Moderní dům na kraji Říčan - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Moderní dům na kraji Říčan

Specifický dům pro náročného člověka, kterému nesedí unifikovaná řešení. REZERVOVÁNO.

Tento dům můžeme charakterizovat mnoha slovy. Moderní, úsporný, neobvyklý, neotřelý. Přívlastky nechme stranou a pojďme rovnou k věci. Těžko budete v nabídce na prodej hledat něco podobného.

Vytápění trojicí tepelných čerpadel, rozvod teplého vzduchu z krbu po domě, solární panely, sauna, bezrámová okna, centrální vysavač, rozvody audio, obrovská garáž a extrémně nízké náklady na provoz. To je jen bleskový výčet vlastností a zajímavostí domu. Majitel se mnoho let živí prováděním dřevostaveb. Na tomto domě se maximálně vyřádil, aby naplnil své vysoké nároky.

Umístění je naprosto stěžejní parametr při výběru nového místa pro život. Nejinak tomu bylo u současného majitele, který vyžadoval vysokou míru soukromí. Dobře totiž víte, že soukromí a něco extra je přesně to, co potřebujete pro spokojený život.  A proto je dům směřován směrem do volného výhledu na lán pole s téměř nulovým rizikem blízké clonící výstavby.

Ať už hledáte nekompromisní sídlo pro pár nebo rodinné zázemí, počítejte s navýšením počtu návštěv. Vestavěný kávovar tu pojede o 106. Tenhle dům prostě budete chtít ukazovat.

Zastavěná plocha: 347 m2
Dřevostavba (KVH profily)
První část domu 2009, druhá 2013
3x tepelné čerpadlo, klima, solární panely

Dispozice: 4+kk
Obytná plocha: 197 m2
70 m2 garáž + 117 m2 kryté stání
Pozemky: 1.592 m2

30 metrová vrtaná studna, platný rozbor
Elektřina 2100 Kč měsíčně pro kompletní provoz
Hybridní sauna (náklad 20 Kč / jedno použití)
Centrální vysavač

Studna 30 m, jímka 8 m3. Obecní kanalizace a vodovod ve fázi projektu. Třída A - mimořádně úsporná.

Uvedené plochy odpovídají doloženému plánu a katastrální mapě.

3D interaktivní prohlídka domu

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model domu. Ten si můžete projít na displayi i s nasazenými VR brýlemi.

Moderní architektura, žádné obloučky a tanečky okolo. Tato dřevostavba potěší oko každého milovníka jednoduchého, industriálního pojetí. Obrovská prosklená plocha obývacího pokoje je dominantou domu. Bezrámová okna s trojskly o velmi nízkém koeficientu (U=0,6) propůjčují hlavnímu obytnému prostoru nejenom velkou vzdušnost, ale i skvělý výhled. Že velká okna znamenají vysoké náklady? Kdepak, dům je v áčku. Spotřebě domu se detailně věnujeme na konci stránky.

Výhled není to jediné, co pozemek nabízí. Nabízí navíc vysokou míru soukromí. Ze zhruba poloviny obvodu ho totiž neobklopují žádní sousedé. Na stranu k sousedům tak pochopitelně nejsou orientovány žádné obytné zóny, ale naopak parkovací stání a garáž.

Z této strany domu budou vaši noví sousedé jedině srnky, které tu majitel prý pozoruje velmi často. Záběr je ze vzdálenosti několika set metrů.

Velké prosklené plochy zkrátka mají něco do sebe. Interiér vypadá skvěle ve dne i v noci. Obývací pokoj s kuchyňským koutem nabízí celkově královských 75 m2. Tato zóna domu je vytápěna (a případně i chlazena) jedním ze tří tepelných čerpadel Mitsubishi (vzduch-vzduch).

Mimo vytápění tepelnými čerpadly je k dispozici i krbová vložka (výkon 5-8 kW) s teplovzdušným rozvodem po domě. Vzduch je automaticky distribuován do místností vzduchovody, které jsou umístěné pod podhledy ve stropě. Spotřeba dřeva při vytápění obden po dobu čtyř hodin činí 3-4 m3 za rok (cca 4.000 Kč). Jedná se tedy o účinný a velice úsporný způsob vytápění domu.

Po obvodu místnosti je umístěn vestavěný nábytek s obrovským množstvím úložných prostor, včetně čtenářského koutku. Ten si můžeme vytvořit i v houpací síti, která má své místo mezi trámy naproti krbu.

Kuchyňská linka je kapitola sama pro sebe. Obsahuje veškeré důležité spotřebiče, a to včetně centrálního vysavače a nebo vestavěného kávovaru. I v této části je díky velkým oknům hromada světla.

Vestavěný kávovar funguje skvěle. Vyzkoušeno.

Výhled z vaší nové terasy je skutečně uklidňující. Žádní sousedé, žádné silnice, jen lán pole. Obvod domu je možné zaclonit stahovacími roletami. I na terase najdete rozvod audio, světelné prostupy pro přirozené osvětlení..

.. a venkovní kuchyni s elektrickým grilem. Večerní posezení u filmu nemusí být nutně v obýváku, vaše soukromé kino už čeká. Ozvučení, projektor i plátno. Stačí už jen vybrat váš oblíbený film.

