Z chaty na Smíchov do půl hodiny. - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Z chaty na Smíchov do půl hodiny.

Kousek od Prahy a Mníšku, přitom na chatě a v klidu mezi lesy.

Kdo neměl chatu, měl ponorku. Nedávné události nás přesvědčili o tom, že mít k pražskému bytu útočiště v přírodě může být v následujících letech poměrně zásadní. Jenže jezdit někam hodinu? Co takhle skočit do auta a během rychlého průletu dálnicí být na chatě? Dálnice je navíc vážně kousek, takže zůstanete stále ve spojení s okolním světem.

Primární je chata na vlastním pozemku. Žádné pronájmy a nejistota do budoucna. Tento pozemek bude váš a tak to taky zůstane. Neprodáváme jen chatu, prodáváme celek s pozemkem. Ten má celkem 457 m2 v pravidelném tvaru s mírným svahem na jih.

Pro jeho plnohodnotný provoz bude chatka vyžadovat úpravy, ale není to přesně to, co hledáte? Kutilství, zahrádka, relax. Žádné tabulky, telefony, plány. Naprosto čistá hlava a klid. A nebo home office na chatě a následný relax v lese na konci uličky?

​Celková plocha: 79 m2
Pozemek 457 m2

Dvě podlaží + sklep + malá garáž
Mírně svažitý pozemek čtvercového tvaru

Stará studna + nový vrt
Elektřina + odpad do septiku

Uvedené plochy odpovídají přeměření laserovým dálkoměrem a katastrální mapě.

Chouzavá je místní část obce Kytín, ve které převažují stavby chatek. Obklopena je lesy a krásnou přírodou.

3D interaktivní prohlídka chaty

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený kompletní sken chaty. Ten si můžete projít na displayi i s nasazenými VR brýlemi.

Chata je třípodlažní, zděná a poměrně masivní konstrukce.

Vítejte ve vašem novém království. Více jak 20x20 metrů zahrádkářského ráje. Pozemek je plný dřevin a květin. Vpravo na druhé fotce se nachází stará studna. Dalším vodním zdrojem na pozemku je vrt.

Dlouhá a rozměrná chodba chaty s velkými okny, na jejímž konci (poslední okno vpravo) se nachází koupelna.  Okna v podezdívce jsou do sklepa. Chatka má k dispozici i garáž, nicméně není dimenzovaná na soudobá auta (má lehce přes 12 m2).

Chata je s evidenčním číslem, je tedy možné na ni bez problémů čerpat úvěr.

A pojďme rovnou dovnitř. Obrovská chodba s velkými okny má na délku téměř 7 metrů a je v současnosti využívána i jako místo pro jídelní kout. Okna jsou na jih, prostor je tedy mimořádně světlý.

Obývacím pokojem je místnost, která je z chodby přístupná přes první dveře vlevo. Má velikosti 13 m2 a je vytápěna kamny na tuhá paliva. Okno je orientované na slunný západ. Výška stropu je velmi slušných 2.4 metru.

Kuchyně o velikosti 6 metrů je vybavena kamny a jednoduchou kuchyňskou linkou. Je plně funkční a poměrně zachovalá. Do kuchyně je zavedena voda i odpad.

Koupelna prošla rekonstrukcí a pro potřeby rekreačního objektu je víc než důstojná, závidět by ji mohla i řada bytů. Je velmi prostorná (5 m2) a sloužit vám bude ještě pěknou řádku let. Ohřev vody zajišťuje elektrický bojler.

Z prvního podlaží se nyní přesuneme nahoru. Pod schodištěm je vytvořen malý úložný prostor. Malinké okno na schodišti je do garáže.

Malá chodba v podkroví je vhodná například pro vybudování vestavěných skříní. Strop je hodně zkosený, plnohodnotnou místnost u schodů už nevytvoříte.

Ložnice o ploše 12 metrů nabízí výstup na malý balkon a místo pro dvě postele, případně jednu manželskou. Pokud máte dostatečnou fantazii, jistě si umíte představit prosklený štít s úžasným výhledem na lesy, který vás může budit každé ráno.

Balkon je orientovaný na západ a je z něj pěkný výhled na okolní lesy - aktuálně s anténou.

V zadní části ložnice se nachází úložný prostor. Všechny 3 vytápěné místnosti jsou vybaveny kamny.

V garáži je nyní hromada věcí, ale především prostor pro případné vytvoření dalšího pokoje. Dnešní auto do ní zaparkujete velmi složitě a pokud nechcete řešit složité a drahé přestavby, prostor pro další ložnici je připraven.

Před garáží se nachází ještě dostatek místa na zaparkování auta, kterému můžete vytvořit třeba přístřešek. Střecha chaty je plechová a nevykazuje žádné známky zatékání.

V neposlední řadě zmíním, že je chata i částečně podsklepená (sklep jsme nefotili). Velikost sklepa je zhruba 7 m2 a je částečně pod úrovní terénu. Nachází se pouze pod dlouhou chodbou, která byla patrně v minulosti přistavěna k dříve stojící chatě.

Chatařská oblast Chouzavá je soubor několika uliček, které se nachází přímo u lesa a pastvin.

Ve všudypřítomných lesech se vyřádíte dosyta, ať už holdujete jakémukoliv sportu. Les je vhodný nejen pro točení videí na prodej 🙂

Zastávka BUS 317: 1.5 km

Nájezd na dálnici D4: 1.7 km
Mníšek pod Brdy: 5 km
Dobříš: 15 km
Příbram: 28 km

Z Anděla k chatě se dostanete za 30 minut. Osobně vyzkoušeno. Při nepřízni okolností se to ale klidně může až o minutu protáhnout.

Půdorysy

Předmět prodeje - výpis na listu vlastnictví

Katastrální mapa

3.490.000 Kč

Zajímají vás další informace? Zavolejte nebo napište, rád vám je doplním. A nebo úplně nejlépe, přijeďte se podívat. Možná se vám ale už nebude chtít pryč.


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.