Mezonetový byt 2+kk v centru Smíchova. - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Mezonetový byt 2+kk v centru Smíchova.

Otevřený prostor mezonetového bytu, terasa, soukromí.

A k tomu špičková lokalita se skvělou dopravní dostupností, přesto v naprostém klidu. Málo vídanou kombinaci v sobě spojuje tento atypický byt.

74 m2 je na byt dané dispozici skutečně slušná porce. Hlavní místnost bytu je otevřená s horní galerií. Vzdušnost, který tento prostor nabízí, je v běžném bytě nemožná. V mezonetu jsem sám strávil přes 10 let, měl jsem v něm i kancelář a mohu tak naprosto kvalifikovaně tvrdit, že právě vzdušnost je alfou a omegou takového bydlení.

Tento byt má navíc jednu zajímavost vlastnost. Kdo ví, jaká energie tady vládne. Ale o tom až na konci tohoto webu. Pravda je, že večer má tento byt to pravé kouzlo 🙂 A tak si ho prohlédněte i na večerních fotkách.

Kvalita bydlení se neodvíjí jenom od čísel a nudných parametrů. Špičkový byt má něco, co ostatní nemohou nabídnout. Takový rozeznáte hned na první pohled. Chytne vás za srdce a vy okamžitě víte, že vás bude jeho vlastnictví těšit už jen proto, že existuje. Všechno navíc koření skvělá lokalita a absolutní soukromí, protože je byt umístěný v posledním podlaží mimořádně udržovaného, původního domu z roku 1890. A sousedi? Oba horní byty vlastní jeden majitel, seznámíte se tedy okamžitě.

Ahoj, prohlídky v tomto bytě mám na starosti já!

Insert Image

Dispozice: 2+kk
Obytná plocha: 74.43 m2
Poslední podlaží bez výtahu
Výtah plánovaný v horizontu 3 - 5 let

Terasa:  5.5 m2 (není v ploše bytu)
Udržovaný cihlový dům z roku 1890
Nová střecha 2010, oprava domu 2018
Příjem z pronájmu nebytových prostor do SVJ

Úložný prostor pod střechou: 4 m2 (není v ploše bytu)
Poplatky: 2.400Kč + plyn a elektřina (1500/600 Kč)
K užívání společná půda vedle bytu

Byt je aktuálně pronajatý se smlouvou do 1. 11. 2021

Hezké koupelny a kuchyně může koupit nebo vybudovat každý i v paneláku. Tohle ale každý byt nenabídne. To buď máte nebo nebo ne.

3D interaktivní prohlídka bytu

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model bytu. Ten si můžete projít na displayi i s nasazenými VR brýlemi.

Obývací pokoj s jídelnou neustále komunikuje s terasou, obě její boční stěny jsou prosklené. Hádáte správně, že to prostoru propůjčuje nebývalou světlost a neustálý kontakt s exteriérem, který byt opticky zvětšuje.

Jednou z dominant bytu je prosklený roh u obývacího pokoje. Je nejen praktický pro přísun denního světla, ale navíc skvěle vypadá a interiér oživuje. Terasa o velikosti 5.5 m2 může sloužit jako vaše soukromá botanická zahrada. Díky zapuštění je chráněná proti většině povětrnostních vlivů.

Na tomto místě budete pravděpodobně trávit nejvíc času. Ať už ve dne nebo v noci..

..skleničku vašeho oblíbeného vína si vychutnáte v příjemném a inspirativním prostředí, které neztrácí své kouzlo ani večer.

Kuchyňská linka v tomto bytě je starší, ale zcela funkční. Místa pro kuchyni náročného kuchaře je tady spousta, nicméně tady se spíš bude popíjet víno, než vařit.. 🙂 Vždyť je to vyloženě bohémský byt, to se snad shodneme.

Dolů se ještě vrátíme do užitkové části bytu, teď ale vyběhneme nahoru po schodech.

Schody tvoří další dominantní vizuální prvek bytu. Dřevo oživuje prostor hřejivým pocitem tepla.

Galerie má mimo hezkého vizuálního efektu taktéž svůj praktický účel - vejde se sem pracovna, případně tu může být další vestavěná skříň.

Ložnice je z galerie přístupné přes dvoukřídlé dveře.

Milým a oživujícím detailem interiéru jsou přiznané střešní trámy, do kterých je vtipně zakomponovaná postel. Prostor prosvětluje dvojice střešních oken.

A ani večer to tady není nuda, zkosené stropy mají zkrátka něco do sebe. Na první fotce se v rohu za bílou skřínkou nachází úložný prostor.

O prostoru už jsme mluvili, ale další věc je světlo. Tato fotka mluví za vše.

Toaleta je od koupelny oddělená, přičemž je v koupelně i velké okno pro přísun denního světla.

Ve skříni vedle pračky vlevo se nachází plynový kotel, kterým se byt vytápí a taktéž ohřívá vodu.

Kdybyste váhali, kudy se do koupeny chodí, pak jsou to první dveře vlevo. Hned u nich se pak nachází velká vestavěná skříň. Na chodbu proudí spousta světla velkým oknem. Místnosti, které jsme nefotili, jsou vstupní zádveří a komora (2.3 m2) - někam jsme ty věci holt schovat museli 🙂

Tuhle parádu budete mít přímo nad domem - vstup do parku je zhruba 250 metru od vašich dveří.

Když už je řeč o dveřích domu, tak tady je máte. Dům stojí na místě už 130 let. A je skutečně udržovaný. Svůj podíl na tom má pravidelný příjem do fondu SVJ, který pramení z pronájmu nebytových prostor (25.000 Kč měsíčně).

Skvěle vypadá dům i uvnitř, drží se totiž své původní podoby včetně zábradlí. Je důležité si uvědomit, že byt si předěláte vždy podle sebe. Dům ale těžko. A to vás tady trápit rozhodně nebude. Na druhé fotce vpravo jsou vidět dveře do bytu, napravo od nich je pak k dispozici společná půda. Na tu ale nikdo moc nechodí, co by tam dělal - prakticky tedy patří ke dvěma horním bytům. Neslouží k ukládání věcí, ale k sušení prádla nebo jako dílna - je na ní totiž ponk.

V bezprostřední blízkosti domu se mimo zeleně nachází všechno, co vám centrum města nabídne. Všechno, všude, hned. Přesto v klidu v ulici, která je bokem.

Tak co na to říkáte? Právě jste se seznámili s vaším novým domovem. Teď už jen pár technických věcí.

Vzdálenosti od domu:

Stanice BUS: 70 m (linka 140 a 953)
Metro Anděl: 650 m
tram Arbesovo náměstí: 200 m (linka 1, 9, 12, 15, 20, 98 a 99)


OC Nový Smíchov: 200 m
(absolutně všechno, co se dá koupit)


Park Sacre Coeur: 250 m
Petřínské sady: 400 m

- Prestižní ZŠ Drtinova
- Francouzské lyceum
- Vyhlášená poliklinika
Vše přímo v ulici

Vlastně tu najdete úplně všechno, nejlépe uvidíte na přiložené mapce.

Půdorysy

První podlaží bytu

Druhé podlaží bytu

Výpis z katastru - předmět prodeje

8.490.000 Kč

A jakou že to má byt magickou sílu? Narodily se v něm už 4 děti. Tak třeba je teď řada na vás 🙂


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.