Dům k rekonstrukci – Lhotka - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Dům k rekonstrukci – Lhotka

Původní dům na vyhledávaném místě.

Víte, kolik domů se na Lhotce prodává? Většinou ani jeden. Je to jako hledat jehlu v kupce sena. Místní se tady domů moc nezbavují a tenhle je toho důkazem. Od svého vzniku bude opouštět rodinu majitelů vůbec poprvé. Dům z přelomu 50. a 60. let, který je skvělý základ pro rekonstrukci. V ceně, která je přijatelná i po investicích do kompletní opravy.

Po desítkách let pronájmu nastal čas na změnu majitele. S výjimkou střechy a některých dílčích prvků (jako např. systém vytápění nebo rozvod elektřiny) je dům v původním, průběžně udržovaném stavu. Ve dvou obytných podlaží nabízí téměř 150 m2 plochy a velký sklep.

K dispozici je navíc bezmála 400 m2 pozemku, který má v tomto místě doslova cenu zlata. Respektive 13.000 Kč/m2, taková je cena poslední loňské transakce pozemku ob ulici dál. O perfektní občanské vybavenosti je asi zbytečné ze zmiňovat, pojďme tedy na to.

​Kolaudace 1962
Plocha 144 m2
Sklep 34 m2

Pozemek 381 m2
Vyklizeno, vyčištěno, připraveno k rekonstrukci
plynovod, vodovod, kanalizace

Vytápění plynovým kotlem Buderus (2004)
Nová střecha 2007
Elektřina i topení v mědi (2005)

Insert Image

Uvedené plochy odpovídají katastrální mapě a doloženým plánům, příp. naměřeným údajům.

3D interaktivní prohlídka domu

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model bytu. Ten si můžete projít na displayi i s nasazenými VR brýlemi.

Dům je umístěn v ulici V Pláni. Jedná se o krajní část trojdomku, který byl vystavěn ve stejné éře. Jak je patrné, sousední domy mají zvýšené střechy. Neměl by tedy být problém s rozšířením podkroví.

Dům má celkem 2 obytná podlaží a je kompletně podsklepený. Po jeho straně se nachází dostatek prostoru pro parkování několika aut.

Okno směrem do zahrady je z největší místnosti domu, tedy z obývacího pokoje.

A právě v něm s prohlídkou domu začneme. Na podlaze se nachází původní parkety. Velikost místnosti činí 24 m2. Krb je sice falešný, ale nemusí být - ve zdi za ním totiž vede komín.

V prvním podlaží je taktéž umístěná kuchyňská místnost se spižírnou a dolní koupelna. Koupelny jsou v současnosti v domě celkem 3 a všechny jsou samozřejmě k rekonstrukci. Původní linka byla odstraněna, celý dům je vyklizený a vyčištěný.

Prostorná chodba, ze které jsou přístupná všechna podlaží domu. Na první fotce je vpravo vstup do kuchyně, naproti pak obývák s oknem do zahrady. Přes schodiště vyběhneme do druhého podlaží domu.

Ani nahoře není chodba malá, navíc je prosvětlena velkým oknem u schodiště. Staré domy často bojují se světlem, o tomto to ale díky velkým oknům neplatí.

První pokoj druhého podlaží má k dispozici výstup na balkon a taktéž půdní úložný prostor. Velikost místnosti je 14 m2.

Insert Image

Hned vedle je pak druhý pokoj, ve kterém se dochovali i původní parkety. Jak jste si možná už všimli, topení se v průběhu let u domu již upravovalo. Místnost je o metr menší, než ta předchozí. Orientace okna je identická, tedy na stranu domu s balkonem.

Druhá z celkově třech koupelen je v drtivé většině v původním stavu. Kouzelným detailem je původní porcelánové umyvadlo nebo bidet. Pokud je při rekonstrukci budete chtít vyhazovat, máme o tyto kousky hned několik zájemců. V koupelně je umístěná nová karma Junkers (ohřev vody, 2019).

Z nejvyššího prostoru domu teď přeskočíme do nejnižšího, tedy do sklepa. První místností je kotelna, ve které se nachází plynový kotel Buderus s oběhovým čerpadlem do vedení, které bylo v minulosti prováděno nově (měď).

Toho, čeho máte u novostaveb nedostatek, tu máme na rozdávání. Sklepní prostory mají celkem 34 m2 a 3 samostatné místnosti.

Zadní místnost má ve zdi patrnou vlhkost, která se objevuje v důsledku okapového svodu - dříve tu bývalo několik sudů. Taktéž strop prozrazuje minulé problémy se sprchovým koutem horní koupelny.

Poslední sklad se nachází přes chodbu od spodní, tedy třetí koupelny.

Pozemek o celkové ploše 381 m2 má obdélníkový tvar, je rovinatý a působí jako větší, než ve skutečnosti je. Na pozemku se taktéž nachází stará studna.

Tak co, už máte jasno v tom, co s domem provedete? Teď koukneme na pár technických věcí a okolí.

Vzdálenosti od domu:

Stanice BUS: 250 m (linka 113, 189, 215, 333, 331, 904)
Metro Kačerov: 6 minut busem

Dětské hřiště: hned za domem
Školka: ob ulici
OC Novodvorská: 1500 m
ZŠ + gymnázium PORG: 950 m
Pošta: 850 m
Park Velký háj: 500 m
Kunratický les: 1500 m


Sklep

1. NP

2. NP

Katastrální mapa

Výpis z katastru - předmět prodeje

10.900.000 Kč

Upozorňujeme všechny zájemce o dům, že v případě souběhu více zájemců bude majitel postupovat ve výběru dle vlastních kritérií.

Insert Image

rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.