedná o masivní dřevo.

Další místností, aktuálně pracovnou, je pokoj o velikosti 13.8 m2. Ten je vytápěn jak radiátorem ústředního topení, tak dalšími kamny. Podlaha v této místnosti byla vyměněna v roce 2013. Orientace oken je směrem do zahrady, tedy na čistý jih.  Skrze tento pokoj je dále přístupná ložnice a menší místnost s výstupem na ochoz kolem domu. Výška stropu v těchto místnostech je 2.8 metru.

Hlavní ložnice je směrována taktéž na jih, díky velkému oknu i orientaci je krásně světlá. Večer je ideální například pro sledování hvězd. Velikost místnosti činí 13 m2.

Z pracovny je vstup do malé místnosti, které majitelé přezdívají kajuta. Jedná se o prostor o velikosti 5 m2, ze které je přístup na ochoz kolem domu. Plocha ochozu je zhruba 6 m2 a lemuje jihozápadní cíp domu.

Poslední, dosud nezmíněnou místností, je menší ložnice (9 m2), která je přístupná z hlavní obytné místnosti (dveře vlevo). Tato v minulosti fungovala mimo jiné i jako krámek, který byl od domu oddělen samostatným vstupem. Ten je nyní zazděný.

V západní části domu je k dispozici koupelna s toaletou a vanou. V chodbě před koupelnou, ze které lze vystoupit na zahradu, je umístěný plynový kombinovaný kotel. Ten byl vyměněn v roce 2016 společně s celým systémem vytápění. Zachován nicméně zůstal i původní elektrický bojler, který je nadále funkční jako případná záloha.

V části s oranžovou fasádou je umístěná jmenovaná koupelna. Výstup na zahradu je realizován do místa, ve kterém se nachází zpevněná plocha s jezírkem a místem pro posezení.

Naproti schodům, které vedou na zahradu, je patrná místnost zvaná kajuta a ochoz kolem domu. Okno vedle ochozu je okno do pracovny, vedle pak do hlavní ložnice. Tato strana domu je jižní a nachází se v ní dále dvě menší sklepní místnosti.

Pozemek patřící k domu má celkově 1 071 m2 a nejedná se o žádný vypleněný plácek. Naopak jde o velmi vzrostlou zahradu s hromadou statných stromů. Hranici pozemku tvoří ze západní strany potok. Aby se zamezilo vlivu potoka na pozemek i dům samotný, byla zde vytvořena hráz z kamení a betonu o šířce 120 cm a výšce 2 metry (zapuštěno do terénu).

Červená linka na snímku z dronu zobrazuje polohu potoka. Levá část domu na této fotce tvoří velký sál, pravá pak obytnou část. Dům je umístěn přímo na návsi.

Skoranov je malá obec vzdálená cca 3 km od větší Třemošnice, města vzdáleného zhruba 25 km od Chrudimi. V Třemošnici žije cca 3000 obyvatel. V samotném Skoranově pak žije trvale cca 100 lidí.

Vzdálenosti od domu:
Praha: 115 km, 90 min
Kutná Hora: 30 km, 35 min
Pardubice: 25 km, 35 min
Hradec Králové: 48 km, 50 min

vodní nádrž Seč: 8 km
vlaková stanice: 5 km
autobusové nádraží: 5 km
stanice autobusu: naproti domu 
(spojení přímo ze Skoranova do Třemošnice i do Heřmanova Městce)
supermarket: 5 km

V nejbližším okolí domu se dále nachází 3 rybníky i zřícenina hradu Lichnice, která vás bude vítat při každé cestě do Skoranova.

Orientační plán domu

Specifikace prodávaných nemovitostí dle výpisu z katastru


3.800.000 Kč
vybavení domu není součástí prodeje

Provedené rekonstrukce

Kompletní výměna střešní krytiny - 2016 (krovy jsou původní, v dobrém stavu)
Kompletní výměna systému vytápění - 2016 (zavedení plynu, nové radiátory, kombinovaný kotel, vedení v mědi)
Omítky a fasáda - 2000
Renovace všech dveří a oken - 2017
Vymalování domu - 2017
Výměna podlah - 2000 až 2013 (místnost v jižní části jako poslední)
Vytvoření drenáží - 2000 (okopání celého domu do hloubky 1.8 metru)
Elektřina vedená v mědi - 2000
Vytvoření hráze u potoka - 2000 (šířka 120 cm, výška 2 m, beton a kámen)


Máte pocit, že vám nějaké informace chybí nebo že na fotkách není vše? Zavolejte mi nebo napište, v domě vás rád přivítám a vše vám ukáži.


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.