2+1/3+kk u parku Židovské pece - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

2+1/3+kk u parku Židovské pece

Insert Image

Nepřijít o všechny výhody centra dění, přesto zůstat v klidu. A hlavně s balkonem!

Téměř 70 m2, k tomu balkon, sklep a orientace do vnitrobloku. Ten dá zapomenout na fakt, že se nacházíte v širším centru. Půvabná část Žižkova u parku Židovské pece je známá především díky ikonickému kinu Aero, které funguje již od 30. let. Okolí zažívá renesanci. Svědčí o tom nově vzniklé luxusní projekty, nové podniky i řada chystaných až megalomanských změn.

Insert Video

Aktuální dispozice tohoto bytu představuje koncepci 2+1, tedy se samostatnou kuchyní a jídelnou, které jsou tradičně umístěné při vstupu do bytu. Pokud nejste fanoušky takového řešení, pak lze kuchyňskou linku přemístit do současného obývacího pokoje - jedna ze stěn sousedí s koupelnou, tedy s dostupnými sítěmi. Co by to bylo za plnohodnotný byt, kdybyste si nemohli vychutnat šálek kávy na vlastním balkonu. Ten je navíc orientovaný do zeleného vnitrobloku na severní stranu a dává zapomenout, že se nacházíte téměř v centru dění.

Na skoro pětimetrovém balkoně si užijete klidu, stejně tak i v bytě - do ulice totiž žádná okna nejsou. Nicméně ani ta není žádnou vytěžovanou magistrálou. Ulice Jeseniova je jednosměrná a klidnějšího charakteru. K procházkám v zeleni můžete využít ob ulici vzdálený park Židovské pece, pár set metrů vzdálenou Parukářku a nebo Vítkov. Nebo raději sportujete? Pak jistě budete znát areál Pražačka, kde je mimo jiné i bazén. Od vašeho bytu to budete mít zhruba 800 m.

I samotný dům stojí za zmínku, jeho pojetí i vzhled jsou totiž unikátní a při procházce ulicí vás jistě zaujmou. Prosvětlené centrální schodiště, obložení cihlami, velká okna a ozdobné štíty. Žádný obyčejný činžák, kterých jsou všude kvanta. Má to nějakou nevýhodu? Do šestého podlaží holt budete muset po svých. V domě je k dispozici nákladní výtah s nosností 100 kg, nákupy tedy tahat nebudete. Sami sebe už ale budete muset dopravit pěkně postaru. Pokud vám není 80 let, vašemu zdraví to jistě neuškodí.

Dispozice 2+1 / 3+kk
Plocha 69 m2 (dle prohlášení vlastníka)
Šesté podlaží cihlového domu
(bez osobního výtahu, nákladní ano)

Orientace do vnitrobloku - sever
Komora uvnitř bytu
Balkon 4.5 m2, sklep 5 m2
Zachovalé původní prvky

Klidná jednosměrná ulice
350 m na tramvaje
Architektonicky zajímavá budova
Poplatky 3.514 Kč + elektřina

7.740.000 Kč

Virtuální prohlídka bytu

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model bytu. Ten si můžete projít na displayi i s nasazenými VR brýlemi.

Vítejte ve svém novém obýváku, ve kterém nechybí velké okno a původní parkety. Orientace bytu do klidného a zeleného dvora je bezesporu jednou z jeho hlavních domén.

Velikost hlavního prostoru je 23 m2. Starší byty měly vždycky nějakou schovku. Ani tady nechybí - v prosklených dveřích u oken se nachází komora o velikosti 1.2 m2.

Insert Image

Právě do tohoto pokoje by šla přemístit kuchyně, pokud by vám nevyhovovalo její umístění u vstupu. Z druhé strany stěny, kde je nyní pracovní stůl, je totiž koupelna.

Pokoje nejsou žádné miniaturní krcálky, ale skutečně plnotučné místnosti. Velikost ložnice je krásných 27 m2. Původně se jednalo o dva pokoje, ten zadní byl bez oken. Jejich spojením vznikla místnost, kterou vám mohou závidět i v lecjakém domě.

Insert Image

Zajímavým detailem je zaoblený roh místnosti u okna. Místnost je dostatečná velká na to, aby se do ní vešla vestavěná skříň. Nebo chcete rovnou šatnu? V zadní části pokoje lze vytvořit opravdu královskou, ostatně skoro 30 m2 je vážně slušná porce.

Pokud nejste vášniví hráči na piano, pak je tu perfektní místo pro umístění pracovního koutu. Teď ale zahrajeme na novou notu, skočíme se podívat do kuchyně.

Umístění kuchyně postaru u vstupu do bytu, avšak s novější linkou. Ta navazuje na jídelnu, která je hned u balkonu.

Ten vám nabídne skoro 5 m2 plochy, je zakrytý stříškou, umístěný v závětří a navíc s velmi příjemným výhledem. Byt je vysoko, stromy tedy necloní světlo a vy si užijete pohled nad jejich koruny.

Jídelna je dostatečně velká pro plnohodnotný stůl. Linka je v nestárnoucím bílém laku a vybavena všemi potřebnými spotřebiči značky BOSCH.

Koupelna o velikosti 3.7 m2 je dostatečně prostorná pro umístění pračky i vany. V bytě se vytápí novým plynovým kotlem, který zároveň ohřívá teplou vodu.

Společné části budovy jsou často podceňované téma. Přitom je to to první, co při vstupu do domu uvidíte. V tomto případě se jim věnovala patřičná pozornost a nelze jim upřít krásu. Žádný temný tunel bez oken, kde se pokaždé přerazíte než stihnete rozsvítit. Provedení jasně ukazuje, že při výstavbě tohoto domu nešlo o žádný nízkonákladový projekt.

A to i zvenčí. Pokud ulici znáte a chodíte s hlavou nahoru, dům jste jistě nemohli minout. Tvoří celou polovinu bloku až ke kinu. Okna bytu na této fotce neuvidíte, jsou totiž z druhé strany.

Ten, kdo nezná přilehlý park, by si klidně mohl myslet, že vás lakuju s tím, že tohle je od bytu vzdáleno asi 3 minuty chůze. Park sahá až po koleje VŠE.

Insert Image

Adresa bytu:
Jeseniova 1595/119, 130 00 Praha 3 - Žižkov

Vzdálenosti od domu:

Tram Biskupcova - 350 m
(tram 7, 9, 10, 13, 19, 25 a další do Vozovny Žižkov)

OC Flora - 2 km
Lidl Koněvova - 400 m
Pekárna přímo naproti domu

Park Židovské pece - 300 m
Park Parukářka - 700 m
Park Vítkov - 700 m
Sportovní areál Pražačka - 800 m

Insert Image

Půdorys bytu 

Půdorys podlaží domu

Vyúčtování 2021

Výpis z katastru - předmět prodeje

Mapa katastru

Insert Image

rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.