3+1 k rekonstrukci v Dlouhé ulici - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

3+1 k rekonstrukci v Dlouhé ulici

PRODÁNO.

Prostorný byt s balkonem i sklepem na Starém Městě.

Kolik naleznete bytů před rekonstrukcí na Starém Městě? Většinou jich napočítáte na prstech jedné roky. Tento byt je v naprosto původním stavu, až na pár drobností se jedná o sondu do 70. let. Jenže možná právě to hledáte. Nechcete nevyhovující rekonstrukce, chcete všechno přesně podle sebe. Téměř 80 m2 čisté plochy bytu doprovází balkon a sklep. A samotná ulice? Je nutné Dlouhou jakkoliv představovat? Od špičkových restaurací, přes kulturu až po blízkost historického centra nebo rozličných nákupů. A pokud smýšlíte investičně - kde jinde by měly nemovitosti držet či zvyšovat svou hodnotu, než v samotném centru jednoho z nejkrásnějších měst světa?

Byt je velmi udržovaný a poslouží jako skvělý základ pro rekonstrukci dle vašich požadavků. Zachovat můžete některé nestárnoucí původní prvky, jako jsou například parkety. Ty jsou ve velmi zachovalém stavu a mohou vám připomínat, že nebydlíte v žádné chladné a nudné novostavbě na poli. A pokud tu bydlet nebudete a na byt nahlížíte čistě jako na investiční artikl, pak z něj můžete vytvořit skvělé uložení peněz s rekonstrukcí odpovídající záměru dalšího pronájmu. Pokud se obáváte inflace nebo krize, kde méně mohou být nemovitosti rizikové, než v samotném centru? Nejedná se ale o žádný investiční malý byteček, toto je skutečně plnohodnotné bydlení ve třípokojovém bytě. Chybět nebudou ani úložné prostory, mimo sklepní kóje vás přímo v bytě čeká několik variant, kam umístit vestavěné skříně, kterých je v bytě již nyní několik.

K povšimnutí je i samotný dům, který pochází ze 70. let. Nesporná výhoda tkví například ve výtahu, který se nachází přímo na podlaží a nebo ve výrazně soudobější konstrukci domu. Tu oceníte třeba u dispozičních úprav, při kterých se téměř nekladou meze - s příčkami tu můžete doslova kouzlit a ze současné dispozice hravě vytvořit byt 3+kk. Dalším příjemným bonusem je příjem z pronájmu nebytových prostor, který činí zhruba 5.000 Kč ročně na jednotku.

Šesté podlaží - páté patro
Výtah přímo na patře
Udržovaný cihlový dům ze 70. let
SVJ o 24 bytech

Dispozice: 3+1
Plocha: 78.4 m2 (pouze byt)
Balkon a sklepní kóje
Původní stav k rekonstrukci

Orientace jih - sever
Poplatky 2.468 Kč + plyn a elektřina
Staroměstské náměstí 450 m
Náměstí republiky 350 m

Uvedené plochy odpovídají doloženému plánu a prohlášení vlastníka.

Virtuální prohlídka bytu

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model bytu. Ten si můžete projít na displayi i s nasazenými VR brýlemi.

Vítejte na místě, kde možná strávíte ty nejlepší roky života. Obklopeni dynamickým životem historického centra města, na který ale zapomenete pokaždé, když si vychutnáte kávu na balkonu do dvora.

Obývací pokoj bytu je orientovaný na jih, je tedy příjemně světlý. Nejen díky orientaci, ale taktéž díky umístění ve vysokém podlaží - šesté (páté patro). Velikost pokoje je 21 m2, čekají tu na vás i původní parkety a to nejdůležitější, co dokáže úroveň bydlení naprosto proměnit - balkon.

Ten je orientovaný do tichého dvora, kde by vás vůbec nenapadlo, že se nacházíte v rušné části centra města. Okolní domy tvoří účinnou hlukovou bariéru.

Insert Image

Zpátky do obýváku a směrem ke kuchyni. Ta je od něj aktuálně oddělená polopříčkou - kuchyně se nachází dobovou zdobnou mřížkou ve zdi.

Velikost kuchyně s jídelnou je lehce přes 10 m2, může být ještě o chlup zvětšena - vedle světlíku (malé okénko se záclonou, kompletně vyčištěn byl v roce 2019) se nachází ještě vestavěná skříň. Přísun denního světla je řešen nejen světlíkem, ale také přes mřížku v příčce mezi kuchyní a obývákem. Pokud byste příčku odstranili, pak by vznikl prostor o velikosti přes 30 m2 - tedy jako byt 1+kk.

