Vila k rekonstrukci v Černošicích - Ondřej Černovický - certifikovaný realitní makléř

Vila k rekonstrukci v Černošicích

Skvělý základ pro splnění vašich snů ve vile z 20. let

Ať už jsou jakékoliv. Honosné rodinné sídlo, dům o více jednotkách, zázemí vaší firmy a nebo splnění snu o renovované původní vile, která se na kopci nejlukrativnější černošické části do okolí rozhlíží už bezmála 100 let. Plány na vznik tohoto domu vznikly v roce 1924. O 4 roky později slavila stavba své dokončení. Práce je na ní ještě spousta, avšak jako solidní a časem prověřený základ poslouží perfektně. Opravený štít vily pak vysílá jasný vzkaz o tom, jak může po dokončení oprav celý dům vypadat.

Na půdorysu přes 150 m2 vás čekají celkem 3 podlaží, přičemž obydlené je aktuálně to úplně horní. Zbylá dvě jsou ve hrubé fázi přestavby - tedy holé zdi. Nynější členění je takové, že je každé podlaží samostatně přístupné, tudíž je možné prakticky cokoliv. Vícegenerační bydlení, nájemní byt, kancelář, ordinace nebo jiné komerční využití, které by mohlo těžit z nedalekého nového úřadu a pošty (odtud také název ulice; pošta se neruší). Na konci 90. let dům čekalo rozšíření v části severního štítu a přestavba půdy do obytného podkroví, se kterým se také pojila nová střecha.

Černošice asi netřeba dlouze představovat. Zmíním ale, že nejsou Černošice jako Černošice. V našem případě se jedná o jejich nejlukrativnější část, tedy svah Horních Černošic. Les za rohem, na vlak a k řece pár minut. Toto město se zhruba 7.300 obyvateli získalo svůj lesk díky krásným vilovým čtvrtím s úžasnou okolní přírodou, kterou utváří především krajinou se linoucí řeka Berounka a všudypřítomné lesy. Pokud jste milovníci procházek nebo sportu, pak jste dost možná do okolí Černošic už zavítali. A třeba tu už brzy budete i bydlet.

Aktuální dispozice 5+1
Zastavěná plocha 158 m2 | 3 podlaží
Aktuálně obytná plocha 140 m2
2x nedokončené podlaží po 80 m2

Započatá rekonstrukce
Kolaudace 1928 | Rozšíření 1997
Střecha 1997 | Okna 1996 + 2008 | Izolace základů 1995 - 2017
Elektřina, kanalizace, plyn na hranici pozemku

Pozemek celkem 1.892 m2
Orientace svahu JIH
Garáž na 4 auta | místo na bazén
Vytápění elektrickým kotlem

Uvedená plocha domu je pouze orientační a vychází z původních plánů nebo naměřených rozměrů. I vzhledem k rozpracované přestavbě a přesunu příček nemá závazný charakter.

34.900.000 Kč 

Insert Custom HTML

Virtuální prohlídka domu

Abyste nemuseli studovat plánky a lovit ve fotkách, máme pro vás připravený model domu. Ten si můžete projít na displeji i s nasazenými VR brýlemi. Využijte také funkci měření rozměrů.

Tak šel čas. Několik starých fotografií dokazuje, že štít domu zachoval svou originální podobu. Stavba byla provedena mezi lety 1924 až 1928.

Přední část domu, která je orientovaná na jih směrem do ulice Poštovní, je již opravená. Pokud potřebujete dostatek místa na své plechové miláčky, tady si přijdete na své - přímo z  úrovně ulice je přístupná garáž na 4 auta.

Fasáda je u zbytku domu původní, tedy určená k dokončení. Jakmile se do ní pustíte, můžete dům vypadat například tak, jako na druhé fotce - vizualizaci.

Pokud patříte mezi milovníky vzrostlých zahrad, které navíc nabízejí i výhled, v této části Černošic si opravdu přijdete na své. K pozemku se ale ještě vrátíme, má totiž skoro 2.000 m2.

Teď hurá dovnitř, a to až nahoru. Horní podlaží totiž již rekonstrukcí prošlo, a to v roce 1997, kdy se zároveň dělala nová střecha. V obývacím pokoji nesmí chybět krbová kamna, jeho velikost je cca 16 m2.

Ve dne si naopak budete užívat světla a výhledu, který je z nejvyššího podlaží opravdu daleký.

