4+kk se zahradou - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

4+kk se zahradou

Plnohodnotná náhrada za rodinný dům, ale bez starostí

Hledat v bytě náhradu za dům, to je často úkol, který hraničí s naivitou.  Pokud ale existuje byt, který nestojí 20 milionů a tomuto zadání vás přiblíží nejvíc, jak je to jen možné, právě se na něj díváte. Tenhle do puntíku vyladěný kousek vznikl spojením dvou bytů, a tak se mimo jiné jedná o největší byt v celém domě. Právě díky tomu si můžete všeho užít dvojnásob. Dvakrát tak velké zahrady, dvou sklepů, dvou stání, dvou koupelen, dvou dětských pokojů. Tohle je jednoduše bomba a pro milovníky kvalitně zpracovaných interiérů pohlazení po duši. Žádná mainstreamovka.

Grilovačka, trampolína, bazén, posezení na vlastní zahradě. Zkrátka rodinná pohoda. Na ní se můžete těšit už tohle léto a stěhovat se můžete kdykoliv. Byt je totiž volný a čeká na svého nového majitele. Plnohodnotná náhrada za dům, ale bez všech těch starostí a běhání kolem. Tedy ne úplně, běhat kolem budete pořád. Ale jenom, když se vám bude chtít proběhnout po vaší více než 170 metrové zahradě, která kolem dokola lemuje byt. A když už jsme u toho lemování, tak to rozhodně neplatí pro sousedy. Těch je totiž tak málo, jak je to jen u bytu možné. Žádná z bočních stěn bytu totiž nesousedí s žádným dalším, na této straně domu se jedná o jedinou jednotku. 

Dům se nachází na východním kraji Letňan v ulici, kde je minimální provoz. Stavba je bezesporu zajímavá, v roce 2014 získala řadu ocenění a obsahovala technologie, které rozhodně nebyly (a stále nejsou) běžné. Například využití rekuperace, která se podepisuje na nízkých provozních nákladech. Dům byl také již tehdy vybaven okny s trojskly. Díky opravdu čilé výstavbě, která v Letňanech v posledních 10 letech bujela o 106, se nemusíte obávat nedostatečné občanské vybavenosti. Nejedná se totiž o sídliště uprostřed pole. Metro je od domu ani ne 2.5 kilometru a velkou nákupní zónu představovat asi nemusím. Ne všichni ale už vědí, že je v Letňanech i plavecký bazén, hned vedle zimní stadion nebo surf centrum. Pokud si lámete hlavu, kam budete chodit běhat nebo venčit, letňanský lesopark je hned na konci ulice.

Dispozice 4+kk
Plocha bytu 115.7 m2 vč. příček
2x garážové stání vedle sebe
2x propojený sklep vedle sebe | 5.2 m2

Zahrada 172 m2 na východ a sever
Největší byt v celém domě | 2 spojené
1. podlaží domu z roku 2014
PENB B

Rekuperace, trojskla, zdivo Porotherm
2Barevné Letňany - TRIGEMA
2.200 m na metro Letňany
Poplatky 7.786 Kč (s garážemi, FO 1.157Kč)

15.900.000 Kč

Virtuální prohlídka bytu

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model bytu. Ten si můžete projít na displeji i s nasazenými VR brýlemi. Pro zjištění jednotlivých rozměrů můžete využít i funkci měření.

Hromadu světla pouští do bytu velká okna, která tvoří většinu východní stěny bytu. Obývací pokoj s kuchyní nabízí celkem 32 m2 plochy, na kterou se pohodlně vejde všechno potřebné.

Nedá mi to, musím vlézt hned na terasu a zahradu. Ta je totiž vážně fantastická. Díky východní orientaci se nemusíte obávat, že se tu budete pařit. Mimochodem - pokud by vás zajímala možnost vybudování pergoly nebo dokonce zimní zahrady, pak ano, možné to samozřejmě je.

Místa je na zahradě fakt spousta. Je ve tvaru L (kratší strana je dlouhá přes 15 m) a výhled na ní je tedy z každé místnosti bytu. Všimněte si zajímavého detailu v podobě průsvitného převisu na fasádě, který brání zastínění ložnice. Vstup na pozemek je možný i zvenčí, s nářadím se nemusí chodit přes byt.

Na terase nechybí elektřina a přívod na vodu. Zahrada je ve dvou úrovních, ta spodní je o pár schodů níže. Příjemné je, že díky solidní odstupové vzdálenosti staveb není ničím stíněna.

Insert Image

Okna v této části zahrady jsou do dětských pokojů. Zahrada má dohromady přes 170 m2 a ze všech stran jsou u plotů vysázené keře. Dost místa na všechny ty trampolíny, bazény, zahradní domky a podobně.

Terasu si dosyta užijete nejen za slunného dne, svoje kouzlo má i večer.

Teď ale zase zpátky dovnitř. Jednoduchý a čistý design již jednoznačně prokázal, že je nestárnoucí. Hádali byste bytu snad 9 let stáří? Nejen, že skvěle vypadá, bylo o něj o skutečně důsledně pečováno, a tak sotva můžete zaznamenat stopy užívání.

Velká, jednoduchá, a přesto efektní. Bílá linka se obejde bez rušivých madel a nabízí také vestavěnou spižírnu. Tu najdete až na jejím konci mezi linkou a šedou vestavěnou skříní, ve které je lednice. Místa je dostatek na to, aby se do místnosti vešel i plnohodnotný kulatý jídelní stůl.

