Všechno jinak. - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Všechno jinak.

Špičkový dům pro fajnšmekry, který předběhl svou dobu. A bohužel už i vás, je totiž REZERVOVANÝ.

Dům, ve kterém nemusíte utratit skoro nic za topení? Zejména v dnešní divoké době zní tohle skoro jako sci-fi. Jenže to byste nemuseli koukat na dům, pro který to skutečně platí. Už v roce 2008 byl totiž pasivní a předběhl dobu mílovými kroky, které jsou působivé i 15 let po jeho vzniku. Rekuperace, kvalitní materiály, zelená střecha. Dům tehdy plnil třídu energetické náročnosti A. Jestli už teď cítíte, že vás tohle bude zajímat, pak mám pro vás špatnou zprávu. Do tohoto domu se po přečtení webu rozhodně zamilujete. Tato specialita, která na vás čeká v obci Stehelčeves, zhruba 10 minut od ruzyňské letiště, je totiž nejenom nabitá technologií. Ona totiž i skvěle vypadá a z perfekcionismu, který byl domu dopřán, budete často jen zírat.

Historie domu se začala psát v roce 2010, kdy byl dokončen a zkolaudován. Od té doby prošel úpravami v rámci interiéru, který by jinak přeci jen trochu zestárnul. V současnosti ale dům odpovídá soudobým standardům a na interiér prakticky nemusíte sáhnout. Čeká vás spousta zajímavostí a kvalitních řešení - od dveří, velkoformátové dlažby, ryze industriálního pojetí podlah v ložnicích až po systém chytré domácnosti Loxone. Díky němu nemusíte v domě sáhnout na jediný vypínač, všechno funguje automaticky a v inteligentně nastavených režimech. Systém můžete využívat i pro zabezpečení nebo ovládání topení.

Pasivní dům je v našich končinách stále ještě unikátní a nevídaná stavba. Nedefinuje ji architektonické nebo konstrukční řešení, ale celková koncepce v rámci nakládání s energiemi. Právě v tomto směru dům naprosto vyniká, protože v něm skutečně nemusíte topit. Díky orientaci oken na čistý jih a velké prosklené ploše těží dům z velkých pasivních zisků, které zajišťuje všudypřítomné slunce. Symbióza mezi technologiemi a přírodou je jednou z hlavních disciplín tohoto mimořádného domu. Nenazývejme ho ale pouhým domem, toto je především místo pro život. A to takový, kterým se budete vymykat naprosto drtivé většině všech ostatních lidí. Pokud jste fajnšmekr, který se nespokojí s běžným main-streamem a nebo toužíte po bydlení, o kterém je možné psát články, tady jste správně. Můžou se vám začít sbíhat sliny.

Takže tu máme skutečný unikát. A co místo samotné? Přesně 10 minut od letiště, 15 minut od metra Zličín a nebo10 km od Kladna. Stehelčeves je menší obec o zhruba 11 stovkách obyvatel s perfektní dostupností díky sjezdu z dálnice D7. Z té jste u domu skutečně za okamžik, žádný hluk vás ale trápit nebude - dům je totiž orientovaný na odvrácenou stranu stranu a díky jeho umístění v terénu je přirozeně hlukově izolován, a to i okolní zástavbou.

Dispozice 4+kk, bungalov s garáží 3 x 6 m
Plocha 131 m2 dle Matterportu
Kolaudace 2010
2x zpevněné parkovací stání
Zelená střecha

 Koupací jezírko na jižní straně domu
  Přitápění elektrokotlem, rekuperace
Svažitý pozemek 1.003 m2 - jižní svah
Do 2.000 Kč měsíčně za kompletní provoz domu
(stará cena elektřiny)

I v televizi jste ho mohli vidět! 🙂
Žádný velký provoz nebo ruch kolem domu
Systém chytré domácnosti LOXONE
K nastěhování v létě
internet zadarmo - anténa na domě

Napojení na vodovod, splachování + zahrada z vrtu, ČOV s využitím zbytkové čisté vody na zahradu (kanalizace je v obci k dispozici)

16.950.000 Kč

Virtuální prohlídka domu

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model domu. Ten si můžete projít na displayi i s nasazenými VR brýlemi.

Vítejte u své nové lásky. Pasivní jednopodlažní dům z roku 2010, který byl majitelem vymyšlen do nejmenších detailů a s obrovským nadšením.  Ostatně o tom svědčí použité technologie, kterými nedisponuje drtivá většina domů ani 15 let po vzniku tohoto unikátu. Aktuální velikost domu je lehce přes 130 m2.

