Ideální chalupa za dostupnou cenu? - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Ideální chalupa za dostupnou cenu?

Zrekonstruovaná chalupa, která vás bude bavit

Staří, mladí, malý i velcí. Na tomto domě se vyřádí každý. Ale s lopatou a míchačkou už to nebude. Celý dům je totiž kompletně opravený a fungovat v něm můžete okamžitě. Ať už se bude jednat o víkendové útočiště, do kterého budete mizet před shonem a problémy, anebo navážete na skvělou historii krátkodobých pronájmů, v Oplanech začíná nová etapa vaše života. Ale pozor, pokud sem vezmete děti, pravděpodobně je už nebudete schopní dostat domů. Právě pro ně je tady totiž připravené zázemí, ze kterého se nebudou chtít hnout.

Samostatný domeček, který stojí vedle hlavní stavby, je totiž nefalšovaným dětským královstvím. Houpačky, prolejzačky, lezecká stěna, prostě dokonalá zašívárna na celý den. Takže pokud chcete dům, kde si odpočinete od shonu i od dětí, vítej na místě vaší záchrany. Tady totiž o dětech vážně celý den nemusíte ani slyšet. Kávu a vaší oblíbenou knížku si můžete vychutnat na terásce před domem a když budete chtít zmizet mezi stromy, do nejbližšího lesa je to zhruba 300 metrů. Oplany jsou malá vesnice, která je lesy doslova obklopená, a nachází se prakticky přesně uprostřed mezi Voděradskými bučinami a Sázavou. Celá tahle paráda na vás čeká přesně 50 km od Václaváku.

Spojit příjemné s užitečným, není to už příliš ideálně? Kdyby to nebyla pravda, tak o tom nepíšu. Když nebudete na chalupě čerpat síly zrovna vy,  pak to může být kdokoliv jiný. A vás tak čeká zajímavé vylepšení rodinného rozpočtu. Na Bookingu totiž můžete převzít zaběhlý profil s hodnocením 9.3 a pokračovat tak v možnosti krátkodobého pronájmu. Na webu si pak také můžete přečíst desítky recenzí od těch, kdo v domě již nějaký čas strávili. Kolik lidí, kteří kupují novou nemovitost, mají takový luxus k dispozici? Na vlastní oči se tak můžete přesvědčit v tom, že pozitivně o domě nemluví pouze makléř, ale také několik desítek lidí, kteří s prodejem nemají nic společného. Je tedy ideální chalupa nadnesený název? Prokazatelně ne.

4+1 | dvě podlaží | malý sklep
Obytná plocha cca 115 m2
Dětský domeček cca 25 m2

Po kompletní rekonstrukci
Pozemek 350 m2
Parkování na pozemku u domu

Vytápění el. konvektory | 5 MWh/rok | 2x kamna
Zajetý profil na pronájmy na Booking.com
300 m od lesa

5.990.000 Kč

Virtuální prohlídka domu

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model domu. Ten si můžete projít na displeji i s nasazenými VR brýlemi.

Oplany jako na dlani. Úžasná okolní příroda je dána samotnou polohou obce. Ta se nachází mezi údolím řeky Sázavy a rozsáhlými lesy Voděradských bučin.

Klasický a jednoduchý domek se sedlovou střechou prošel kompletní rekonstrukcí. Ta však respektovala, že se nejedná o novostavbu z Ytongu, a tak při pohledu na ně neumřete nudou. Stavbu oživuje bledě modrý nátěr, který se propisuje v několika prvcích celého exteriéru.

A tak vás u tohoto kouzelného domečku čeká několik milých detailů, které na správné chalupě zkrátka nemohou chybět.

Váš dospělácký den pravděpodobně začne přímo tady - na zastřešené terase, kde si vychutnáte ranní kávu a klídek, který vás v obci se 100 obyvateli čeká.

Dětský den se bude odehrávat o kousek dále, a to v tomto samostatné stojícím domku. Ten je opravdovým splněným přáním všech dětí, které tu bez potíží uklidíte na celý den.

Herna, lezecká stěna, kruhy, houpačky, půda. Skoro si až říkám, že je škoda, že už jsem tak starej (popravdě - zhoupnul bych se i teď).

Ještě před tím, než skočíme dovnitř, je potřeba si ukázat, že teď nehoupeme my vás. Pár recenzí těch, kdo v domě strávili několik nocí, si můžete přečíst na obrázku dole.

Všechny recenze na Bookingu si můžete přečíst TADY.

