7 základních rad, kterých se držte při prohlídce nemovitosti se zájemcem o koupi - Ondřej Černovický - Váš prověřený makléř

7 základních rad, kterých se držte při prohlídce nemovitosti se zájemcem o koupi

Jaké je nejdůležitější pravidlo, díky kterému máte šanci prodat svůj byt či dům? Vžijte se do situace, že na prohlídku jste jako zájemce dorazili vy sami. Zamyslete se – co by vám bylo příjemné nebo vás naopak odradilo od nákupu?

Připravil jsem pro vás 7 základních rad a tipů, které jsem nasbíral během své dlouholeté praxe v prodeji nemovitostí. Čeho se doporučuji držet, když chcete získat kupce co nejdříve?

Udržte čistou hlavu a otevřenou mysl

Máte před sebou prohlídku se zájemcem o vaše bydlení, které milujete a možná ho ani opouštět nechcete. Přesto musíte svou nemovitost prodat a posunout se v životě dál. Proto je nutné, abyste se ještě před příchodem potenciálních kupců srovnali s tím, že nyní se mění váš útulný domov na zboží. Obývací pokoj, který ve vás vyvolává spoustu vzpomínek, je v tu chvíli jen pouhá místnost. Zkuste tedy přistoupit k celé věci s čistou hlavou – dopředu si byt nebo dům projděte a vytvořte si osnovu prohlídky, které se budete držet.

Ukliďte, vyvětrejte a připravte nemovitost

Postavte se do vstupních dveří bytu a rozhlédněte se – jak při vstupu vaše bydlení působí? V obýváku je málo světla? Cítíte v prostorech ještě teď dnešní oběd? Vypadá chodba stísněným dojmem kvůli vystaveným 10 párům bot? Upravte první dojem, který si z vaší nemovitosti zájemce odnese. Všude rozsviťte, pořádně vyvětrejte a pečlivě ukliďte. Čím více své bydlení před prohlídkou odosobníte, tím lépe se v něm jeho potenciální budoucí majitel bude sám vidět. Jedna fotka vašich dětí samozřejmě nevadí, ale „oltář“ s rodinným albem raději před návštěvníky schovejte.

Soustřeďte se na prodej, buďte však při zemi

Při prohlídce je nutné zájemci sdělit všechny důležité informace o prodávané nemovitosti. Především myslete na ty, které vaše bydlení odlišují a pokládáte je za největší plusy. Vše však dělejte s mírou, protože hranice mezi vnuknutím myšlenky a jejím vnucováním je hodně tenká. Příliš časté vyzdvihování a přehnané superlativy navíc působí nepřirozeně. Vždy pamatujte na to, že pro úspěšný prodej je nutné, aby byl celý proces příjemný a do jisté míry i objektivní, nikoliv nátlakový a agresivní.

Akceptujte odlišný názor

Snažte se vždy najít při konverzaci shodu, o které se můžete příjemně pobavit. Připomínky k nemovitosti nikdy neberte osobně, zkuste se oprostit od vztahu k vašemu bytu či domu a začněte ho chápat jako zboží. Vaše názory na parametry prodávané nemovitosti se totiž od návštěvníka mohou výrazně lišit. Benátský štuk na chodbě, který vás stal hromadu peněz a máte na něj kupu vzpomínek, může být pro zájemce naprosto zbytečný.

Buďte uvolnění a v pohodě

Zdržte se omluv za prach na poličce nebo rozházené pastelky dětí. Není potřeba zbytečně upozorňovat na věci, kterých by si málokterý zájemce o nemovitost sám od sebe všimnul. Pokud naopak o očividných a důležitých nedostatcích svého bydlení víte, připravte si vhodné odpovědi a argumenty. Je pochopitelné, že prodej vás může tlačit – ať už finančně nebo časově. Pamatujte však na to, že čím více budete dávat najevo svou nervozitu, tím bude atmosféra méně příjemná a může ohrozit prodej.

Jednání o ceně nechte na později

Pravidlo, kterého se rozhodně držte. O ceně vždy jednejte až poté, co zájemce nemovitost opustí. Nikdy ji neřešte na první prohlídce. Ať jsou okolnosti jakékoliv, je potřeba zamezit nátlaku na místě, abyste později pak svého rozhodnutí nemuseli litovat. Vy i potenciální kupující jste v momentu prohlídky pod vlivem emocí, které vás mohou silně ovlivňovat. Proto si dejte pozor na to, co říkáte.

Mějte přehled

Než dorazí první potenciální kupující, zjistěte si dopředu informace o nabídce nemovitostí z okolí. Podívejte se, jaké byty nebo domy se v sousedství prodávají, ať můžete lépe vyhodnotit připomínky zájemce o vaše bydlení. Budete si v argumentech jistější a lépe poznáte, jaké jsou hlavní výhody vaší nabídky v daném místě i čase.

Máte dotazy k prohlídce nemovitosti nebo potřebujete poradit v oblasti realit? Ozvěte se mi prostřednictvím kontaktního formuláře na webových stránkách a najdeme společně řešení.


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.