Řeč je o této příčce, která je na plánku vyznačena červeně. Obecnou vlastností bytu je jeho velká variabilita - podle všeho je budova skeletová, rozpon stropu není příliš velký a i dle tloušťky stěn je patrné, že jsou pouze příčkami. Pozornější oko si na druhé fotce všimne  překladu u stropu, díky kterému lze tuto stěnu skutečně odstranit.

Dlouhá a prostorná chodba, která má přes 10 m2, přehledně prozrazuje členění bytu. První dvířka na první fotce jsou od skříně, poté následuje vstup do kuchyně, vedle toaleta. Vzadu se pak nachází obě ložnice a koupelna.

První z ložnic o velikosti 14 m2 je pravidelného obdélníkového tvaru (4.6 x 3 m). Výklenek u dveří je od vestavěné skříně, přístup do ní je z chodby. Na podlaze obou ložnic jsou opět parkety.

Okna obou ložnic jsou orientována na sever, tedy směrem do ulice Dlouhá. Je patrné, že byt je umístěn vysoko. Zajímavá je přítomnost modré mozaiky, která odkazuje na provedení fasády domu.

Přestože umí být ulice Dlouhá hlučná - a nemá smysl tvrdit, že ne, vždyť jsme proboha v centru - díky umístění v šestém podlaží je hluku výrazně méně, než dole. Doleva směrem na Staroměstské náměstí (450 m), doprava na křižovatku s Revoluční (100 m).

Druhá ložnice, ačkoliv se to tak nemusí zdát, je větší než první. Velikost je 15 m2 a i zde se nachází vestavěná skříň. Zadní stěna této místnosti se směrem k oknu roztahuje - je to dáno tvarem pozemku, do kterého byla budova zasazena.

Koupelna je přístupná od ložnic a její koncepce je do dnešních dnů příjemná - je tu totiž vana i sprchový kout, tedy stopka pro hádky, kdo by chtěl co raději. Vytápění bytu je řešeno starším plynovým kotlem Junkers. Příjemné je, že se do koupelny dostane i denní světlo a lze ji přirozeně vyvětrat - je tu totiž světlík.

Toaleta je oddělená a nachází se přímo uprostřed bytu, u jeho vchodových dveří, hned vedle kuchyně. I na chodbě u kuchyně se nachází vestavěná skříň.

Sedmdesátky ještě nejsou tolik v módě (ale jak pro koho, já sám bydlím v muzeu 70. let a to zcela dobrovolně), ale příjemným a nadčasovým prvkem jsou všudypřítomné parkety. Ty jsou ve všech obytných místnostech a jejich stav je velmi zachovalý.

Insert Image

Rozumný počet jednotek, který je na čísle 24, nedělá z tohoto domu nepříjemně velkou králíkárnu, ale zároveň drží rozumný počet pro stabilní ekonomiku SVJ. Velký vstupní prostor, do kterého se dá zajet i autem, jistě oceníte například při stěhování. Fajnšmekr ocení zajímavé detaily stavby, kterým je například všudypřítomná mozaika fasády. Přístup do domu je přes čip, společné prostory jsou vybaveny kamerovým systémem.

Na první fotce si můžete po levé straně domu všimnout venkovní jednotky klimatizace - takže to asi jde 🙂 Díky balkonu si ale jednotku můžete s jistotou umístit do dvora. Dům se nachází přímo uprostřed mezi křižovatkami s ulicemi Benediktská a Rybná.

Téměř přesně uprostřed mezi Staroměstským náměstím a Náměstí Republiky, kde nakoupíte všechno, na co si jen vzpomenete. A také významný dopravní uzel - metro, kterým můžete proběhnout k Masarykovo nádraží.

Ale ani příroda není nijak zvlášť daleko. Stačí přejít most, vyběhnout kopec a rázem jste v Letenských sadech. Vzdálenost od domu je necelý kilometr.

Insert Image


Okolí domu:

Tram Dlouhá třída - 120 m
(linka 6, 8, 15, 26 a 4x noční)
BUS Hradební - 50 m
(linka 194 - Florenc)
Metro Náměstí Republiky - 400 m
Masarykovo nádraží- 650 m

Letenská sady - 700 m
Staroměstské náměstí - 450 m
Václavské náměstí - 950 m
OC Palladium - 400 m
OD Kotva - 300 m

Předmět prodeje - LV

Půdorys bytu

Rozpis poplatků

12.490.000 Kč

Zajímají vás další informace? Zavolejte nebo napište, rád vám je doplním. A nebo úplně nejlépe, přijeďte se podívat. Možná se vám ale už nebude chtít pryč.


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.