Částečně zrekonstruovaný dům v Davli. - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Částečně zrekonstruovaný dům v Davli.

Dům, ve kterém můžete okamžitě bydlet a zároveň se na něm vyřádit.

Dům, ve kterém naleznou místo hned dvě rodiny. A nebo jedna skutečně velká. Dvě obytná podlaží, každé zhruba po 70 m2 a skutečně velký sklep. No a pokud vám není voda cizí, pak se vám u soutoku bude žít opravdu hezky. Navíc je to vážně kousek na Slapy.

Dům byl postaven na přelomu 70. a 80. let, od jeho vzniku ho vlastní stále stejná rodina. Její poslední generace odstartovala rekonstrukci, jejíž dokončení je teď na vás. Kompletně nový je systém vytápění, nová jsou okna v celém domě, druhé podlaží domu je celé zrekonstruované (vč. elektřiny). Střecha je čerstvě po kontrole a mimo natření nevyžaduje žádnou investici. Dům je bytelný, nepopraskaný a suchý. Tohle je vážně skvělý základ. Přestože je dům blízko řece, není v záplavové zóně díky umístění na kopci.

Pozemek má 851 m2 a jelikož je umístěn ve svahu směrem na jih, je řešen v několika terasách. Pokud byste uvažovali o rozdělení domu na dva samostatné celky, lze to provést jak s vlastními vchody, tak i s vlastní částí zahrady pro každý byt.

Do centra Davle je to pár desítek vteřin chůze a po ruce je to úplně všechno. Školka, škola, obchody, pošta, lékaři. Na Slapy 10 km, na Anděl necelých 25. Pokud máte plné zuby města a přesto ho furt potřebujete mít po ruce, jste tu správně.

Provedené opravy:

Celý dům
- Nová plastová okna a bezpečnostní vchodové dveře, kromě garáže a sklepa
- Rozvody vody a odpadů​
- Topení včetně rozvodů, radiátorů a kotle Viadrus. Kotel je automatický na tuhá paliva s násypkou

(lze v něm topit hnědým uhlím, černým uhlím, peletami a dřevem. Splňuje emisní třídu 4 a ovládání kotle je přenosným termostatem, který udržuje naprogramovanou teplotu. Násypka vydrží v zimě cca 3 dny)

Horní podlaží
- Rozvody elektřiny v horním podlaží
- Podlahy, stěny v horním podlaží
- Nová kuchyňská linka se spotřebiči
- Nová koupelna a chodba se schody (2019)


Výstavba cca 1980
Plocha: celkem 221 m2
Dvě obytná podlaží + sklep

Svažitý pozemek 851 m2
Sklep 37 m2 + garáž s dílnou 39 m2
Obecní vodovod i kanalizace

​Roční náklad na vytápění: 15 až 20.000 Kč
​Elektřina: 2.760 Kč měsíčně
Slepá ulice bez provozu

Uvedené plochy odpovídají katastrální mapě a doloženým plánům, příp. naměřeným údajům.

3D interaktivní prohlídka domu

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model bytu. Ten si můžete projít na displayi i s nasazenými VR brýlemi.

Soutok Vltavy a Sázavy v plné své kráse. Městys Davle se nachází právě u téhle parády. Pokud chcete vidět fotku v plné kvalitě (24 MB), tak TADY 🙂

Dům je umístěn na svahu směrem na jižní stranu. Pozemek je ve tvaru trojúhelníku (mapu naleznete ve spodní části webu). Dům má celkem tři podlaží, z toho dvě obytná. Zrekonstruvané je to horní.

Dům je poctivá stavba, která rodině sloužila 40 let a mnoho dalších jich má před sebou. Dům masivně a bytelně nejen působí, ale skutečně takový je. Žádné plísně, vlhkost a praskliny. Celou střechu v roce 2019 kontrolovala specializovaná firma a doporučení je: natřít a bydlet.

Boční pohled na dům se střešní terasou, která je nad vstupním zádveřím domu. Právě tady začneme s prohlídkou, od shora dolů.

Právě tady totiž najdete to hlavní - horní podlaží domu je celé po rekonstrukci. Nové podlahy, elektřina, kuchyně, koupelna, okna, topení - prostě všechno. Obývák s kuchyní nabízí přes 40 m2.

Pokud se v polovině domu chcete vyhnout tomuto, což pravděpodobně chcete, jistě jedno kompletně zrekonstruované podlaží oceníte. Díky němu totiž můžete okamžitě bydlet.

A že se tu nebude bydlet špatně! Nová kuchyňská linka nabízí obrovské množství pracovní plochy a všechny potřebné spotřebiče. Po straně u okna je navíc i malá spižírna.

