Prodej úžasného místa – Klipec - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Prodej úžasného místa – Klipec

Absolutní soukromí a obrovská spousta možností mezi Kolínem a Poděbrady.

Nabídek domů je plný internet. Na tomto webu to ale nebude o obyčejném domě s malým pozemkem někde v satelitu. Tohle je samostatný svět.

Své nové majitele však už našel. Byl to velký příběh, přečíst si ho můžete ZDE.

Nový dům k bydlení, starší dům k rekonstrukci, domek ke grilování, bazén, obrovská stodola a téměř 3.000 m2 pozemků, na které není od sousedů vidět. Naprosto dokonalé místo, kam zmizíte před světem a nikdo o vás nemusí vědět. Tuhle atmosféru jen tak někde nezažijete.

Hospodářství tady stálo přinejmenším už před 100 lety. Dnes je tu bazén se slanou vanou, tepelné čerpadlo a naprosto komfortní bydlení s nepřeberným množstvím využití. Hlavní dům o dispozici 6+1 prošel kompletní rekonstrukcí. Starší dům je v hrubé podobě, připraven na realizaci vašich nápadů. A původní stodola je v tak neobyčejně zachovalém stavu, že přežije i naše děti.

Majitelé jsou navíc velmi vstřícní k případnému dělení. Mám tak pro vás hned dvě varianty prodeje. Celek a nebo pouze část. Dělit tohle království by byla ale velká škoda.

Zastavěná plocha hlavního domu: 167 m2
Zastavěná plocha domu k rekonstrukci: 145 m2
Zastavěná plocha stodoly: 329 m2
Zastavěná plocha domku pro grilování: 26 m2

Dispozice: 6+1
Obytná plocha: 127 m2
Dvě podlaží, garáž, sklep
Pozemky: 2.750 m2

Automatická závlaha
Tepelné čerpadlo Panasonic​
(elektřina cca 4.300 Kč měsíčně)
Bazén: 6.5 x 2.6 m
Dvě studny

Elektřina, kanalizace, vodovod k napojení. PENB C.

Uvedené plochy odpovídají doložené technické zprávě, katastrální mapě a naměřeným údajům laserovým dálkoměrem.

Na první fotce z dronu je nejlépe patrné rozdělení tohoto doslova areálu. V pravém horním rohu je dům k bydlení, hned vedle něj vlevo potom grilovací domek. Úplně vlevo dlouhý původní dům k rekonstrukci. Největší stavbou je pak obrovská stodola. K nabídce patří i pozemek za ní, vše ohraničeno červenou čarou. Dohromady 2.750 m2 plochy, na kterou není skutečně odnikud vidět. Jak je z fotky patrné, žádný z okolních domů nemá na pozemek výhled.

Před zrekonstruovaným domem se nachází krytý bazén o velikosti 6.5 x 2.6 metru, ve kterém je slaná voda a automatická regulace pH. K dispozici jsou i "perličky" a samozřejmostí je filtrace. Terasa kolem bazénu má cca 80 m2. Orientace průčelí domu s balkonem je na jihozápad. Pro umístění bazénu tedy naprosto perfektní místo.

Boční pohled na hlavní dům, u kterého je další zpevněná plocha s příjezdem přes bránu. Na cca 115 m2 zaparkuje pohodlně i vaše návštěva, kterou tu budete mít často. Je tady totiž opravdu co ukazovat. V tomto místě je zároveň umístěna i jedna ze dvou studen. Obecní vodovod je úplně nově k dispozici (jaro 2020), dům se na něj tedy ještě nenapojil. Zcela soběstačný byl ale i bez vodovodu.

Čelní pohled na dům z ulice. První dvě okna jsou do kuchyně a jídelny, hned vedle jsou dveře do technické místnosti a přístup do garáže. Hnědá vrata mezi domy jsou druhým vjezdem na pozemek.

Protože bylo hezky, motorku jsme vytáhli ven. Jinak má ale své suché místo v již zmíněné garáži, která je vidět na druhé fotce vpravo.

Vítejte univtř domu. Vstupní zádveří je vybaveno vestavěným nábytkem. Doleva je obývací pokoj, naproti WC s koupelnou a doprava kuchyně s jídelnou, kam se přesouváme. Zároveň se jedná o starší část domu. Současná podoba totiž vnikla rozšířením původní stavby. O tom svědčí podoba stropů.

Kuchyně i jídelna jsou dostatečně prostorné místnosti, dohromady mají 33 m2. Na takové ploše žijete v panelákových bytech 1+kk. Tady vám ale nedostatek místa opravdu nehrozí. Díky velkým oknům je v místnostech velké množství světla.

Obývací pokoj je výklenkem orientován k bazénu a do otevřené plochy pozemku. Hřejivou atmosféru domu utváří dřevěné podlahy. Na druhé fotografii jsu otevřené dveře, ve kterých je patrné prosklení vstupního zádveří a úplně vzadu se nachází jídelna s kuchyní.

Spodní koupelnu najdete naproti vstupu do domu, ve dveřích vedle je pak samostatná toaleta. V koupelně je příjemně velké okno a komfortní rohová masážní vana.

Přes schodiště vyběhneme nahoru, kde nás čekají ložnice. Ani na schodišti není díky střešnímu oknu tma. Otevřené dveře na druhé fotce vedou do koupelny.

Z horní chodby je dobře patrné dělení podlaží. Na první fotce jsou dvoje dveře do ložnic směrem k ulici. Na druhé fotce vpravo vzadu je tzv. klubovna. Nalevo potom dveře na balkon a hlavní ložnice k bazénu. Tou v tomto podlaží začneme.