Ložnice, která se v momentální koncepci domu nachází jedna, je laděna do tónů přírodního dřeva. Díky tomu působí prostor hřejivou a klidnou atmosférou. Jistě zaujme i originálně řešená postel. Zkrátka je vidět, že majitel to se dřevem opravdu umí. Teplé letní měsíce posledních let vás trápit nebudou, ložnice je totiž vybavena klimatizací (kterou se dá rovněž topit). Dveře na terasu, která lemuje dům, jsou vybaveny sítí proti hmyzu.

Přímo z ložnice je přístupná první koupelna, která nabízí opravdu královský sprchový kout (šířka 1.9 metru)

Za rohem u ložnice se nachází i šatna. To nejdůležitější tedy máte hned pěkně po ruce. V místnostech, které k tomu nejsou vyhrazeny, vám nebude strašit žádný nábytek pro skladování vašeho šatníku. Šatny jsou v tomto domě hned dvě, tato je využitá i pro umístění pračky se sušičkou.

Centrální chodba domu je obložena dřevem a osvětlena bodovým světlem ve dvou úrovních. Dveře přímo naproti vedou do ložnice, vpravo je potom druhá koupelna, do které se přesuneme.

I v této koupelně naleznete velký sprchový kout, žádnou malou vaničku s plastovou zástěnou. Oddělená toaleta je po vzoru první koupelny vybavena tmavou toaletou.

Sauna je hybridní, tedy kombinace finské a infra sauny v jednom. Šířka sauny je 2.1 metru, výška 2 metry a hloubka 1.5 metru. Je vybavena kamny Harvia Vega (8 kW) a pro provoz infra sauny má 5 zářičů Philips VitaE. Spotřeba sauny finským způsobem (80-100°C) na dvě hodiny je 7 kWh, tedy cca 20 Kč.

Pro všechny milovníky posilování a cvičení tu máme velkorysých 31 m2, na kterých můžete řádit od rána do včera. Klidně tu ale můžete mít i ložnici, velká okna a dveře na terasu vám tu budou výhledem zpříjemňovat ráno. Ať už z postele nebo z běžeckého pásu. Zmíněná koupelna se saunou je přístupná přímo z této mítnosti.

Druhá šatna, protože těch není nikdy dost. Vedle dveří se pak nachází centrální vysavač. Poslední místností domu je kancelář o velikosti 12 m2. Zrovna tak ale může jít o ložnici.

Co dům nabízí vašim živým láskám, to už jsme prošli. Teď jsou na čase ty plechové. Pro ty máme královskou 70 m2 garáž, která je vytápěna samostatným tepelným čerpadlem s funkcí temperování. Rozvod centrálního vysavače je i tady. Pokud budete chtít garáž využít jako dílnu a nebo klidně rozšíření obytného prostoru, i tak vám na auta pršet nebude.

Je tu totiž dalších skoro 120 m2 plochy krytých stání, pod která se vejde i obytný vůz. A nebo opravdu velká spousta aut.

Na zahradu vstoupíme přes přední parkovací stání, nachází se tu první užitková zóna se záhonky.

Dům vypadá skvěle nejen ve dne, ale i večer a v noci. Velké prosklené plochy jsou prostě kouzelné za každého počasí nebo světla. V levé části domu je krytá terasa, pravá část je potom obývací pokoj s kuchyní.

V cípu pozemku se nachází druhá užitková část zahrady se záhonky. Skvělé zázemí pro moderního zahrádkáře, který si u domu neodpustí domácí zeleninu nebo bylinky.

Perfekcionismus majitele, který se nese napříč celým domem, se nevyhnul dokonce ani záhonkům a systému závlahy, kterou tu vytvořil. Je to zkrátka diagnóza. Ta nejlepší, kterou u majitele při koupi domu můžete potkat.

Zahradní sprcha dělí pozemek zídkou do další částí, která je pokryta vzrostlými stromy. Prostor podél domu, který je zastřešen malou prosklenou střechou, je lemován dřevěnou terasou.

Mezi stromy je pak ukryté venkovní grilovací místo s lavičkami, originálním roštem a zapuštěným ohništěm. Po celé zahradě je umístěné osvětlení.

Vášnivý zahradník potřebuje přístřešek pro zahradní traktůrek a další náčiní. Skladovací prostoru je tedy opravdu spousta, jeden ve tvaru L potom lemuje celou garáž.

Tak co na to říkáte? Právě jste se seznámili s vašim novým domem. Teď už jen pár technických věcí.

Dům se nachází na adrese Medová 230/6, v okrajové části Říčan.

Vzdálenosti od domu:

Stanice BUS: 450 m (linka 364 - Depo Hostivař, 469, MHD3 - Říčany)
Hřiště: 700 m (fotbal, inline, pétangue, basketball, dětské hřiště)
Metro Depo Hostivař: 38 minut busem 364
Vlak Říčany: 3.5 km, 6 minut (linka S9, 27 min na Hlavní nádraží)
LIDL, Tesco, BILLA, Penny: 2.8 km / 5 minut
Praha - Václavák: 27 km / 26 minut
Dálnice D1: 7 km / 9 minut

Nejbližší ZŠ přímo v Pacově (Nemo), 6x ZŠ Říčany, 1x MŠ v Pacově (Nemo),  12x MŠ Říčany.