Linka je pochopitelně vybavena všemi nutnými spotřebiči. Vaří se na indukci.

Kvalitní materiály a řešení vás budou doprovázet doslova na každém kroku. Podlaha je dřevěná. Množství úložných prostor je samostatnou kapitolou, ke které se vrátíme později.

Dětský pokoj je vybaven nábytkem na míru, který je součástí ceny. Velikost je 12 m2 a okno je orientované směrem na zahradu bytu. Nad dveřmi si můžete povšimnout mřížky rekuperace.

Stejně velký, zařízený stejným kvalitním nábytkem. Podle barviček asi snadno rozeznáte, který pokoj je pro koho.

Insert Image

V pořádném rodinném bytě nemohou chybět dvě koupelny. Tato je hned u dětských pokojů, je tedy zařízena vanou. Toaleta je pak samostatně.

Dobrý vkus a smysl pro detail se promítl i do koupelen, ve kterých vás čekají obklady mozaikou. Příjemné zpestření v záplavě koupelen s často fádními velkoformátovými obklady.

Využitelný je doslova každý roh bytu. Zabezpečen je alarmem.

A teď zpátky k úložným prostorům. Z těch se totiž vážně posadíte na zadek. Je jich tak moc, že budete mít poprvé v životě pocit, že vám nechybí místo. Úplně celá vstupní chodba do rodičovské ložnice je lemovaná vestavěnými skříněmi.

Místnost, která je určena pro pračku, sušičku a všemožné úklidové harampádí, tady pochopitelně nesmí chybět. Nachází se na začátku chodby u zrcadla.

Všechny dveře v bytě mají magnetické zámky, takže už žádné omlácené obložky. Rodičovskou ložnici lze od zbytku oddělit schovanými posuvnými dveřmi.

Největší ložnice s největším oknem, přes které je výstup na terasu. Přes 19 m2 s využitím do puntíku.

Díky promyšlenému osvětlení je byt působivý nejen za denního světla, užijete si ho i po setmění. Všechna světla jsou pochopitelně LEDky.

A až bude zase ráno, nikam daleko běžet nemusíte. Důmyslně využitý prostor za postelí slouží jako vestavěný pracovní kout, odkud vyřídíte první emaily. Koupelna, která náleží k této ložnici, je pak hned za rohem. Tentokrát je vybavena velkým sprchovým koutem.

Fotili bychom mohli donekonečna, protože i zcela obyčejné věci jsou v tomto bytě řešené tak, aby vypadaly skvěle.

V domě je sice výtah, ale potřebovat ho budeme maximálně při cestě z garáží. Stání patří k bytu dvě a jsou hned vedle sebe, bez rozdělení sloupem. Sportovní náčiní, pneumatiky a podobně pak schováte do sklepa. Ten vznikl spojením dvou menších. Jeho velikost je krásných 5,2 m2 a nachází se přímo na podlaží s bytem.

Dům z roku 2014 byl projektován jako nízkoenergetický, proto spadal do třídy B a je vybaven např. rekuperací nebo trojskly, která se tehdy běžně nepoužívala. Osvěžující je také jeho architektura, který nenudí, přesto je bez zbytečných výstřelků.

Okolí je domu je jednoznačně zaměřené na děti. Minimální provoz, spousta dětských hřišť a hned na konci ulice velký lesopark.

Dva parky, co by kamenem dohodil. Havraňák a lesopark Letňany, který je přímo na konci ulice. Disc golf, malé lanové centrum a hned několik variant pro milovníky cyklistiky - včetně singltrailu. Lesopark má navíc 36 hektarů, takže nejde o žádný miniaturní remízek.

V Letňanech nechybí ani plavecký bazén, hned vedle je zimní hala, za ní například tenis a surf centrum. Metro je od domu 2.200 m.

Adresa:
Nepomuckých 763/18, 199 00 Praha 18 - Letňany

Stanice BUS Staré Letňany - 250 m
(linka 158, 195 a 201)
Metro Letňany - 2.200 m (13 min vč. cesty na BUS)

ZŠ Fryčovická - 1.200 m
ZŠ a MŠ Fr. Fajtla - 1.000 m
OC Letňany - 1.300 m
Globus - 2.300 m

Park Havraňák - 900 m
Lesopark Letňany - 400 m

Vlastně je asi zbytečné to dále rozepisovat, koukněte na mapku. V dostupnosti je naprosto všechno.

Půdorys bytu

Plocha bytu činí celkem 103 m2 bez sklepů a vnitřních příček. Uváděná celková plocha 116 m2 není žádný prodejní trik, ale jediná správná plocha, kterou lze dle zákona uvádět. Dle občanského zákoníku tvoří výměru bytu vše, co ohraničuje vnitřní líc obvodové konstrukce, tedy vč. příček (ty mají 7,7 m2). Plochy sklepů se do plochy bytů započítávají vždy, pakliže nejsou samostatnou jednotkou.

Vyúčtování 2022

Předpis záloh

Výpis z katastru - předmět prodeje

Prohlášení vlastníka

Zajímají vás další informace? Zavolejte nebo napište, rád vám je doplním. A nebo úplně nejlépe, přijeďte se podívat. Možná se vám ale už nebude chtít pryč.


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.