Hlavní ložnice má k dispozici výstup na balkon a krásný výhled na pozemek. Pokud se ptáte, kde jsou šatní skříně, tak nejsou potřeba. Každá ložnice má totiž vlastní šatnu. V této místnosti se nachází za posuvnými dveřmi naproti posteli.

Šatny platí i pro zbylé dvě ložnice, každá má svou. Ta první nyní funguje jako království modelů, druhá jako pracovna.

Koupelnou v moderním provedení naleznete pochopitelně i nahoře, tentokrát s velkým sprchovým koutem. Zrovna tak je na podlaží i oddělená toaleta. Poslední a zároveň největší místností je klubovna s barem. Pro pořádání sešlostí a oslav je toto místo jako stvořené. To hlavní vám nabídne venku.

Pokud jste, stejně jako já, milovníci grilování, tohle vás naprosto vyřídí. Žádný krb nebo přístřešek. Rovnou samostatný, plnohodnotný grilovací domek! V něm se nachází krb s odtahem spalin a dokonalé zázemí. Před domkem je navíc 100 m2 terasy.

Pod domkem se navíc nachází starý klenutý sklep, který zajišťuje skvělé podmínky pro uchování piva. Ve stropě jsou provrtané prostupy pro trubky, pivo si tak můžete načepovat přímo u grilu. Tomu říkám absolutní luxus. Pro rozsáhlejší grilování je na terase k dispozici i venkovní pult a rožniště pro větší dobroty.

A jdeme na největší stavbu na pozemku. Tato původní, ohromná stodola je opravdu v neobyčejně zachovalém stavu. Pod přístřeškem je nyní relaxační koutek, který by byl skvělým místem třeba pro vířivku.

Stodola tu stojí přinejmenším 100 let. Milovníka starých staveb nadchne její zachovalost. Při vstupu jsou původní dveře, na kterých jsou zápisy z 20. let o stavu zásob obilí. Už jen proto jsem se do téhle stavby zamiloval, tohle vážně jen tak někde neuvidíte. Tato část stodoly má navíc k dispozici i druhé podlaží, výška do hřebene střechy je úctyhodných 6.5 metru. Stodola není vlhká, ani do ní nikudy neteče.

Hlavní část stodoly nabízí plochu přes 160 m2. Výška je 9.7 metru. Sem se vejde opravdu úplně všechno. Co tu mít třeba soukromé kino? Sbírku aut nebo motorek? Nebo ateliér? Pokračovat můžu donekonečna, protože přesně tolik možností tento objekt nabízí.

Třeba ale nejste fanouškem techniky a naopak přemýšlíte o svém malém hospodářství. Navázali byste tím na historii místa. Za stodolou je dalších více než 500 metrů pozemku. Ten může fungovat jako menší pastva, výběh. A nebo třeba hřiště pro vaše děti, protože místa je tu skutečně hromada.

Posledním velkým překvapením této nabídky je stará stavba samostatného domu, který má přidělen vlastní číslo popisné. Jeho dispozice je zcela typická pro dobu vzniku, jedná se o dlouhý, průchozí dům. Svou zadní částí navazuje ke stodole, kde měla zázemí menší hospodářská zvířata.

Plán tohoto domu, stejně jako plány všech ostatních budov, naleznete na konci tohoto webu. V části u chlévu se nachází garáž. Plot, který aktuálně rozděluje plochu nového domu od starého, je pomyslným dělením pozemků. Majitelé jsou totiž ochotni prodat jen část, to znamená bez starého domu a části stodoly.

Snímek s katastrální mapou odhaluje členění staveb a pozemku. Červená linka na prvním obrázku zobrazuje jednu z možných variant dělení pozemků.

Starší dům je ve skvělé výchozí pozici pro rekonstrukci. Byly odstraněny staré podlahy, omítka se otloukla na zdivo. I tento dům je na tom technicky dobře a nabízí dalších bezmála 100 m2 k realizaci vašich plánů.

O tomto místě by snad šlo psát do nekonečna. Už jen výběr fotek mi dal pěkně zabrat. Všechny se sem nevejdou, ale můžu vám je klidně poslat.

V blízkém okolí obce naleznete několik malých přírodních rezervací, které se soustředí kolem Labe. Milovníci kol a turistiky ocení cyklostezku (Labská 2), po které se dostanete až do Německa.

Dům se nachází v malé obci Klipec, ve které stojí zhruba 60 domů.

Vzdálenosti od domu:

Stanice BUS: 700 m (linka 678 a 679)
Vlak Velim: 2 km, 3 minuty
Potraviny Velim: 2.5 km / 5 minut
Poděbrady - centrum: 11 km / 12 minut
Kolín - centrum: 10 km / 13 minut
Dálnice D11: 6 km / 7 minut
Praha - Černý Most: 50 km / 30 minut

Nejbližší ZŠ Velim, celkově je zde 7 základních škol a školek v nejbližších obcích.

Předmět prodeje - výpis na listu vlastnictví

Dům číslo 62 je po rekonstrukci k bydlení, dům č. 19 je určen k rekonstrukci.

Půdorys hlavního domu

První podlaží

Druhé podlaží

Tyto půdorysy přesně neodpovídají skutečnému stavu, došlo k drobným úpravám dispozice. V horním podlaží není původně plánovaná kuchyně a přístup do ložnic je řešen dlouhou chodbou.

Dům k rekonstrukci

Stodola

Domek pro grilování s terasou

Varianta A - pravá část
Varianta B  - komplet

PRODÁNO

Zajímají vás další informace? Zavolejte nebo napište, rád vám je doplním. A nebo úplně nejlépe, přijeďte se podívat. Možná se vám ale už nebude chtít pryč.


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.