Bytový dům www.rezidencecernosice.cz, který se nachází na rohu ulice pod domem, bude dokončen na konci roku 2023 a jeho objem je na fotografii už finální (dříve zde stávala stará budova úřadu). Výhled na protější zalesněné kopce a Cukrák tak zůstane nenarušen.

Z obývacího pokoje je přístupná nejmenší ložnice. Její velikost je sice jen 8 m2, ale postel a pracovní kout bez potíží pojme.

Kuchyně je bokem, nejedná se tedy o klasický kuchyňský kout. Navazuje na jídelní prostor otevřeným průchodem, do které lze umístit dveře.

Díky střešnímu oknu se nejedná o žádný tmavý koutek. To ostatně platí pro celé podlaží, které je díky umístění nad ostatními domy světlé.

Z jídelního prostoru, který zároveň funguje jako hala (cca 24 m2), jsou přístupné všechny pokoje tohoto podlaží.

Ve východní části domu se nachází dvě ložnice. Tato je o ploše zhruba 10 m2.

Druhou ložnicí je pak protější dětský pokoj s velkou vestavěnou skříní.

Koupelna byla vybudována, stejně tak jako celá tato část domu, v roce 1997.

V domě se nachází dvě zimní zahrady, a to v přistavěné části. Na první fotce je ta horní (4 m2), k dolní se ještě dostaneme. Toaleta je od koupelny oddělená a je hned vedle.

Přes vnitřní schodiště seběhneme dolů, kde se nachází vstup. A také sauna, případně telefonní budka.

Vstupní zádveří horního bytu se tedy nachází o podlaží níže. Ve dveřích (druhá fotka vpravo) je technické zázemí - tedy kotel, prádelna a další WC.

K této části domu náleží ještě spodní zimní zahrada (10 m2) s vysokým stropem, přes kterou se vchází do zádveří. A také jeden pokoj (14 m2), který byl oddělen od dosud nevyužité části, a do kterého je vstup směrem od sauny.

Zbytek druhého podlaží domu je ve hrubé fázi - tedy vybraná podlaha a holé zdi. 

Nachází se zde dva pokoje, každý o velikosti 20 m2. Tedy v přední části domu (jih), v té zadní je již zmíněný 14 metrový pokoj přístupný od sauny. Na identickém půdorysu je pak členěno i první podlaží domu.

Pro lepší orientaci na to koukneme i zvenčí. Zimní zahradu, přes kterou je vstup do podkroví, nepřehlédnete. Celá tato část domu je přistavěná koncem 90. let, zbytek je původní. Dveře hned u bazénu vedou do druhého podlaží, kde jsou pokoje s vybranou podlahou.

Zepředu je rozložení podlaží patrné nejlépe. Prostřední a největší okna jsou v pokojích, které jsou dnes ve hrubém. První podlaží domu se používá jako sklep, proto tu z něj žádné fotky neuvidíte (někam se holt věci schovat musely). Mimo parkování v garážích lze zaparkovat ještě několik dalších aut pod dům.

Ze západního boku domu byl zhruba před 5 lety vybudován bazén a přístřešky pro uskladnění dřeva nebo zahradního náčiní.

Perličkou nabídky je velký pozemek o celkové ploše 1.892 m2, na kterém se můžete vyřádit do zblbnutí.

Strategické umístění domu nedaleko lesa, vlaku, řeky i občanského vybavenosti. Ve všech případech pouze pár minut chůze. Na první fotce vidíte novou budovu úřadu, která je na konci ulice, na druhé fotce Albert, který je pak za rohem.

Na vlak je to přesně 400 metrů. O dalších 100 metrů dále narazíte na Berounku.

Právě řeka Berounka a řada lesů dává krajině svébytný ráz, díky kterému jsou Černošice a okolí tolik vyhledávané.

Poštovní 227, 252 28 Černošice

Vlak Černošice - 400 m
Berounka - 500 m
Les - 300 m

Úřad + pošta - 150 m
Albert - 250 m
ZŠ Komenského - 750 m
MŠ Karlická - 450 m

Původní půdorysy podlaží domu

Přestavba podkroví (3. NP)

Vstupní část do podkroví (2. NP)

Mapa katastru

Výpis z katastru - předmět prodeje


rfwbs-slide

Reference

Co o mně říkají klienti?

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil Tomáš Hlad.