Prodej domu, Satalice - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Prodej domu, Satalice

Velkorysost, prostor, klid. Dům v Satalicích byl ve své době zcela výjimečný. Vdechnete mu nový život?

Znáte heslo ,,můj dům, můj hrad"? Pak jste svůj hrad právě našli. Tento obrovský a nadčasově řešený dům je totiž právě na prodej a může být váš.

Čtyřpodlažní dům o dispozici 4+1 a celkové velikosti přes 300 m2 je umístěn na rovinatém a pravidelném pozemku 700 m2. Je v původním udržovaném stavu a představuje skvělý základ pro rekonstrukci dle vašich požadavků.

Stavba byla na svou dobu nadčasová a skutečně velkorysá. Převážná část podlaží je tvořena velkým otevřeným prostorem. Dům má k dispozici terasy, balkony, obrovský sklep a využitelnou půdu.

Dále je zde pak podzemní sklípek, který je umístěn mimo dům a dvě studny.

Celková plocha: 389 m2
(včetně všech teras, balkonů, sklepa, půdy)

Plocha bez teras a balkonů: 297 m2
(včetně půdy a sklepa)

Plocha 1.NP: 80.3 m2
Plocha 2.NP: 93 m2
Plocha půdy: 35 m2
Plocha sklepa: 89.5 m2
Plocha teras a balkonů: 92 m2

Pozemky: 700 m2
Plocha zahrady: cca 450 m2

Sklípek pod zahradou: 12.6 m2
(místnost 2.5 x 1.6 a 0.85 x 10.1)

Dům byl postaven v roce 1994 a je poměrně členitý. Je celkově čtyřpodlažní a jeho průčelí s balkonem je orientováno na západní stranu. Stavba nejen vypadá bytelně, ale skutečně taková je. Stropy jsou například tvořené betonem vylitými hurdisky se zpevněním masivními ocelovými traverzami. Vjezd na pozemek je vraty z obou stran. Směrem do ulice dům působí nenápadně a jednoduše.

Hlavním centrem první podlaží je rozměrný pokoj o velikosti 28 m2, ze kterého je přístup na spodní balkon propojený k terase. Tato místnost může sloužit jako ložnice i jako obývací pokoj, k dispozici je zde příjemný krb. Okna jsou nadstandardně velká, celý prostor je tak opravdu výjimečně světlý a díky orientaci do zahrady působí živě. Postel umístěná v pokoji by se nevešla do běžných panelákových pokojů, v tomto prostoru však místa příliš nezabere. Samotný pokoj je totiž velký jako byt 1+kk.

Chodba je obrovská, že v ní zaparkujete motorku a vůbec nepřekáží 🙂 V části s otevřeným, vzdušně pojatým schodištěm je navíc další výstup směrem pod přístřešek na auto. Ve dveřích nejblíže schodišti naleznete koupelnu o ploše 10 m2. Ta je stejně jako celý dům bytelná, prostorná a naddimenzovaná. Bez problémů se do ní vejde nejen rohová vana, ale i sprchový kout. Ten je nyní řešen jako otevřený bez přepažení (zadní levý roh). V koupelně je navíc rozměrné okno a je v ní tak dostatečný přísun denního světla. Druhé dveře jsou samostatné WC, třetí potom vstup do sklepa. V prvním podlaží je dále ještě jeden pokoj 14.4 m2.

Přesunuli jsme se do druhého podlaží domu. To je prakticky celé otevřené, prostor na fotce má rovných 50 m2. Ze dveří u schodiště je přístup na terasu, která je umístěna nad přístřeškem pro auto a její velikost je 29 m2. Výška stropů je 2.5 m. Točité schodiště u dveří na 19 m2 terasu vede na půdu.

Prostor kuchyňské linky a jídelny má dohromady 15 m2 a dvě okna směrem do ulice Bošínská, tedy na východní stranu. Ve stejné části domu je o podlaží níže umístěná koupelna.