Pokud jste snili o ostrůvku v kuchyni, tak si tu svůj sen můžete splnit. Okna jsou vyměněná nejen tady nahoře, ta jsou hotová už v celém domě. Výhled z nich je volný na jihovýchodní stranu.

Ložnice má 15 m2 a nabídne dostatek místa klidně pro 4 postele i velkou šatní skříň.

Insert Image

Z chodby jsou přístupné všechny části horního bytu, ve skříní u schodiště je pak místo pro pračku. Na celém podlaží je jednotný typ podlahy.

Nová koupelna je provedena ve velkoformátové dlažbě a tlumených barvách tak, aby působila moderně i po po dobu mnoha následujících let.

Přesouváme se o podlaží níž, do původní části domu. Na první fotce je dokonale vidět kontrast, co dokáže s prostorem pouhé vymalování a změna podlahy. Jedná se o vstupní zádveří se spižírnou/šatnou v zadních dveřích.

Ani tady dole vám nebude chybět prostor. Zhruba 35 m2 a výstup na pětimetrový balkon. Tyto místnosti byly původně oddělené. I v tomto podlaží je kompletně nový rozvod topení s radiátory, elektřina je původní.

Přestože je spodní kuchyně už starší, stále vypadá dobře a je velmi zachovalá. Vybavena je navíc naprosto plnohodnotně.

Spodní ložnice (ve stejném místě, jako je nahoře) rekonstrukcí ještě neprošla, ale co to znamená? Stačí vyměnit podlahu, dveře, udělat novou elektřinu a vymalovat. To samé platí o chodbě, ze které jsou opět přístupné všechny části spodního bytu.

Spodní koupelna je původní. Na druhé fotce je pak výhled ze spodního balkonu. Ulička vedoucí k domu je slepá, nově opravená a není v ní absolutně žádný provoz. Leda, když někdo zabloudí.

Před domem se nachází velká zpevněná plocha pro parkování hned několika aut, k dispozici je ale zrovna tak i garáž.

V té najdete kompletně novou technologii vytápění. Automatický kotel Viadrus se zásobníkem byl vyměněn před 4 lety a lze v něm topit černým uhlím, hnědým uhlím i peletami a dřevem. Splňuje emisní třídu 4.

Dům je kompletně celý podsklepený a tak mimo garáže nabídne i spoustu dalších místností. Zeď domu není v kontaktu s terénem, kolem domu je vytvořena ulička a opěrná zeď.

Kolem domu je prostor, který je momentálně provizorně zastřešen. Rozestup od opěrné zdi je dobře vidět na druhé fotce.

Protože je pozemek svažitý, jsou jeho části řešeny ve více úrovních. Umístění domu v kopci zajišťuje fajn výhled i ochranu před vodou - od té jsme sice kousek, ale hodně vysoko.

Mimo už zmíněného se u domu nachází prostor na skleník pro vášnivé zahrádkáře a pro ty, kdo zase naopak rádi grilují, je ve spodní části pozemku přístřešek s krbem. Jasně, jsou to možná maličkosti kolem, ale pokud byste si to měli dělat sami, taky to pár korun stojí. Je to bezesporu příjemný bonus.

Davle je místo pro každého milovníka vody. Soutok Vltavy a Sázavy, přístav kousek od domu a 10 km na Slapy. Není to ale jenom o přírodě, v Davli je totiž kompletní občanská vybavenost.

A tak se z těchto krásných míst dostanete příměstským autobusem na Smícháč zhruba za 30 minut, případně pak vlakem 15 minut na Zbraslav.

Vzdálenosti od domu:

Stanice BUS: 350 m (linka 314, 338, 360, 361 a 390 - Smíchovské n.)
Vlakové nádraží: 700 m
Metro Smíchovské n.: 33 min busem
Nájezd na ​pražský okruh: 12 km

Škola: 200 m
Úřad a pošta: 250 m
Přístav Davle: 300 m
COOP: 350 m (dále pak 2x koloniál)
Lékárna: 450 m2

Aktuální půdorysy domu

První podlaží - sklep a garáž

Druhé podlaží - část před rekonstrukcí

Třetí podlaží - část po rekonstrukci

Původní plány domu (vysoké rozlišení)

Katastrální mapa

Výpis z katastru - předmět prodeje

7.990.000 Kč

Zajímají vás další informace? Zavolejte nebo napište, rád vám je doplním. A nebo úplně nejlépe, přijeďte se podívat. Možná se vám ale už nebude chtít pryč.

Insert Image

rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.