Sympatický domek u Okoři. - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Sympatický domek u Okoři.

Malý a k rekonstrukci, přesto kouzelný.

V této cenové kategorii lze koupit mrňavý byt v Praze, v anonymním prostředí, které vás pravděpodobně neláká. Jinak byste asi nekoukali na malé domky na vesnici, přesto v půlhodinové dostupnosti metra.

Tenhle malinký domeček čeká po mnoha letech na svého nového majitele. A přestože nemá místa na rozdávání, má skutečně velké kouzlo. Každý, kdo má rád starší domy, mi musí dát za pravdu. Postavte se před něj a zkuste se nepousmát. Bude to vaše láska na první pohled?

To zjistíte pravděpodobně až na prohlídce. Ještě před ní si ale přečtete všechny důležité informace o tomhle unikátu v nabídce.

Na domě se samozřejmě vždycky nějaká práce najde a ani tady to není výjimkou. Domek je v původním stavu a vyžaduje investice. Ale to vy tak trochu možná chcete, viďte? Ona je to totiž jiná radost, když si pracujete na svém domku, než když v bytě vyměníte podlahu, vymalujete a tím to hasne.

K dispozici vám bude malá zahrádka, dvě obytné místnosti v prvním podlaží a celé podkroví. Autem na Dejvickou 30 minut, přesto mimo uspěchanou civilizaci na vesničce, kde - alespoň podle slov paní majitelky - stále platí vřelost, ochota a dobré sousedské vztahy.

Původní stav k rekonstrukci
Plocha cca 95 m2
Venkovní terasa

Pozemek 199 m2 vč. domu
Dvě obytná podlaží 
Obecní vodovod  a kanalizace k napojení

Vytápění na tuhá paliva
Ohřev vody bojlerem
Studna

Uvedené plochy odpovídají katastrální mapě a doloženým plánům, příp. naměřeným údajům.

Kouzelnou vesničku Hole u Svrkyně tvoří jen pár domů. Ne náhodou si ji vybrali i filmaři, nedávno např. pro film Šarlatán.

Když byla řeč o malém pozemku, tady ho máte jako na dlani.  Zahrádka je malinkatá, ale svůj účel splní i tak dokonale. Můžete tu v klidu posedět, pogrilovat a pěstovat bylinky. A jak vidíte, napravo od domu už není vůbec žádný soused - jen výhled (ukážeme si).

Žádná složitá stavba s hromadou křídel. Vstup uprostřed, vlevo kuchyně, vpravo ložnice. Nahoře pak podkrovní místnost. Jednoduché, funkční, roztomilé.

Domek se nachází hned na kraji vesničky, která si uchovala svůj původní ráz. I proto je často terčem zájmu filmařů. Ten klid je cítit už z fotek, ale co teprve na místě.

V prvním podlaží se nachází dvě obytné místnosti, tato funguje aktuálně jako kuchyně. Mimo kamen zde není jiný systém vytápění. Světlo proudí skrz dvě dřevěná okna, která jsou původní.

Velikost místnosti je cca 4.3 x 4.3 metru. Přestože není nijak obrovská, šel by tu vytvořit příjemný obývák s kuchyňským koutem i jídelnou.

Kuchyňská linka v domě zůstane, je novějšího data a plně funkční.

Přes chodbu se přesuneme do vedlejší ložnice. Chodba je centrální místem a jsou z ní přístupné všechny části domu. Tedy oba pokoje, koupelna i podkrovní část.

Velikost je identická, taktéž 18 m2. I tady se topí kamny a je zde dvojice původních, dřevěných oken. Vstup je taktéž přes dřevěné křídlové dveře.

Koupelna prošla rekonstrukcí cca před 25 - 20 lety. Je zde sprchový kout, toaleta a bojler na ohřev teplé vody. Zároveň je tu i malé okénko, takže je koupelna i přirozeně prosvětlena.

Podkroví má plochu necelých 50 m2. Jeho výška uprostřed je 2.1 metru. Místnost je celá otevřená, na délku má přes 11 metrů. Mimo okna ve štítu jsou tu i střešní (v horším stavu).

Z boku domu se nachází terasa pro grilování, ve štítu je patrné boční okno podkroví (orientace směr Okoř, tedy jih).

Insert Image

Výhled přes zídku pozemku prozrazuje, že je dům krajní a nemá z této strany žádného souseda. Jediným sousedem je příjemný výhled do okolí.

Předzahrádka domu je momentálně nevyužitá, každodenní vstup do domu si už oživíte podle svých představ.

Zahradního náčiní tolik potřebovat nebudete, ale přesto je kam ho schovat - vedle domu se nachází zděná kůlna, kam můžete hodit třeba i kola.

Nemáme potřebu ani chuť cokoliv schovávat. Dům kupujete tak, jak je. Žádné zapatlané praskliny v omítce, všechno přesně tak, jak to 100 let stojí a dalších jednou tolik bude.

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta. Když už se vám bude chtít z tepla domova, rozhodně se v okolí na procházkách vyřádíte.

Poslední pohled na váš nový domov, než se vrhneme na technické záležitosti.

Vzdálenosti od domu:

Metro Dejvická: 23 minut autem / 17 km
Stanice BUS: 3 km (linka 350 - Kladno/Dejvická)
Vlak Kováry: 1.8 km (Hostivice/Slaný)

​Hrad Okoř: 3 km
Velké Přílepy: 4 km
Roztoky: 10 km
Kladno: 16 km

Plánek domu

Půdorys podkroví kopíruje spodní rozměry, plocha je cca 49 m2.

Katastrální mapa

Výpis z katastru - předmět prodeje

3.490.000 Kč

Zajímají vás další informace? Zavolejte nebo napište, rád vám je doplním. A nebo úplně nejlépe, přijeďte se podívat. Možná se vám ale už nebude chtít pryč.

Insert Image

rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.