Prodej domu, Zahradní Město - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Prodej domu, Zahradní Město

Řadový dům ze 40. let v neobyčejně zachovalém původním stavu.

Zahradní město, Záběhlice. Čtvrť řadových domů, která vznikla během 30. a 40. let. V průběhu této éry zde bylo vybudováno téměř 600 domů, jeden z nich je vám aktuálně k dispozici.

Čtyřpodlažní dům o dispozici 4+2 a celkové velikosti 147 m2 je umístěn na rovinatém a pravidelném pozemku 122 m2. Je v původním, neobyčejně zachovalém stavu a představuje skvělý základ pro případnou rekonstrukci dle vašich požadavků. Stejně tak ho ale můžete pohodlně používat po několik dalších let. A pokud jste fanouškem starších domů s původními prvky stejně jako já, přijdete si tady na své.

Stavba byla dokončena kolem roku 1947 a je umístěna na kraji čtvrti řadových domů, která se vyznačuje skvělou dopravní dostupností a řadou menších i větších parků.  Dům má dvě kuchyně, mohou zde tedy být i dva byty. Jak sami uvidíte, v domě je navíc využit doslova každý metr. 

Nedaleký park Malinová, cca 5 minut chůze od domu.

Celková plocha: 147 m2
(včetně sklepa)

Pozemek: 122 m2
Zastavěná plocha: 51 m2

Plocha 1.NP: 38 m2
Plocha 2.NP: 43 m2
Plocha podkroví: 27 m2
Plocha sklepa: 39 m2

Dům byl postaven v roce 1947 a je v původním, skutečně výjimečně zachovalém stavu. Je celkově čtyřpodlažní a jeho vstup je orientován směrem k ulici Švehlova (severní strana). V domě najdete celou řadu původních prvků, v exteriéru například dřevěná okna,v interiéru původní parkety. Dům byl v průběhu let opravován a lehce modernizován, fasáda prozrazuje úpravy zhruba v 80. letech.

Kuchyně s jídelnou má velikost 12.5 m2. Do místnosti se pohodlně vejde příjemně velká kuchyňská linka a zbývá dostatek prostoru na jídelní stůl. Spodní obývací pokoj o velikosti 19 m2 je orientován na jih, tedy směrem do zahrádky. Řada domů má z této místnosti vybudovaný vstup na zahradu, kdy je běžné okno vyměněno za francouzské. V tomto pokoji jsou zachovány původní parkety.

Pohled na první podlaží směrem od vstupu do domu. Po pravé straně před schodištěm je umístěná samostatná toaleta. Po levé straně jsou dveře do kuchyně s jídelnou, přímo naproti se nachází vstup do obývacího pokoje. U vstupu do obýváku jsou po levé straně pod schodištěm dveře, které vedou do sklepa. Příjemnou atmosféru interiéru dotváří dřevěné schodiště a mozaiková dlažba.

Rozložení hlavních pokojů je identické s prvním podlažím, tedy větší místnost 19 m2 a menší 12.5 m2. V těchto místnostech byly opět zachovány původní parkety.

Koupelna domu je umístěna ve druhém podlaží a je vybavena vanou. Pohled na schodiště ve druhém podlaží prozrazuje rozložení pokojů - koupelna je přímo naproti, menší pokoj vpravo. Foceno směrem od největšího pokoje.

Podkroví domu je využité pro plnohodnotné místnosti. V prvním pokoj je umístěna kuchyňská linka  ve druhém pak pracovna či ložnice s malou vestavěnou skříní a přístup do prostoru nad vchodem do domu, který lze využívat pro skladování. Velikosti těchto místností je 11 a 12 m2. Spousta okolních domů má zvýšené střechy a upravené vikýře, zde je provedení původní.

V podkroví je dále umístěna mítnost o velikosti cca 3 m2. Může fungovat jako sklad, zrovna tak ale třeba nová koupelna. Vstup do místnosti je naproti schodišti.

Sklep domu je velké překvapení, dům je podsklepený úplně celý. Využit byl u této stavby doslova každý metr čtvereční. Na první fotce je původně prádelna, její velikost je 18.4 m2. Ve dveřích u okna je vstup na zahrádku. Ten lze jednoduše předělat z hlavního pokoje v prvním podlaží, jak již bylo zmíněno. V technickém zázemí domu je umístěn starý kotel na tuhá paliva, zásobník na teplou vodu a elektrokotel. Systémy vytápění jsou na sobě nezávislé. Do domu je samozřejmě přiveden i plyn.

Čekali byste v na první pohled malé řadovce saunu? Zde je k dispozici i se sprchovým koutem. Ve sklepě jsou dále dvě místnosti pro skladování - komora vedle sauny (cca 4 m2) a prostor pod schodištěm. V domě je skutečně využito naprosto všechno místo a každý metr, který zaplatíte, má svůj praktický účel.

Na zahrádky připadá po odečtení zastavěné plochy zhruba 70 m2. Na předzahrádce je umístěný vzrostlý strom, podobným se v ulici jiný dům pochlubit nemůže. Skvěle filtruje ruch. Na zadní zahrádce je prostor pro terasu i menší bazén, její orientace je na jih.

Dům se nachází na kraji Zahradního Města, hned u školy i tramvajové zastávky. Blízká Jižní spojka je umístěna na mostu, vysoko nad úrovní terénu, navíc za protihlukovou bariérou. Budete překvapení, že o ní téměř nevíte. Respektive víte, ale pouze v souvislostí s tím, že najet na ní trvá zhruba minutu a poté se dostanete skutečně všude.

Vzdálenosti:
Zastávka tram a bus: cca 150 m
Metro Skalka: 1 km
Nákupní centrum Hostivař: 1.5 km
Tramvají na Náměstí míru:​ 20 min

Místo se vyznačuje alejemi stromů a proslulým moderním parkem Malinová, který je vzdálen ulicí nahoru zhruba 5 minut chůze. Zázemí pro děti je skvělé díky hřištím i 250 m vzdálené ZŠ.

Plány domu

Nabídková cena: 
PRODÁNO

Máte pocit, že vám nějaké informace chybí nebo že na fotkách není vše? Zavolejte mi nebo napište, v domě vás rádi s majitelem přivítáme a vše vám ukážeme.


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.