Předmět prodeje - výpis na listu vlastnictví

Součástí prodeje je dále podíl 1/3 na příjezdové cestě (ke 3 domům, proto třetina).

Půdorys domu

Vytápění domu, ohřev vody a chlazení

Primární systém vytápění

3x tepelné čerpadlo vzduch-vzduch

Mitsubishi MSZ-FH50VE s udaným výkonem topení 6.0 kW a příkonem 1.48 kW
Topný faktor výrobce uvádí 2,3kW při venkovní teplotě – 15 °C (jednotka při venkovní teplotě -15°C z 1,0 kW vstupní energie vytvoří
2,3 kW tepla)

Tato jednotka je umístěna v obývacím pokoji a zcela dostačuje pro vytápění celého domu.

Mitsubishi MSZ-FH25VE s udaným výkonem topení 3.2 kW a příkonem 0.58 kW
Tato jednotka je umístěná v pracovně (protilehlý roh domu) pro lepší rozvržení vytápění.

Mitsubishi MUZ-SF50VE s udaným výkonem topení 5.8 kW a
příkonem 1.7 kW
Tato jednotka je umístěná v garáži.

Klimatizace

Toshiba RAS-10SKV-E s udaným výkonem topení 3.2 kW a příkonem 0.3 kW,
výkonem chlazení 2.5 kW a příkonem 0.3 kW

Tato jednotka je umístěna v ložnici. Jednotkou lze i vytápět.

Sekundární systém vytápění

Krbová vložka

BefHome Optime 8 s výkonem 5 - 8 kW a teplovzdušný rozvod po domě (koupelna, fitness, pracovna, předsíň)
Distribuce teplého vzduchu je řešena vedení pod SDK podhledy (ve stropě)
Provoz krbu přibližně každý druhý den, 4 hodiny denně, spotřeba tvrdého dřeva cca 3 - 4 m3 za sezonu (cca 4 000,-Kč ročně)

Elektrické topné folie

V koupelnách a předsíni se stěnovými termostaty.

Záložní varianta

V obývacím pokoji pod bezrámovým prosklením je instalován vodní trubicový topný kolektor propojený s technickou místností a s možností napojení na dodatečný zdroj tepla (např. elektrokotel)

Ohřev teplé vody

Solární termické kolektory

Brilon Sunpur 10/2HP, 4x10 trubic
Pomocný dohřev je řešen elektrickou patronou TPK 210-12/3-6 kW, zásobník Dražice NADO 500V3 (500 litrů)

Náklady na provoz

2017

Dodavatel: Armex Energy
Cena: VT 2,34 Kč/kWh - NT 1,99 Kč/kWh


Celková spotřeba: 27.386,- Kč


(VT 1.890 kWh - 4.422,-Kč; NT 11.540 kWh - 22.964,- Kč )

Rozpis spotřeby zařízení:

TČ Obývák - 3.623,14 kWh - 7.526,-Kč
TČ pracovna - 617,1 kWh - 1.282,-Kč
TČ garáž - 1.008,4 kWh - 2.095,-Kč
Světla - 181,44 kWh - 361,-Kč
TUV - 1.008,8 kWh - 2.007,-Kč
TUV v létě ½ roku - 293 kWh - 583,-Kč


2018

Dodavatel: Armex Energy
Cena: VT 2,2 Kč/kWh - NT 1,97 Kč/kWh


Celková spotřeba: 24.164,- Kč


(VT 1.850 kWh - 4.070,-Kč; NT 10.200 kWh - 20.094,- Kč )

Rozpis spotřeby zařízení:

TČ Obývák - 3.932,24 kWh - 7.971,-Kč
TČ pracovna - 908,9 kWh - 1.842,-Kč
TČ garáž - 870 kWh - 1.765,-Kč
Světla - 112,7 kWh - 222,-Kč
TUV - 772,05 kWh - 1.521,-Kč
TUV v létě ½ roku - 71,06 kWh - 139,-Kč


2019

Dodavatel: Innogy
Cena: VT 2,64 Kč/kWh - NT 2,29 Kč/kWh


Celková spotřeba: 25.846,- Kč


(VT 1.810 kWh - 4.778,-Kč; NT 9.200 kWh - 21.068,- Kč )

Rozpis spotřeby zařízení:

TČ Obývák - 3.263,12 kWh - 7.757,-Kč
TČ pracovna - 856,3 kWh - 2.035,-Kč
TČ garáž - 1.007,8 kWh - 2.026,-Kč
Světla - 97,5 kWh - 223,-Kč
TUV - 852,86 kWh - 1.953,-Kč
TUV v létě ½ roku - 110,5 kWh - 253,-Kč


REZERVOVÁNO

Zajímají vás další informace? Zavolejte nebo napište, rád vám je doplním. A nebo úplně nejlépe, přijeďte se podívat. Možná se vám ale už nebude chtít pryč.


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.