Insert Image

Jednou z nejčastěji zmiňovaných věcí je fakt, že je na místě skutečný klid. A není se čemu divit, Oplany mají pravděpodobně méně obyvatel, než váš bytový dům. Pokud by vás o vesničce zajímalo více, TADY najdete web obce.

Rozhodně to ale neznamená že by se v domě nedalo trvale bydlet, pokud byste se pro to rozhodli. Místo v něm najde i větší rodina. Obývací pokoj má krásných 20 m2 a trojici oken. Ta jsou pochopitelně po výměně.

Ve správné chalupě samozřejmě nemůže chybět oheň. Užívat si ho můžete dole i nahoře, kamna jsou totiž v obou podlažích.

Choutky uhasí i nadšený kuchař, na kterého čeká nová linka se všemi nutnými spotřebiči a prostor pro jídelnu u okna. Velikost místnosti je 12 m2.

Rekonstrukce kuchyně byla provedena tak, aby respektovala stáří domu a vyhnula se zbytečným moderním výstřelkům, které by narušovaly její rustikální styl.

Kuchyně je od obýváku oddělená, tyto dvě místnosti od sebe rozděluje vstupní chodba domu.

V té vás čeká také stará pec a úložná místnost za závěsem, která má velikost cca 3.5 m2. V prvním podlaží to ale stále není všechno, ještě nás čeká zadní část domu.

Insert Image

V té se nachází samostatná toaleta, koupelna a také vstup do horního patra. Pokud byste chtěli tuto část domu úplně oddělit, pak se nabízí vytvoření samostatného vstupu v té části, ve které se nachází okno.

Koupelna je vybavena sprchovým koutem, v domě je jediná.

A teď hurá nahoru. Začneme nejmenší ložnici, která se nachází nad koupelnou, a kde by tedy šla vytvořit koupelna druhá.

Velikost místnosti je 10.5 m2. To se sice může zdát málo, ale schválně se podívejte, jak velké ložnice se dělají v dnes nově stavěných bytech. Nejmenší ložnice tohoto domu by často strčila do kapsy ty, které jsou v mnoha bytech naopak největší.

Na domě je nová střecha, stejně tak všechna okna, včetně těch střešních.

 Otevřenou místností je pak tato herna, která má plochu 20 m2. Fotka je opravdu světlá, přestože vidíte jenom jedno oko. Věřte nebo ne, ale upravovat světlo nebylo nutné. Ostatně to můžete vidět i na virtuální prohlídce, kde nic upravovat nejde. Klíčem ke světlu je totiž orientace - jih!

Úplně největší místností domu je pak tato ložnice o ploše 33 m2, tedy polovina plochy celého druhého podlaží. V té si pak můžete vytvořit skutečné teplo domova díky kamnům.

Pokud byste nepotřebovali tolik postelí, pak se v koutu za komínem nabízí prostor k vytvoření vestavěné šatny.

Odkaz na venkovský charakter naleznete i v pár detailech uvnitř interiéru - například dřevěné dveře nebo přiznaný střešní trám.

Pod domem se nachází i menší klenutý sklípek na uskladnění náčiní. Na něj naleznete místo i v menším samostatně stojícím domečku (dveře u menší cestičky - otevřené jsou do dětské části).

Za domem se pak nachází druhá část pozemku, která je aktuálně nevyužitá. Plocha je zhruba 116 m2. Pokud tedy přeci jen máte zahrádkářské ambice, na záhonky je místa akorát.

Lesy, louky, klid a pohoda. Přitom se z Prahy nepojedete půl dne. Při běžném provozu trvá cesta z Chodova 40 minut. Tedy přesně tolik, kolik mi zabere v 8:00 cesta z Braníku do Karlína.


Adresa domu
Oplany 9, 281 63 Oplany

Vzdálenosti od domu:

BUS Oplany - 80 m
(linka 659 Český Brod - Stříbrná Skalice
)

Nájezd na D1 - E34 | 21 km / 23 min
Praha - Chodov | 41 km / 40 min
Stříbrná Skalice | 7 km / 7 min
Sázava | 12 km / 14 min
Mnichovice | 20 km | 22 min
Říčany | 23 km / 27 min

Vstup do lesa - 300 mInsert Image

Půdorys domu - 1. podlaží

Půdorys domu - 2. podlaží

Mapa katastru
(modře vyznačený je pozemek, který je součástí prodeje)

Výpis z katastru - předmět prodeje

Spotřeba elektřiny - vyúčtování

Insert Image

rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.