Prodej domu – Nečín - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Prodej domu – Nečín

Původní dům se započatou rekonstrukcí 15 minut od Příbrami.

Vítejte na stránce domu, který v sobě ukrývá velký potenciál. Je jen na vás, zda a jak ho využijete. Dům přímo na návsi je jako stvořený ke kombinaci bydlení a podnikání. Takový záměr měl ostatně i současný majitel. Ten v domě odstartoval rozsáhlou rekonstrukci, z velké části již dokončenou. Nové jsou rozvody elektřiny, vody i topení.

Stavba je aktuálně rozdělena na dvě části. Obytná, která je tvořena dispozicí 6+1 o ploše 159 m2 a užitková, která nabízí dalších téměř 230 m2 plochy. Pozemek má celkově 450 m2 a jeho plocha je převážně zastavěná.

Dům byl kdysi údajně využíván jako statek, o čemž svědčí i prostor bývalého chléva. V minulosti zde byl i krámek s pečivem. Z původního plánu provozu cukrárny sešlo a nyní předáváme štafetu. Dům vyžaduje investice i úsilí a není pro každého. Kdo v něm ale odhalí své kouzlo, má před sebou zajímavou příležitost a obrovské možnosti. Vytvořit zde například můžete i dva samostatné byty.

Zastavěná plocha: 280 m2
Kompletní plocha domu: 387 m2
Obytná plocha domu: 159 m2

Plocha 1. NP: 85 m2
Plocha 2. NP: 74 m2
Vedlejší plochy 1.NP: 108 m2

Půda: 120 m2
Pozemek: 450 m2

Sítě: Elektřina, vlastní studna, septik. V obci je k dispozici vodovod a kanalizace.

Uvedené plochy odpovídají naměřeným údajům laserovým dálkoměrem či měření v rozhraní nahlížení do katastru nemovitostí. Jsou orientačního charakteru.

Boční pohled na dům prozrazuje umístění výlohy a druhého samostatného vstupu. V domě je zamýšlený komerční prostor o velikosti cca 23 m2, který měl fungovat pro cukrárnu. Před lety zde býval údajně krámek s pečivem. Přístup z domu je do této části řešen skrze kuchyňskou místnost.

Zadní pohled na dům, před kterým je směrem k hasičské zbrojnici ještě část pozemku, která je k domu využívána. Slušné je zmínit, že tato plocha k domu však oficiálně nepatří. Hranici pozemku tvoří zeď domu.

Pohled na dům směrem z návsi, která je centrem obce Nečín. Přímo před domem se nachází autobusová zastávka. Z fotek je patrné, že stodola má měněnou střešní krytinu, zbytek střech je v původním stavu. Na následujících fotografiích si však můžete všimnout, že k žádnému zatékání nedochází.

Hlavní místnost domu s téměř dokončenou přestavbou a přípravou pro pokládku podlahy. Zachovány byly původní prvky v podobě klenutých stropů. Průstupem naproti oknům je přístup do kuchyňské místnosti.

Tato místnost se dvěma okny o velikosti 20 m2 je připravena pro umístění kuchyňské linky. Okna jsou orientována do předzahrádky směrem ke staré zbrojnici, tedy na jih. Pod prkny mezi topením se nachází přístup do menšího sklepa. V rohu místnosti je k dispozici komín.

V dolním podlaží se dále nachází místnosti o velikosti 15 m2, kterou však na fotkách nenaleznete. Sloužila jako zázemí pro stavbu a proto jsme ji z fotek vynechali. Přes schodiště se přesuneme do druhého podlaží.

Ve druhém podlaží se v levé části domu nachází dva pokoje o velikostech 17 a 23 m2. Modrý pokoj je umístěn v části, kde je v prvním podlaží zázemí pro obchod. Všechna okna v domě jsou původní dřevěná.

Před modrým pokojem se nachází průchozí místnost o velikosti 11 m2. Na podlaží je dále k dispozici úložný prostor a koupelna s vanou.

Spodní koupelna měla být pojata skutečně velkoryse. Na ploše 27 m2 lze vytvořit téměř cokoliv. Místností prochází další komín a původně fungovala jako chlév, zůstala zde ještě i kamenná koryta. Původní klenby byly zachovány. Jsou ve velmi dobrém stavu, jejich kondici lze prohlédnout z půdy.

Dostáváme se k užitkové části nemovitosti. Ta osloví každého milovníka starých staveb. Odhalené kamenné zdivo, původní krovy v dobrém stavu a obrovské množství prostoru.

Půda nabízí celkově 120 m2 plochy. V hlavní části je výška do hřebene téměř 4 metry. Klenby na druhé fotce jsou ty, které se nachází v zamýšlené koupelně a v obývacím pokoji. Surová podoba těchto prostor má své kouzlo, je zde však skvělý potenciál k vybudování dalších místností.

Seběhneme dolu z půdy (schody na fotce vzadu) a při čelním pohledu na stodolu vidíme její rozložení. V části s dřevěným obložením se nachází obývací pokoj. Za ním je vstup do zamýšlené koupelny. V prvních "vratech" stodoly se nachází prostor do tvaru písmene L, velikost je dohromady cca 49 m2. Ve druhých je pak prostor 32 m2.

Na pozemku se nachází stará kamenná studna. Její přesné stáří ani hloubku neznáme, vizuálně se zdá být ve velmi dobré kondici. Vzdálenost po hladinu vody činí necelých 7 metrů.

Je zde dále i několik vedlejších prostor. Skladové zázemí pro nářadí, možnost venkovní kuchyně, cokoliv vás napadne. Vedle potom venkovní toaleta a pergola pro grilování.

Letecký snímek s katastrální mapou odhaluje členění stavby a pozemku.

Okolí obce je vyhlášeno řadou starých zatopených lomů (přímo v Nečíni jsou hned 3 ke koupání), nabízí ale i spoustu lesů.

Dům se nachází přímo na návsi obce, za rohem od obecního úřadu a pošty.

Vzdálenosti od domu:

Stanice BUS: přímo před domem
Potraviny: přímo před domem
Potraviny COOP: 150 m
Dobříš: 11 km / 15 minut
Dálnice D4: 10 km / 13 minut
Praha: 60 km / 45 minut
Příbram: 17 km / 15 minut
Sedlčany: 19 km /  18 minut

V obci je k dispozici škola i školka. Počet obyvatel je necelých 800 osob.

Půdorys domu

První podlaží s ohraničením pozemku

Druhé podlaží

Zajímají vás další informace? Zavolejte nebo napište, rád vám je doplním.

PRODÁNO


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.