Prodej domu – Chaloupky - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Prodej domu – Chaloupky

Skvělý základ pro rekonstrukci 8 km od Hořovic.

Vítejte na stránce domu, který v sobě ukrývá velký potenciál. Je jen na vás, jak ho využijete. Dům v malebné obci Chaloupky, která se nachází na hranici brdských lesů. Hned u lesa a pár minut od vodní nádrže.

Doposud dům fungoval jako rekreační objekt, zkolaudován je však objekt k trvalému bydlení. Po rekonstrukci tak může sloužit jako vaše nové útočiště na místě, na kterém novostavbu postavíte už jenom těžko.

Dům tady údajně stojí už přes 100 let a tehdejší stavba fungovala jako hospodářství. Samozřejmě prošel v průběhu let různými úpravami. Posledními významnými etapami jsou období kolem roku 1990 a 2000. Před 30 lety prošel dům tehdejší celkovou rekonstrukcí, před 20 lety pak byla vyměněna střecha, instalována nová kuchyňská linka a vytvořena nová koupelna. Nyní se jedná o skvělý základ pro přestavbu podle moderních standardů bydlení. Dům je totiž v udržovaném a velmi slušném stavu bez známek vlhkosti.

Zastavěná plocha domu: 122 m2
Zastavěná plocha vedlejší stavby: 57 m2
Kompletní plocha domu: 179 m2

Plocha 1. NP: 91 m2
Plocha 2. NP: 78 m2
Plocha sklepu: 10 m2

Garáž: 19 m2
Celková plocha vedlejší stavby: 36 m2
Pozemky: 839 m2

Sítě: Elektřina, vodovod, jímka. Na hranici pozemku plyn. PENB není zpracovaný, předpoklad je jednoznačně G.

Uvedené plochy odpovídají naměřeným údajům laserovým dálkoměrem. Jsou orientačního charakteru.

Boční pohled na dům prozrazuje umístění domu u lesa (ob jeden dům). Je skvěle přístupný přes novou silnici, která však není žádný vytížený tah. Silnice vede do obce Malá Víska a obce Kvaň. Nejedná se o žádnou důležitou spojovací komunikaci (Malá Víska - 98 obyvatel, Kvaň - 414). Ve sloupku u brány je pak přiveden plyn.

Vjezd na pozemek je přímo z asfaltové silnice, na první fotce jsou patrná vrata od garáže vzadu. Ta se nachází v samostatném objektu, o kterém bude později řeč. Dům má dvě nadzemní obytná podlaží, sklep a menší půdu. Jedná se o zděnou, pochopitelně nezateplenou stavbu.

Vstup do domu je ze zadní strany směrem na pozemek (východní strana), přístup je rovněž i z boční brány (není nutné chodit ze silnice). Na druhé fotce je patrný vedlejší objekt garáže, který svou jižní stranou tvoří hranici pozemku (směr k lesu).

Začneme v hlavní místností domu, kterou je obývací pokoj o velikosti 23.5 m2. Tato místnost je velmi světlá, orientace trojice oken je na jih a západ směrem k silnici.

Dvojice průchozích ložnic se nachází v severní části domu, každá má dvě okna. Plocha těchto pokojů je shodně cca 16 m2. Zavřené dveře na druhé fotce vedou na chodbu. Obývací pokoj svou zdí sousedí s ložnicí s fialovým přehozem.

Chodba je přímo uprostřed domu a je výchozím bodem do všech místností (přímo naproti obývák, vlevo dvě propojené ložnice, vpravo vstup do kuchyně). Systém vytápění se aktuálně nachází zde, jedná se o kotel na tuhá paliva. Topení je centrální s oběhovým čerpadlem. Přímo pod chodbou se nachází 5x2 m sklep, kam lze případně umístit nový systém napojený na plyn. Do sklepa se vchází z malé chodbičky mezi kuchyní a velkou chodbou s kotlem. Kuchyně má okna na jižní stranu směrem k lesu. Ohřev užitkové vody je řešen bojlerem.

Vstupní zádveří domu propuští díky velké prosklené ploše dostatek světla i na hlavní chodbu s kotlem. Ze zádveří je přístup na schodiště do druhého podlaží a do koupelny. Ta se zbudovala zhruba 20 let zpátky, vybavena je toaletou a sprchovým koutem.

Dřeveně schodiště do druhého podlaží ústí na spojovací chodbě mezi dvěma ložnicemi, ze které je zároveň výstup na půdu. Velikost této místnosti je necelých 14 m2. Dříve běžná praxe, dnes už spíše romantický detail - v tomto podlaží jsou přiznané střešní trámy.

Menší z ložnic má k dispozici malý balkon(1 m2) a její orientace je směrem k lesu - jih. Velikost činí 20 m2 a je obdelníkového tvaru (8x2.5 m).

Druhá větší ložnice (32 m2) je na severní stranu, tentokrát bez balkonu, a však s krásným výhledem do okolí. Dům se totiž nachází na kopečku, obec Chaloupky se rozprostírá pod ním.

Dům má k dispozici sklep o velikosti 10 m2 (5x2 m). Není v něm patrná žádná dramatická vlhkost a skvěle funguje jako sklad potravin. Díky přístupu hned od kuchyně se toto využití samo nabízí. Když už je řeč o užitkových prostorách, přesuneme se ke stavbě garáže.

Zastavěná plocha vedlejšího objektu je 57 m2 a je veden jako garáž.

Nepořádek v dílně a skladu jistě omluvíte, tyto prostory neslouží pro okrasu 🙂 Velikost dílny je 5 m2, sklad má potom 13 m2. V každé této místnost je okno. Vstup do garáže je za rohem u grilu. Členění domu i garáže naleznete níže na plánku.

Vpředu garáže je k dispozici terasa/přístřešek k posezení u grilování o velikosti 12.5 m2. Pozemky mají dohromady 839 m2, terén je rovinatý.

Soukromí pozemku dodávají ze severní strany vzrostlé túje (hranice pozemku naproti lesu). V cípu pozemku na druhé fotce se pak nachází zahradní jezírko, které je ale v posledních letech neudržované.

Snímek s katastrální mapou odhaluje členění staveb a pozemku. Zastavěná plocha domu je cca 122 m2. Míry pozemku jsou cca 23.5 m x 36.5 m. Jedná se o lehce lichoběžníkový tvar, převážně však obdélník (a zejména pocitově na místě).

Okolí obce je rájem pro milovníky přírody. Hned u Brd, u domu les, pod vesnicí vodní nádrž. Těžko můžete ve středních Čechách mít víc.

Dům se nachází na kraji obce Chaloupky, hned u lesa.

Vzdálenosti od domu:

Stanice BUS: 220 m (linka C36)
Potraviny Komárov: 2.7 km / 5 minut
Hořovice: 8 km / 10 minut
Dálnice D5: 10 km / 15 minut
Praha: 60 km / 50 minut
Příbram: 30 km / 40 minut
Beroun: 30 km /  25 minut

V obci je k dispozici restaurace. ZŠ v Komárově a nebo Oseku společně s MŠ.

Předmět prodeje - výpis na listu vlastnictví

Parcela č. 103 je pozemek, na kterém se nachází dům a další zpevněné plochy. Parcela č. 104 je plocha, na které se nachází garáž. Zbylý pozemek č. 105 je veden jako zahrada.

Půdorys domu

První podlaží

Druhé podlaží

Vedlejší objekt - garáž s dílnou a skladem

PRODÁNO

Zajímají vás další informace? Zavolejte nebo napište, rád vám je doplním.


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.