Částečně zrekonstruovaný dům v Bělé. - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Částečně zrekonstruovaný dům v Bělé.

Skvělý základ pro bydlení i dokončení rekonstrukce.

Najít v Bělé dům, ve kterém můžete ihned bydlet, nebude vám padat střecha na hlavu a ještě v sobě ponese ducha původní stavby, to je skutečně oříšek. Obecně se tu totiž prodává opravdu málo domů.

Tento původní dům stojí na místě už od 30. let. Zhruba před 20 lety na něm proběhla rozsáhlá rekonstrukce, která zahrnovala novou fasádu, nové odpady, koupelnu, přístavbu domu a repasi původních oken.

Nyní nastal čas na změnu jeho majitele. A pokud to budete právě vy, budete se mít čím chlubit. Pozemek tohoto domu patří mezi ty největší okolní, má totiž přes 1.200 m2. Je rovinatý, pravidelného tvaru bez nevyužitelných míst.

Na domě se samozřejmě vždycky nějaká práce najde a ani tady to není výjimkou. Je to skvělý základ pro rekonstrukci, u které vás ale nebude tlačit čas. V domě klidně můžete okamžitě bydlet a pracovat za pochodu. Navíc ho nemusíte celý rozbombardovat, protože voda, odpad a elektřina jsou už hotové. A protože je dům volný, k dispozici je vám ihned.

Výstavba 1933, rekonstrukce 2000
Plocha bez sklepa 163 m2
Terasa 15 m2

Pozemek 1.246 m2
Sklep 23 m2 ve 3 místnostech
Obecní vodovod, jímka, kanalizace k napojení 

Vytápění plynovým kotlem
Nové rozvody odpadů (plast)
Elektřina kompletně v mědi 

Uvedené plochy odpovídají katastrální mapě a doloženým plánům, příp. naměřeným údajům.

3D interaktivní prohlídka domu

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model bytu. Ten si můžete projít na displayi i s nasazenými VR brýlemi.

Bělá a okolí v plné své kráse. Lesy uprostřed fotografie se nachází přímo naproti domu. Na fotce je vepředu vidět nádraží, které je od domu asi 5 minut chůze.

Když byla řeč o větším pozemku, tady ho máte jako na dlani. Žádná úzká nudlička, ale skutečně plnotučná plocha bez nevyužitelných zákoutí, která je navíc rovinatá. Vejde se se bazén, garáž, hřiště. Všechno dohromady.

Dům je umístěn v místní části Na Výsluní. Stavba je umístěna co nejblíže plotu, aby byla zahrada situována v minimálním kontaktu s ulicí. Na ní ale žádný velký provoz nečekejte, slouží totiž jen jako komunikace pro okolní domy.

Když kouknete na první fotku, tipovali byste 1.250 m2? Já tedy ne, vypadá to na mnohem víc. Pozemek klame tělem. Přímo za domem si můžete všimnout pásu stromů, které vytvářejí z jihozápadní strany příjemný stín.

Dům má dvě obytná podlaží a je částečně podsklepený. Terasa (která je přistavěná) je směrem do zahrady, na které je skutečně obrovské množství místa. Naprosto bez problémů se vám sem vejde snad cokoliv, co budete pro plnohodnotný život potřebovat. Od zdi domu po protější plot je to skoro 25 metrů.

Hlavní místnost domu - kuchyně s obývacím pokojem. Přestože tu nejsou kamna kvůli topení, vyhřejí tento pokoj opravdu bleskově. V této části domu jsou plastová okna, protože právě tady proběhla přístavba a vytažení domu do zahrady.

Místnost má 29 m2 a je největší z celého domu. Dveře se v domě dochovaly původní včetně obložek, jsou zrepasované a v dobrém stavu.

První pokoj, který je přístupný z obývacího i vedlejšího pokoje, má okna směrem do ulice ke stromům. V této části domu jsou okna původní, dřevěná. Majitel totiž nechtěl narušit původní ráz stavby při hlavním pohledu z ulice. Proto se ostatně respektovaly i ozdobné prvky fasády.

Tento i sousední pokoj mají zhruba 20 m2. I do tohoto pokoje je dvojí přístup - od vedle a nebo přímo z chodby.

Z chodby domu jsou přístupné všechny spodní místností, s výjimkou pokoje s dřevěnou podlahou. Vstupní dveře do domu jsou křídlové, za nimi je pak ještě malé vstupní zádveří.

Insert Image

Koupelna prošla rekonstrukcí ve stejné etapě, jako zbytek domu. Tedy zhruba kolem roku 2000. Mimo vany je zdě umístěn systém vytápění (plyn).

Toaleta je pak oddělená u vstupu do sklepa (hned vedle). Sklep jsme nefotili, místo toho se přesuneme nahoru. V malé místnosti se zkoseným stropem je umístěna horní toaleta (přesně nad spodní).

První pokoj druhého podlaží má k dispozici výstup na terasu. Jeho velikost je cca 20 m2.

Terasa s 15 metry je orientovaná směrem do zahrady a je umístěná nad částí domu, která se přistavovala před 20 lety. Přímo pod ní se nachází kuchyně.

Poslední obytná místnost druhého podlaží má okno směrem do ulice (ke stromům). Je to místnost, ve které na vás nejvíc dýchne atmosféra dob, ve kterých byl dům vystavěn. Zůstala tu původní dřevěná podlaha.

Ke starým domům patří dřevo a dobová dlažba. Dřevo je v současnosti položeno v ložnici od obýváku a v pokoj nad ní (poslední fotky). Stará dlažba se zachovala v celé chodbě v obou podlažích.

Zda tyto prvky zrekonstruujete nebo uchováte původního ducha, to už bude na vás. Já tyhle původní prvky zbožňuju. Na fotce s truhlou je vstup na půdu, která v současnosti funguje jako sklad a po předělání otevírá místo dalšímu pokoji.

Na zahradě se nachází i starší zahradní přístřešek pro grilování a kůlna. Jeho stav je nic moc, ale nějakou dobu vám jako záložní úložný prostor ještě poslouží.

V Bělé jsme si samozřejmě nemohli odpustit fotku dominanty, která jí částečně propůjčila své jméno. Nohy mě bolí už jenom z té fotky.

Poslední pohled na váš nový domov, než se vrhneme na technické záležitosti.

Vzdálenosti od domu:

Stanice BUS: 650 m (linka 260520 a 260590)
Vlakové nádraží: 650 m / 5 min
Mladá Boleslav - 12 km / 15 min autem / 25 min busem

Centrum města: 2.5 km

V centru najdete:
autobusové nádraží
 poštu, úřad, školu, školku
sportovní halu


Původní plány domu

Elektřina je nová v celém domě, prováděla se nad rámec této dokumentace.

Elektřina je nová v celém domě, prováděla se nad rámec této dokumentace.

Katastrální mapa

Výpis z katastru - předmět prodeje

5.750.000 Kč

Zajímají vás další informace? Zavolejte nebo napište, rád vám je doplním. A nebo úplně nejlépe, přijeďte se podívat. Možná se vám ale už nebude chtít pryč.

Insert Image

rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.