Co pozvat svého kamaráda na kafe?  Tohle posezení na střeše by asi nečekal. Zelená střecha není jenom pro okrasu. Skvěle funguje i jako tepelná a hluková izolace, snižuje spotřebu energie pro vytápění a zabraňuje přehřívání střechy. Taktéž redukuje teplotní výkyvy a udržuje konstantní teplotu nejen v rámci střídání dne a noci, ale i v rámci změn ročních období.

Teď ale vážně. Dům se nachází pod úrovní ulice, takže vám na něj nemá kdo odkud koukat. Díky tomu, že je dům zapuštěný do terénu, je zajištěna maximální míra soukromí a nadstandardní termoizolační vlastnosti. Čelní strana domu s okny je orientovaná na čistý jih. U terasy se nachází koupací jezírko a zbytek pozemku ubíhá směrem ze svahu.

A takhle vypadá dům z ulice. Dobré, že? PPL jistě překvapíte, až se budu kurýr divit, kam dům zmizel 🙂 V zadní části pak nechybí ani garáž, nicméně ta je využívána jako sklad.

Je totiž fakt, že příjezd k ní by byl celkem prudký a vzhledem k existenci dvou parkovacích stání za bránou byste ji na auto stejně asi nevyužívali. Prefabrikovaná betonová garáž nabízí celkem 3 x 6 metru úložného prostoru.

Terasa před domem, na které je obrovské množství místa a v letních měsících bude tvořit váš primární obývák, může být využita skutečně různorodě. Díky přesahu střechy domu se například otevírá možnost velké zimní zahrady.

Insert Image

Výhled z terasy je opravdu příjemný. Užijete si na ní nejen spoustu sluníčka, protože orientace je na čistý jih, ale i kouzelných večerních chvilek.

Okna domu jsou vybaveny elektrickými žaluziemi. Na příjemném ochlazování vzduchu se podílí i velké jezírko zakomponované do terasy, které neplní jen okrasnou funkci, ale je dostatečně hluboké i na koupání.

Voda nejen osvěžuje, ale také uklidňuje. Jak jste si už všimli na videu, příjemný zvuk tekoucí vody vám dopřeje váš malý soukromý vodopád 🙂

Interiér, ve kterém se odráží prvek vodní hladiny může znít jako prázdná fráze, tady to ale rozhodně platí. Slunce přes vodní hladinu vysílá do ložnice jasnou zprávu o tom, že tady je to prostě jinak. Tato největší ložnice nabízí okno orientované na jihozápad a velikost 20 m2.

Ale ani večer vás o hru světel neochudíme, tu má totiž na starost skutečně inteligentní a v mnoha směrech nastavitelné osvětlení. Pozorné oko si už jistě všimlo zajímavého industriálního provedení podlahy.

V celém interiéru pochopitelně nepotkáte jediný radiátor. Prostory jsou tak vizuálně odlehčené a působí skutečně vzdušně. V sousedním pokoji o velikosti 16 m2 se aktuálně nachází pracovna. Provedení podlah v obou těchto pokojích spočívá v nahrubo zbroušené betonové vrstvě. Ta je nivelovaná a může na ni být položena další podlaha, majitelé však chtěli uchovat industriální vzhled a využít kontrastu mezi betonem a dřevem s květinami.

Z obou ložnic je výstup přímo k jezírku - největší ložnice má dveře na druhé fotce vpravo, pracovna vlevo.

Krátkým technologickým okénkem si řekneme něco k vybavení. Matně černé bezfalcové dveře s ukrytými panty vás budou provázet celým domem, stejně tak čidla u vypínačů systému Loxone, díky kterému vám v domě světlo funguje zcela automaticky. Lámat hlavu si příliš nebudete ani s vytápěním a výměnou vzduchu, kterou má na svědomí rekuperační jednotka a tepelné čerpadlo. Technická místnost navíc umožnila šikovné zakomponování prádelny.

V této sekci domu vás u již zmíněných ložnic čeká i prostorná šatna, která nabídne přes 5 m2. V domě jsou celkem 3 ložnice a pro jeho optimální funkci by jedna koupelna nestačila. Tato větší je vybavena jak vanou, tak sprchovým koutem.

Moderní pojetí, tlumené tóny, velkoformátová dlažba a žádné zbytečné kudrlinky. Tato koncepce se odráží i v provedení koupelny, která nabízí opravdu velkorysou plochu téměř 7 metrů. V koupelnách je k dispozici podlahové topení.

Insert Image

Hlavní prostor domu, o kterém platí zrovna tak, že byste ho mohli umístit na titulky časopisů o bydlení. Zhruba 35 m2 plochy, ve které se pojí obývací pokoj s jídelní částí a kuchyní.

Můžeme vypisovat sázky o to, jestli uhádnete, jakou dříve měla kuchyně barvu. Jestli jste koukli nahoře na reportáž od České televize, která se domu věnovala, pak už to ale víte 🙂 Dvířka byla vyměněna a tak je kuchyně vyvedena v elegantní matně černé barvě.