Na půdě jsou pokoje dva, oba mají okna. Ten za schodištěm je velký 11 m2, pokoj na druhé fotce má výměru 15 m2. Jsou využitelné například jako herny pro děti, jednoduše je to skvělá zašívárna. V malých dvířkách po obou stranách je pak přístup pro další menší skladovací prostor. Půda má včetně chodby dohromady 35 m2 a její strop je v nejvyšším bodě 2.1 m, v nejnižším 1.25 m.

Jakou senzaci způsobovala takto řešená schodiště v době, kdy se na sídlištích dokončovaly poslední panelové domy, se dnes můžeme už jen dohadovat. Na fotce s motorkou ve dveřích vedle zrcadla je pokoj 14.4 m2. Nyní funguje jako sklad a proto ho na fotce nenajdete.

Pohled z pokoje na půdě směrem do zahrady - západní strana. Dole na fotce je vidět 19 m2 terasa. Na druhé fotce je poté záběr z rohu terasy směrem na okno v pokoji na půdě. Dobře patrné jsou skutečně nadstandardně velké prosklené plochy.

Ve druhém podlaží je v jižním cípu domu umístěn další pokoj o velikosti 26 m2. Ten má dále výstup na 19 m2 terasu (na druhé fotce). Na terasu je tedy přístup z horního obývacího pokoje, ze dveří u točitého schodiště a z tohoto pokoje. Přístřešek pro auto, na kterém je také terasa, je umístěn na druhé straně domu.

Venkovní terasa o ploše cca 40 m2 je vybavena krbem (ten je i z druhé strany směrem do dolního velkého pokoje). Pozemek má dohromady rovných 700 m2 a je pravidelného tvaru s rovinatým terénem. Zastavěná a zpevněná plocha činí dohromady cca 250 m2. Orientace zahrady je na západní stranu.

Ve sklepu je neuvěřitelné množství skladovacích prostor. Jsou zde celkem 3 plnohodnotné místnosti (dohromady přes 33 m2). Do dvou propojených navíc oknem vstupuje denní světlo, můžou být tedy klidně i obytné. Prostory jsou suché bez znatelných průsaků.

Garáž má 28 m2 a dvojici oken. V podzemním podlaží je na podlahách dlažba. V technickém zázemí je bojler a dvojice kotlů. Jeden plynový o výkonu 29 kW a druhý na tuhá paliva o výkonu 40.7 kW. Mezi kotli lze přepínat, oba jsou funkční a fungují nezávisle na sobě. V zadní části technického zázemí je prostor na uskladnění paliva - 5 m2 s venkovním poklopem.

Pod zahradou je dále umístěn sklípek o celkové ploše přes 12 m2 (místnost 4 m2 a přístup 8.6 m2). Přístupný je dveřmi u vjezdu do garáže.

Satalice jsou periferní městskou částí hlavního města. Mají výbornou dopravní dostupnost, veškerou vybavenost v okolí. 200 metrů od domu se nachází přírodní památka Bažantnice v Satalicích.

Vzdálenosti:
Václavské náměstí: 19 km
Metro Rajská Zahrada: 3.5 km
Nákupní centrum Černý Most: 5 km
Nákupní centrum Letňany:​ 7 km

Nájezd na pražský okruh je vzdálen zhruba 1 km. Dům samotný se nachází na kraji Satalic v části s absolutně minimálním provozem. Samotná ulice je jednosměrná, zástavbu tvoří výhradě rodinné domy.

Plány domu

Půdorysy obsahují drobné změny.

Sklep - 1. PP

Přízemí - 1. NP

1. patro - 2. NP

Půda - 3. NP

REZERVOVÁNO

Máte pocit, že vám nějaké informace chybí nebo že na fotkách není vše? Zavolejte mi nebo napište, v domě vás rádi s majitelem přivítáme a vše vám ukážeme.


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.