Prodej vily, Kunratice - Ondřej Černovický - Váš prověřený makléř

Prodej vily, Kunratice

Prvorepubliková vila po rekonstrukci v jedné z nejlukrativnějším pražských částí.

Kunratice jsou neobyčejně příjemná část Prahy, ostatně sám jsem v nich bydlel téměř 15 let. Nabízí kompletní vybavenost, zámek s krásným parkem a především se nachází u největšího pražského lesa se skvělým zázemím pro děti. 

Třípodlažní prvorepubliková vila o dispozici 5+1 a celkové velikosti 250 m2 je umístěna na rovinatém a pravidelném pozemku 1161 m2. Je po rekonstrukci a v každém podlaží nabízí možnost vybudování samostatného bytu.

Rekonstrukce domu proběhla cca před 5 lety a obsahovala vše mimo střechy. Dům je vhodný nejen k bydlení, ale například i pro reprezentativní sídlo firmy díky skvělé dopravní dostupnosti (jak autem, tak MHD).

Dům dále nabízí téměř 60 m2 sklep, garáž a další parkování na pozemku.

Celková plocha: 250 m2
(včetně terasy, sklepa, garáže)

Plocha domu: 200 m2
(včetně sklepa)

Plocha 1.NP: 90.4 m2 (vč. schodiště)
Plocha 2.NP: 53.5 m2
Plocha terasy: 24.8 m2
Plocha sklepa: 56.8 m2
Plocha garáže: 24.8 m2

Pozemky: 1161 m2
Plocha zahrady: cca 850 m2

Všechny výměry byly přeměřeny laserovým dálkoměrem a jsou orientační.

Dům byl postaven cca v roce 1920 a je typickým představitelem vil té doby. Je celkově třípodlažní a jeho průčelí je orientováno na jihozápadní stranu. Vila prošla zhruba před 5 lety rekonstrukcí, při které bylo zrekonstruováno vše mimo střechy, která je v dobrém stavu. Zajímavým prvkem jsou okna v hlavních pokojích, která se táhnou po celé délce čelní strany - v těchto místnostech tak zajišťují neobyčejné množství denního světla. Z boku domu je pak patrný vstup a garáž, na které je umístěná terasa.

Směrem do ulice je v prvním podlaží orientovaná jedna ložnice, zbytek místností jsou pak koupelna a toaleta. Drtivá většina obytného prostoru je tak směrována do zahrady. Ulice Pražského povstání je klidná a s minimálním provozem. Před domem je dále možné parkování až tří dalších aut, garáž nabízí celkově 25 m2 (4.2x5.9 m).

Největší pokoj prvního podlaží má 26.5 m2 a velké prosklené plochy po celé délce čelní strany, orientace je na jihozápad. Pod kobercem jsou původní zachovalé parkety, které k vilám z té doby neodmyslitelně patří. Z chodby je dobře patrné dispoziční řešení podlaží.

Kuchyně s jídelnou o ploše 15.4 m2 má dále k dispozici spižírnu (3.6 m2). Díky vývodům ve zdi sousedící s obývacím pokojem je jednoduše možné přesunout kuchyni do obýváku a z aktuální kuchyně tak vytvořit další pokoj s místností pro šatnu. Poslední spodní pokoj nabízí 20 m2 plochy. Výška stropů je vždy shodně 2.65 m.

Z centrální chodby je přístup dále na oddělenou toaletu a koupelnu se sprchovým koutem. Stejným způsobem je řešeno druhé podlaží, ve kterém je koupelna vybavena vanou. Na každém podlaží je tedy jedna koupelna a jedna toaleta.

Schodiště v domě je řešeno tak, že jeho provoz nenarušuje ani jednu z případných oddělených jednotek. V mezipatře schodiště je přístup na taresu nad garáží (cca 25 m2).

Ve druhém podlaží je dispozice a rozložení pokojů zcela identické. Největší pokoj do zahrady opět nabízí 26.5 m2 a velkou prosklenou plochu s velkým přísunem světla.

Nad kuchyní je ve druhém podlaží opět stejný pokoj (15.4 m2). Byl využíván jako ložnice, nicméně jsou zde přívody vody a odpadu - lze do něj tedy bez potíží nainstalovat kuchyňskou linku. Při pravé straně u vstupu do pokoje je místnost se zkosenou střechou a kulatým oknem, která funguje jako sklad nebo šatna.

Posledním pokojem je do ulice orientovaná ložnice o velikosti 11.7 m2, která je nejmenší obytnou místností v domě. Je vybavena novým střešním oknem (měněno koncem roku) a plovoucí podlahou.

Ve sklepu je neuvěřitelné množství skladovacích prostor. Jeho plocha je dohromady téměř 60 m2. V technickém zázemí je umístěn plynový kotel Viadrus a zásobník na teplou vodu.

V hlavní místnosti sklepa je v rohu za za zdí umístěné čerpadlo pro studnu. Místnost s oknem funguje jako prádelna s dostatkem místa pro pračku i sušičku.

Pozemky mají celkově 1161 m2. Zahrada je orientována na jihozápadní stranu, na jejím konci je branka směrem do ulice Vídeňská (zastávka autobusu cca 1 min chůze). Na zahradě se nachází spousta vzrostlých stromů a nabízí skutečně spoustu místa. Některé sousední domy mají vybudovaný vjezd směrem z ulice Vídeňská, Při případném komerčním využití je pak možné zahradu používat i pro parkování.

V Kunraticích naleznete mimo známého lesa krásný zámecký park a hromadu dětských hřišť. 2 min chůze od domu se nachází soukromá ZŠ a MŠ, 850 metrů je vzdálená velká státní ZŠ vč. školky.

Kunratice jsou periferní městskou částí hlavního města. Mají výbornou dopravní dostupnost, veškerou vybavenost v okolí. Dům se nachází jednu ulici od Kunratického lesa.

Vzdálenosti:
Václavské náměstí: 11 km
Metro Kačerov: 3.5 km
Nákupní centrum Chodov: 4.5 km
Pražský okruh:​ 3 km

Dům samotný se nachází na kraji Kunratic, ze zadní strany sousedí s ulicí Vídeňská. Zástavbu tvoří převážně starší rodinné domy.

Minutu chůze se nachází zastávka MHD se 3 denními a 2 nočními autobusy. Cesta na metro Kačerov trvá 10 až 14 minut dle spoje.

Nemovitost není zatížená žádnými zástavními právy, úvěry apod. Financování hypotékou je bezproblémově možné bez nutnosti vyplácení stávající. Energetická náročnost budovy je F, náklady na provoz činí pro 5 člennou rodinu cca 8.000 Kč. Dům je volný ihned.

Nabídková cena 
20.800.000 Kč

Máte pocit, že vám nějaké informace chybí nebo že na fotkách není vše? Zavolejte mi nebo napište, v domě vás rádi s majitelem přivítáme a vše vám ukážeme.


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.