Prodej bytu – Ladova - Ondřej Černovický - Váš prověřený makléř

Prodej bytu – Ladova

Prostorný byt ve špičkovém domě s výhledem na Emauzy.

Prostorný, světlý a prakticky řešený byt umístěný ve výjimečně udržovaném domě. Pouze dva bloky od Palackého náměstí, přesto v klidné ulici s úžasným okolím benediktinského kláštera a náplavky.

Dispozice bytu je 3+1, plocha se sklepem činí 88 m2. Zhruba před 20 lety prošel byt rekonstrukcí. Nachází se v šestém podlaží cihlového domu, který Vás na první pohled zaujme neobyčejně dobrým stavem.

V rámci rekonstrukce, která proběhla cca v roce 2000, byly v bytě zachovány důležité původní prvky, zejména pak parkety v hlavním pokojích a krásné původní dveře. Stará dřevěná okna byla nahrazena novými s dvosjklem. V celém bytě došlo k instalaci nových rozvodů elektro i vody (měď a plast). Dům má novou střechu, nové stoupačky a rozvody, nové sklepy, nové společné části budovy, nový výtah. Ve zkratce - opravdu velmi těžko budete hledat starý cihlový dům, který by byl udržovanější. 

Byt si zvládnete zrekonstruovat sami a tento je pro takový plán ideální základ. Dům, ve kterém byt máte, zrekonstruuje jen těžko.

Srdce bytu představuje obývací pokoj s oknem na východní stranu. Orientovaný je směrem do ulice Na Slovanech a jeho velikost je 22 m2. V prostoru obývacího pokoje byly zachování původní parkety, které jsou kouzelným prvkem těchto bytů. Vpravo jsou dveře do sousední ložnice.

Vedlejší pokoj je přístupný skrze obývací, jeho plocha je shodně 22 m2. Zeď, která pokoj rozděluje, může mít posunuta nebo úplně odstraněna. Pak by vznikl úžasný prostor o 45 m2 s výhledem, který posuďte sami. Mít v těsné blízkosti klášter z roku 1372 je opravdu něco neobyčejného.

Kuchyňská linka byla vyměněna v roce 2015. Skrze kuchyňskou místnost je přístup do posledního pokoje, dětské ložnice. Orientace je směrem na západní stranu, tedy do vnitrobloku. Příčka rozdělující tyto dvě místnosti může být jednoduše odstraněna. Pro prosvětlení kuchyně denním světlem jsou v příčce dvě okénka.

Koupelna je vybavena vanou, nad toaletou je umístěný plynový kotel. Ten byl společně s veškerým systémem topení vyměněn při tehdejší rekonstrukci bytu. V prostorné chodbě je dostatek místa pro šatní skříně i další velký nábytek. V neposlední řadě jsou k dispozici dvě komory - 1.2 a 3.2 m2. Úložných prostor má tento byt tedy skutečně dostatek, má však navíc k dispozici pětimetrový sklep.

Společné části domu jsou opravené. U schodiště je umístěn výtah s prosklenou šachtou, která chodbě zajišťuje příjemné denní světlo. Vstupní části domu jsou nově obložené mramorovými deskami.

Dům má přístup do zatravněného vnitrobloku, který je ve společném užívání okolních domů.

Obě ulice obklopující dům (Ladova a Pod Slovany) jsou jednosměrné a s malým provozem. Ve spodní části domu jsou umístěné potraviny, všechno nejnutnější tedy máte pár sekund výtahem. Vzhledem k tomu, že dům nebytové prostory pronajímá, plyne do fondu SVJ pravidelný příjem na opravy a údržbu.

Dům se nachází na rohu ulic Ladova a Pod Slovany. Dnes tolik oblíbená náplavka je pouze za jedním blokem domů, doslova za rohem. Přímo na konci ulice se nachází Emauzské opatství, když zahnete doprava, po pár metrech se ocitnete naproti botanické zahradě. Albertov a několik páteřních tramvajových linek jsou ve velmi krátké docházkové vzdálenosti (cca 3 a 5 min). Tramvaj na Karlovo náměstí vás k metru doveze přesně za 3 minuty. Z Výtoně cesta tramvají na Palackého náměstí trvá 1 minutu - pěšky zhruba 4.

Půdorys bytu

Nabídková cena:
10.390.000 Kč

Sjednejte si prohlídku a zažijte atmosféru tohoto místa na vlastní kůži. Litovat opravdu nebudete.


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.