Jistě vás potěší i opravdu velká pracovní plocha a veškeré vestavěné spotřebiče - včetně kávovaru. Spotřebiče jsou sice už starší, ale plně funkční a jak si můžete všimnout už podle samotné značky, při jejich výběru se nešetřilo.

Kuchyně nejenom dobře vypadá, má přichystaných i spoustu "tajných" skříněk. Například spižírna je chytře zakomponovaná do výklenku u jídelního stolu.

Ten má své vyhrazené místo hned u kuchyně. Všechny zóny hlavního prostoru domu jsou funkčně oddělené, přesto propojené a dohromady tvoří skvělý celek.

Svou roli v tom jistě hraje skvělý cit pro design současných majitelů, kteří prostoru vdechli osobitost a styl.

Obývací pokoj s kuchyní má, stejně tak jako zbytek domu, několik tváří. Srovnání dne a večera můžete zažít na těchto fotkách. Led pásek umístěný ve stropě umožňuje volbu libovolného odstínu i intenzity světla.

To všechno skvěle funguje nejen jako celek, ale i v detailech. Prakticky kamkoliv se podíváte, tam odhalíte cit a skutečnou pečlivost.

To jsou věci, které můžete vidět. A pak jsou ty, které musíte cítit a zažít. Škoda, že ani kvalitní fotka nedokáže přenést 100% energie, kterou na tomto místě zažijete.

Tak a zase nohama zpátky na zem. Poslední z ložnic se nachází na druhé straně domu, tedy u jeho vstupu. Vstupní chodba nabízí prostor pro umístění botníků a podobně.

Velikost tohoto posledního pokoje činí lehce přes 16 m2 a na rozdíl od už zmíněných dvou je zde umístěna stejná dlažba, jako ve zbytku domu.

O druhé koupelně už taky byla řeč, nachází se přímo u vstupu do domu a jelikož je menší, obejde se bez vany. Prohlídku zahrady vám zajistí naši dva průvodci.

Pozemek je svažitý a celková plocha vč. dvou stání v ulici je lehce přes 1.000 m2. Na prohlídkách vás bude zahrada provázet ve všech možných barvách i vůních. Celodenní prosvětlenost díky jižní orientaci vám umožní pěstovat skoro cokoliv.

I slepice 🙂 Ty mají svoje království ve spodní části pozemku, po kterém je vyhotovený chodníček lemovaný ovocnými stromy.

Na pozemku se nachází několik dalších zákoutí - od čtenářských koutků až po plácek pro grilování vedle domu. Pozemek sousedí ze západní strany s lesíkem a nemá žádného souseda. Ten z východní strany má koncepčně stejný dům řešený tak, aby bylo zachováno maximální soukromí.

Pokud na vás nikdo nebude mít spadeno s dalekohledem, můžete po pozemku klidně běhat nahatý. Nebo minimálně na terase, která je chráněna z obou stran a opravdu nikdo na ni nevidí.

Z boku domu můžete pro ukojení vašich pěstitelských choutek využít několik truhlíků. Fasáda domu je ze západní strany řešena surovým modřínovým dřevem, které vyniká svou odolností.

Pokud budete z prohlídky odcházet s tím, že se vám dům nelíbí a nechcete ho koupit, vysvětlovat to budete muset našemu specialistovi prodeje. Údajně přes něj nikdo bez rezervační smlouvy ještě neprošel.


A. Sklenáře 307, Stehelčeves

Vzdálenosti od domu:

Obecní úřad, pošta, BUS - 500 m
(linka 624, 342 - metro Veleslavín)

Kladno: 10 km (12 min)
Letiště: 12 km (10 min)

Zličín: 18 km (15 min)

ZŠ + MŠ Stehelčeves - 600 m

V obci dále dětské hřiště, koupaliště, fotbalové hřiště

Insert Image

Půdorys domu

Mapa katastru - předmět prodeje

Výpis z katastru - předmět prodeje

Kompletní spotřeba elektřiny

Jedná se o spotřebu ve starých cenách, ale mám takový pocit, že ceny vyrostly asi všude, ne? 🙂 Tedy nejen vytápění, ale kompletní osvětlení, nonstop provoz počítačů, zahrady atd.

Pro další snížení nákladů na provoz, které jsou už takhle významně nižší než u garsonky v paneláku, můžete na místo křesel na střechu nainstalovat třeba solární panely. Tahle etapa domu ale už zůstává čistě na vás. My jdeme dál, kupuje se dům daleko od Prahy. Takže jak spěcháme? Tak akorát. Slovy majitelů: ,,Jako no pressure, ale pressure..." 🙂

Tak to je z vašeho nového domu všechno. Věřím, že vykouzlil úsměv na tváři i vám.

Insert Image

rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.